forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=360)
-   -   Rina 90"s (etaj IX) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10179)

roxxialexx 06 sep 2011 12:02:42

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Alina, dovleacul se poate papa oricand? ca tare mi-as face pt ziua de vitamine niste dovleac la cuptor...

alynacrystyna 06 sep 2011 12:28:07

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de roxxialexx (Post 781517)
Alina, dovleacul se poate papa oricand? ca tare mi-as face pt ziua de vitamine niste dovleac la cuptor...

da , oricand, eu asa zic....e o leguma la fel ca celelalte permise in orice zi :)

aniroc27 06 sep 2011 13:41:55

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Buna tuturor[*hug*]. mi-a zis o fata super de acest forum si am zis sa imi fac cont si eu. Deci sa ma prezint: sunt Corina, am 27 de ani si sunt din Timisoara. Ieri am inceput dieta Rina 90, sper sa ma pot tine de ea, am ajuns la 78 de kg si nu ma mai suport, sunt haine care in iarna mi-au fost bune si acum numai....deci am hotarat sa fac o schimbare majora urgenta.Spor la toata lumea si sa reusim

roxxialexx 06 sep 2011 13:54:22

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de aniroc27 (Post 781612)
Buna tuturor. mi-a zis o fata super de acest forum si am zis sa imi fac cont si eu. Deci sa ma prezint: sunt Corina, am 27 de ani si sunt din Timisoara. Ieri am inceput dieta Rina 90, sper sa ma pot tine de ea, am ajuns la 78 de kg si nu ma mai suport, sunt haine care in iarna mi-au fost bune si acum numai....deci am hotarat sa fac o schimbare majora urgenta.Spor la toata lumea si sa reusim

Buna si bine ai venit!
Spor la dieta, cu singuranta vei scapa de toate problemele :D

alynacrystyna 06 sep 2011 14:12:15

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de lulus07 (Post 781483)
Fetelor, ma ajutati si pe mine putin? Voi, cele care ati tinut aceasta dieta, imi puteti spune daca este atat de important ca in zilele de proteine sa mananci si la pranz si seara la fel? Adica, nu se poate combina, la pranz sa mananci carne si seara iaurt? Si intre mese chiar nu se poate manca nimic? 4 ore e cam mult, zic eu
Multumesc mult de ajutor :-* si multa bafta tuturor>:D<

buna Lulu!!!
nu se pot schimba proteinele intre ele...pe ce mergi la pranz , obligatoriu si la cina, jumatate din portia de la pranz.
nu ai voie gustari....si daca papi destul, sa te saturi nu o sa iti para deloc mult intervalu intre mese. o sa iti dispara obisnuinta aia de gustare.
sa nu te infometezi!!!
bafta si tie!!!:-*
Citat:

Anterior postat de aniroc27 (Post 781612)
Buna tuturor[*hug*]. mi-a zis o fata super de acest forum si am zis sa imi fac cont si eu. Deci sa ma prezint: sunt Corina, am 27 de ani si sunt din Timisoara. Ieri am inceput dieta Rina 90, sper sa ma pot tine de ea, am ajuns la 78 de kg si nu ma mai suport, sunt haine care in iarna mi-au fost bune si acum numai....deci am hotarat sa fac o schimbare majora urgenta.Spor la toata lumea si sa reusim

buna Corina si bine ai venit!!>:D<:-*>:D<
spor sa ai si tu!!!;;)
cartea o ai ?

aniroc27 06 sep 2011 14:13:17

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de roxxialexx (Post 781633)
Buna si bine ai venit!
Spor la dieta, cu singuranta vei scapa de toate problemele :D

Ms pt urare, am vazut ca aveti muuuuuuuuuulte retete faine pe aici, am ce citi :)

roxxialexx 06 sep 2011 14:14:02

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de aniroc27 (Post 781664)
Ms pt urare, am vazut ca aveti muuuuuuuuuulte retete faine pe aici, am ce citi :)

Da, nu-i problema, inspiratie exista!

aniroc27 06 sep 2011 14:14:42

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 781661)
buna Corina si bine ai venit!!>:D<:-*>:D<
spor sa ai si tu!!!;;)
cartea o ai ?

