forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=360)
-   -   Rina 90"s (etaj IX) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10179)

alynacrystyna 24 sep 2011 10:02:23

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 800488)
Fete eu ma duc ca am de lucru pe afara...si pe urma o sa pap si intru mai tirziu si va zic ce maninc azi.

spor sa ai !!!>:D<:-*:-*>:D<
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 800491)
Buna dimineata!

neata iubita!!!:-*:-*:-*
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 800492)
pt rina are interzise destule..dar eu oricum va spun si vedeti voi daca puteti adapta..
cartofi se fierb in apa cu sare, se fac piure simplu ,dupa care se amesteca condimente dupa gust, faina, ou si pesmet sa fie mai crocant..se amesteca toate si forma o alegeti voi iar mai apoi se prajesc in ulei..
eu cand faceam singura aceste crochete:x obisnuiam sa mai razalesc putin cascaval inauntru si ieseau..vai o minunatie:X...cum am mai spus imi place sa adaptez retetele:)):))

ia sa vedem....
da, am gasit si varianta asta pe net ;))
deci clar interzisa reteta pentru noi momentan...asa ca o adaptez...si fac cum am zis: fierb cartofii, ii fac piure, condimente, formez piftelutele si le dau prin pesmer facut de eu :)):)) si la cuptor cu ele, intr-o lingura de ulei si pe hartie de copt...pesmet inventez eu din paine prajita:D

alynacrystyna 24 sep 2011 10:03:16

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de Scorpia (Post 800499)
Neata fetelor!!!
O zi buna sa aveti.

neata Gabi!!! >:D<:-*>:D<
ce faci , cum esti? junioru?
pupici ...o zi faina si tie :-*:-*

alynacrystyna 24 sep 2011 10:08:22

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
SEAN PAUL Ft ALEXIS JORDAN GOT 2 LUV U HQ - YouTube [*75*][*75*][*75*][*105*][*105*][*105*][*105*][*105*][*dansand*][*dansand*][*dansand*][*dansand*][*dansand*][*dansand*][*dansand*][*dansand*][*dansand*][*dansand*]

just21 24 sep 2011 10:08:35

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 800504)

spor sa ai !!!>:D<:-*:-*>:D<

neata iubita!!!:-*:-*:-*

ia sa vedem....
da, am gasit si varianta asta pe net ;))
deci clar interzisa reteta pentru noi momentan...asa ca o adaptez...si fac cum am zis: fierb cartofii, ii fac piure, condimente, formez piftelutele si le dau prin pesmer facut de eu :)):)) si la cuptor cu ele, intr-o lingura de ulei si pe hartie de copt...pesmet inventez eu din paine prajita:D

Da e bun!..E foarte bine..
Eu faceam pt mine fara faina alba si puneam tarate de psilium sau de grau.Si se prindeau.Intradevar nu erau la fel de crocante ca si cu pesmet, dar nu aveau faina macar si mai scadeau carbo.si de cand am tinut SB am ramas cu ideea controlului nr de carbo..si nu mai folosesc faina alba deloc.incerc sa pun altceva daca am nevoie sa se prinda compozitia.

just21 24 sep 2011 10:10:04

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Fetelor eu ies! au sosti ai mei de la cumparaturi si merg sa ii ajut la despachetat! dupa care o ajut pe mami in bucatarie.Mai vb!:-*

Scorpia 24 sep 2011 10:10:35

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 800505)

neata Gabi!!! >:D<:-*>:D<
ce faci , cum esti? junioru?
pupici ...o zi faina si tie :-*:-*

Neata, juniorul e ok, rau ca intotdeauna dar i-a trecut raceala la stomacel....saptamana viitoare merg sa-i fac analizele pt cresa.
Eu am inceput munca...mai mult acasa in fata calculatorului si dat telefoane...de luni voi merge si pe teren si va veni o doamna care a mai avut grija de el sa ma ajute...
Cu privire la regim...azi sunt in a 12-a zi de tinut rina (vitamine), nu am mai stat sa cantaresc alimentele...am mancat doar ce trebuie dar am avut oscilatii la nr de kcal foarte mari....
In zilele de proteine si vitamine nu prea am putut vara trecuta sa sar de cele 1100kcal dar acum....ca nu mai fac nici o socoteala.
Mi-am luat migdale varsate si voi incerca sa mananc in ziua de vitamine cate 100gr. Sunt bune, contin fibre...
Stau rau cu apa...nu stiu daca beau un litru pe zi...pur si simplu nu intra.

Scorpia 24 sep 2011 10:16:08

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 800502)
NEata !!:-*..Multumim!.La fel si tie!