Ms >:D<
am cartea de la cineva de pe net....adica document word.

aniroc27 06 sep 2011 14:20:15

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Bun fetelor, eu incet incet ma pregatesc sa plec acasa, ajunge cat am lucrat azi :))
Poate intru mai incolo, daca nu pregatesc eu micu dejun pt toata lumea...fructe si o cana de cafea sau ceai (dupa preferinte) neindulcite >:D<

alynacrystyna 06 sep 2011 14:38:18

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de aniroc27 (Post 781669)
Bun fetelor, eu incet incet ma pregatesc sa plec acasa, ajunge cat am lucrat azi :))
Poate intru mai incolo, daca nu pregatesc eu micu dejun pt toata lumea...fructe si o cana de cafea sau ceai (dupa preferinte) neindulcite >:D<

o zi buna in continuare!!!
pe maine:-*

margutza 06 sep 2011 15:11:35

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de aniroc27 (Post 781612)
Buna tuturor[*hug*]. mi-a zis o fata super de acest forum si am zis sa imi fac cont si eu. Deci sa ma prezint: sunt Corina, am 27 de ani si sunt din Timisoara. Ieri am inceput dieta Rina 90, sper sa ma pot tine de ea, am ajuns la 78 de kg si nu ma mai suport, sunt haine care in iarna mi-au fost bune si acum numai....deci am hotarat sa fac o schimbare majora urgenta.Spor la toata lumea si sa reusim


Buna! Bine ai venit printre noi.Sigur o sa reuseasca toata lumea, ne incarcam bateriile reciproc.>:D<

margutza 06 sep 2011 15:13:57

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Cum pot sa intru si eu in posesia cartii?
Nu o pot salva din biblioteca.

alynacrystyna 06 sep 2011 15:22:30

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de margutza (Post 781733)
Cum pot sa intru si eu in posesia cartii?
Nu o pot salva din biblioteca.

http://forum.slabute.ro/dieta-rina-9...i-9365-72.html uite aici iubita :-*

oanna14 06 sep 2011 16:40:11

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de aniroc27 (Post 781612)
Buna tuturor[*hug*]. mi-a zis o fata super de acest forum si am zis sa imi fac cont si eu. Deci sa ma prezint: sunt Corina, am 27 de ani si sunt din Timisoara. Ieri am inceput dieta Rina 90, sper sa ma pot tine de ea, am ajuns la 78 de kg si nu ma mai suport, sunt haine care in iarna mi-au fost bune si acum numai....deci am hotarat sa fac o schimbare majora urgenta.Spor la toata lumea si sa reusim

Bun venit printre noi!Spor la dieta!:-*

aniroc27 06 sep 2011 16:45:47

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Ms mult margutza, oanna14 >:D<

oanna14 06 sep 2011 16:59:17

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de aniroc27 (Post 781804)
Ms mult margutza, oanna14 >:D<

Oricand:-*:-*

alynacrystyna 06 sep 2011 17:32:00

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
prima zi de gradi...un succes total ;))

Ana, la voi cum au stat treburile?

Sveta? iubita la tine cum mai merg lucrurile?


alynacrystyna 06 sep 2011 17:56:04

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
voi ce faceti gagici?

dank 06 sep 2011 17:57:05

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Buna tuturor si bine v-am gasit!
Am studiat indelung acest site si m-am hotarat, de pe 10 august, sa tin si eu aceasta dieta, pentru ca in timpul sarcinii s-au acumulat kilogramele.:)
Am reusit sa slabesc si sa mananc in acelasi timp.Acum intrebarea mea este : in ziua de apa(pentru ca maine e prima zi de apa din dieta) am voie ceai verde, de ex?am citit ca nu sucuri, etc.Dar nu am gasit despre ceai.
Va multumesc >:D<

alynacrystyna 06 sep 2011 18:14:56

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de dank (Post 781870)
Buna tuturor si bine v-am gasit!
Am studiat indelung acest site si m-am hotarat, de pe 10 august, sa tin si eu aceasta dieta, pentru ca in timpul sarcinii s-au acumulat kilogramele.:)
Am reusit sa slabesc si sa mananc in acelasi timp.Acum intrebarea mea este : in ziua de apa(pentru ca maine e prima zi de apa din dieta) am voie ceai verde, de ex?am citit ca nu sucuri, etc.Dar nu am gasit despre ceai.
Va multumesc >:D<

buna si bine te-am gasit!!! si felicitari pentru reusita de pana acum:-*
poti, dar neindulcit ..fara nimic in el

dank 06 sep 2011 18:54:35

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Multumesc Alyna.Stiu ca neindulcit, ca asa l-am baut si pana acum.Doar ca nu stiam daca e permis si in ziua de apa.
Multumesc, sper sa o tin tot asa :D

aniroc27 06 sep 2011 19:01:19

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
ce faceti fetelor? eu maine am zi ziua 3 - carbo mi-am gatit [*paste*] (spaghete) cu usturoi, ardei iute si un pic de pasta de rosii, cred k am gresit cu pasta asa-i?
maine al meu ma scoate in oras am voie seara un pic de dulce abia astept :x
am uitat sa va zic: mi-a zis ca dak pana la sfarsitul lunii viitoare slabesc frumos si fara sa ma infometez imi ia de ziua mea inelu mult visat [*122*]

alynacrystyna 06 sep 2011 19:08:14

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de dank (Post 781937)
Multumesc Alyna.Stiu ca neindulcit, ca asa l-am baut si pana acum.Doar ca nu stiam daca e permis si in ziua de apa.
Multumesc, sper sa o tin tot asa :D

da, ai voie, nu vad de ce...mai ales ca in carte zice ca, daca nu rezisti numai cu apa sa iti faci un fresh ceva....asa ca ceaiul e perfect ;))
Citat:

Anterior postat de aniroc27 (Post 781941)
ce faceti fetelor? eu maine am zi ziua 3 - carbo mi-am gatit [*paste*] (spaghete) cu usturoi, ardei iute si un pic de pasta de rosii, cred k am gresit cu pasta asa-i?
maine al meu ma scoate in oras am voie seara un pic de dulce abia astept :x
am uitat sa va zic: mi-a zis ca dak pana la sfarsitul lunii viitoare slabesc frumos si fara sa ma infometez imi ia de ziua mea inelu mult visat [*122*]

nu ai gresit...poti folosi linistita :-*
eheeee ..atunci trage tare..ca de nu ....trag io de tine :)):)):))

aniroc27 06 sep 2011 19:12:25

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 781950)
nu ai gresit...poti folosi linistita :-*
eheeee ..atunci trage tare..ca de nu ....trag io de tine :)):)):))

s-ar parea atunci k la anu pe vremea asta sa fim [*miri*]
deja ma apuca emotiile

alynacrystyna 06 sep 2011 19:17:02

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de aniroc27 (Post 781956)
s-ar parea atunci k la anu pe vremea asta sa fim [*miri*]
deja ma apuca emotiile

[*47*][*47*]sa va ajute Dumnezeu [*47*]:-*:-*

aniroc27 06 sep 2011 19:19:28

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 781963)
[*47*][*47*]sa va ajute Dumnezeu [*47*]:-*:-*

multumim >:D< :-* :-*

U ai bebitza care a avut prima zi de gradii? sau nu am inteles eu bine?

alynacrystyna 06 sep 2011 19:32:08

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de aniroc27 (Post 781966)
multumim >:D< :-* :-*

U ai bebitza care a avut prima zi de gradii? sau nu am inteles eu bine?

>:D<:-*:-*>:D<
da da...noi suntem :)):)):)):D
si mai e Anamaria , dar ea e deja la a 2a zi ;))

aniroc27 06 sep 2011 19:40:13

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 781993)
>:D<:-*:-*>:D<
da da...noi suntem :)):)):)):D
si mai e Anamaria , dar ea e deja la a 2a zi ;))

Sa va traiasca, am vazut poze cu printesa ta ii o dulce :x
sa iti pove ce mi-a zis buni mea ca am facut in prima zi: totul a fost ok si eram fericita pana am vazut-o ca pleaca, atunci am plans de nu am mai putut, iar cand un baiat a trecut prin fata mea cu o jucarie parca ceva s-a intamplat m-am oprit brusc si fara sa ma mai uit la cineva am fugit dupa el,i-am dat una si nu am mai lasat jucaria din mana pana sa plec aksa si atunci cu urlete ca nu vreau sa plec aksa, problema mea era la gradi ca m-am impus din prima am linistit toti baietii, si se plangeau educatoarele, dar m-am cumintit pe la sfarsitul grupei mijlocii......deci sunteti in grafic:)

oanna14 06 sep 2011 19:50:32

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Aly,dar tu nu ai nicio poza mireasa?:D:D:DScuze,dar tare as vrea sa vad:x