Neata:)
Cu privire la crochete...sa-mi zici si mie cum au iesit...
Eu am deja 2 luni de cand nu am mai mancat prajeli....wow!!!!
Cartofii prajiti cu snitel erau preferatii mei....cateodata ma mai gandesc la cartofi prajiti...Imi spun: ce-ar fi daca in ziua de amidon mi-as face o portie?
Apoi ma gandesc ca fara branza rasa pe deasupra nu au nici un gust si ma las pagubasa.
La rina sunt o gramada de mancaruri delicioase pe care le poti manca...binenteles toate la ziua lor.

Scorpia 24 sep 2011 10:30:33

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Fetelor..o veste foarte buna...
Intotdeauna cand tin regim mananc mult mai sanatos. Am renuntat la bauturile racoritoare(mai beau ceva coca cola light cand ma apuca pofta), am inlocuit zaharul cu fructoza, nu mai folosesc deliklat si nici un fel de concentrat la mancare...decat sare.
Rina ma obliga sa-mi gatesc in fiecare zi...sper sa ma mai pot tine de regim acum ca am inceput munca...
Am inceput sa folosesc foarte des ciupercile in alimentatie.
Dupa aproape 3 luni de tinut regim si mancat mult mai sanatos am inceput sa-mi pun organismul pe picioare.
De la 22 de ani eu aveam o problema cand ma spalam pe dinti. imi venea sa vomit de la pasta de dinti. Le-am schimbat pe toate...acelasi lucru.
Doctora mi-a spus ca se trage de la ficat.
Pentru ca am eliminat cat mai multe E-uri din alimentatie care nu-mi mai dau ficatul peste cap ( in special dulciurile si cipsurile...ca eram devoratoare de junk food din comert) nu mai am probleme cand ma spal pe dinti. Poate m-a ajutat si lasatul de fumat...ce sa zic...e de bine.
Naspa e ca am inceput de 12 zile din nou rina si am slabit decat un kg.
Am obs ca atunci cand organismul tau se obisnuieste cu un tip de regim nu mai slabesti asa de repede ca la inceput.
Oricum imi doresc macar pana la 1 noiembrie sa trec de pragul de 70 kg.
Astfel..pe zi ce trece ma voi simti din ce in ce mai bine.

alynacrystyna 24 sep 2011 10:42:44

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 800507)
Da e bun!..E foarte bine..
Eu faceam pt mine fara faina alba si puneam tarate de psilium sau de grau.Si se prindeau.Intradevar nu erau la fel de crocante ca si cu pesmet, dar nu aveau faina macar si mai scadeau carbo.si de cand am tinut SB am ramas cu ideea controlului nr de carbo..si nu mai folosesc faina alba deloc.incerc sa pun altceva daca am nevoie sa se prinda compozitia.

foarte bine faci
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 800508)
Fetelor eu ies! au sosti ai mei de la cumparaturi si merg sa ii ajut la despachetat! dupa care o ajut pe mami in bucatarie.Mai vb!:-*

spor la treburi >:D<:-*:-*
Citat:

Anterior postat de Scorpia (Post 800509)
Neata, juniorul e ok, rau ca intotdeauna dar i-a trecut raceala la stomacel....saptamana viitoare merg sa-i fac analizele pt cresa.
Eu am inceput munca...mai mult acasa in fata calculatorului si dat telefoane...de luni voi merge si pe teren si va veni o doamna care a mai avut grija de el sa ma ajute...
Cu privire la regim...azi sunt in a 12-a zi de tinut rina (vitamine), nu am mai stat sa cantaresc alimentele...am mancat doar ce trebuie dar am avut oscilatii la nr de kcal foarte mari....
In zilele de proteine si vitamine nu prea am putut vara trecuta sa sar de cele 1100kcal dar acum....ca nu mai fac nici o socoteala.
Mi-am luat migdale varsate si voi incerca sa mananc in ziua de vitamine cate 100gr. Sunt bune, contin fibre...
Stau rau cu apa...nu stiu daca beau un litru pe zi...pur si simplu nu intra.

bine ca bine dragu de el....de rau, stiu cum e...am si eu una acasa :)):))de cand cu gradinita zici ca are mai multe figuri pe cap. lasa ca o creasca si o sa se mai cuminteasca ai sa vezi...eu asa ma incurajez :)):)) , mai bine sa fie mai rai acum, si cuminti cand cresc mai mari ;)
nu este obligatoriu sa cantaresti mancarea, s-a slabit foarte bine si fara asta...dar daca ai avut oscilat foarte tare la nr de cal, nu e prea bine..stii ce ar trebui sa faci atunci , sa incerci sa iti pui cam aceeasi cantitate de papa :)
dar e bine ca te tii de regim :D:D
si eu stau cam prost la capitolul apa ..beau, dar nu suficienta :( ..cam asa beau si eu ....incearca sa adaugi in fiecare zi cate putina..sa vezi , poate asa reusesti sa bei mai mult

oanna14 24 sep 2011 10:44:18

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 800501)
Asa..Asaa te vreau!!