alynacrystyna 06 sep 2011 20:02:43

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de aniroc27 (Post 782011)
Sa va traiasca, am vazut poze cu printesa ta ii o dulce :x
sa iti pove ce mi-a zis buni mea ca am facut in prima zi: totul a fost ok si eram fericita pana am vazut-o ca pleaca, atunci am plans de nu am mai putut, iar cand un baiat a trecut prin fata mea cu o jucarie parca ceva s-a intamplat m-am oprit brusc si fara sa ma mai uit la cineva am fugit dupa el,i-am dat una si nu am mai lasat jucaria din mana pana sa plec aksa si atunci cu urlete ca nu vreau sa plec aksa, problema mea era la gradi ca m-am impus din prima am linistit toti baietii, si se plangeau educatoarele, dar m-am cumintit pe la sfarsitul grupei mijlocii......deci sunteti in grafic:)

multumim :-*
:)):)):)):)):))
multumesc de incurajare :)):))
tu faci ca o prietena de a mea....m-am intalnit intr-o zi cu ea in parc , era cu fetita ei de 5 ani , si ma intreaba ii cuminte, te asculta? zic, mai....asa si asa, mai urla ea, mai strig eu si trece ziua :))) , dar las' ca din septembrie o duc la gradi si poate isi mai schimba caracteru..si faca ea: crezi? asa am zis si eu cu a mea, si de fiecare data cand merg dupa ea la gradinita ....fiica d-voastra iar a batut o fetita azi, fetita d-voastra iar a batut pe baietulul acela, fetita d-voastra azi a batut toti copii :)):)):)) ...auuu...mi-am pus mana in cap cand am auzit ...

dar, au decurs bine treburile pana acum , nu a plans, a zis educatoarea ca a papat bine, a si dormit ..nu le-a creeat probleme #:-s ..sa speram sa va ramane asa. desi azidimi m-am speriat putin, ca erau niste copiii care plangeau , pffffffffiiiiiiiii...si inca ce plangeau, si ma gandeam sa nu se apuce si ea, da ma intreaba: ce au astia de plang? :)):)):)):))

alynacrystyna 06 sep 2011 20:03:39

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 782032)
Aly,dar tu nu ai nicio poza mireasa?:D:D:DScuze,dar tare as vrea sa vad:x

buna iubita...nu am , ca nu mai merge cd-u....dar o sa imi fac poze la poze maine si pun sa ma vezi ;))

oanna14 06 sep 2011 20:49:39

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 782054)
buna iubita...nu am , ca nu mai merge cd-u....dar o sa imi fac poze la poze maine si pun sa ma vezi ;))

Ye,abia astept:x

alynacrystyna 06 sep 2011 20:53:10

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 782113)
Ye,abia astept:x

;));))
tu ce zi ai avut azi?

oanna14 06 sep 2011 21:33:07

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 782116)
;));))
tu ce zi ai avut azi?

Carbo b-)b-)b-)

alynacrystyna 06 sep 2011 21:34:48

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 782168)
Carbo b-)b-)b-)

oooooooooo...azi am trait pe picior mare :)):)):))
ce ai papat?

oanna14 06 sep 2011 21:43:15

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 782172)
oooooooooo...azi am trait pe picior mare :)):)):))
ce ai papat?

Mamaliga cu usturoi,covrigei la punga>:)


Eu va las:D Nb:-*

alynacrystyna 06 sep 2011 21:53:57

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
noapte buna fete...pe maine :-*

alynacrystyna 06 sep 2011 21:55:21

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 782184)
Mamaliga cu usturoi,covrigei la punga>:)


Eu va las:D Nb:-*

bun, bun...si mie imi trebuie niste covrigei dinaia la punga . boromir..si tot uit sa imi i-au :)), sa vad maine poate mi se lipeste o punga de maini...daca nu poimaine :)):))

noapte buna scumpi!!!:-*>:D<:-*

aniroc27 06 sep 2011 22:50:50

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
am lipsit un pic de aici am fost cu al meu la fotbal
acum ma bag la nani dak nu maine pic la lucru de pe scaun sub birou.ne auzim maine
Somnic usor la toata lumea :*>:D<

alynacrystyna 07 sep 2011 06:13:12

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
2 ataşament(e)
neata fete dragi!!!:-*>:D<

eu ma pregatesc de gradi!!;;);;) va las o cafa si un ceai pana ma intorc ;))


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:16:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO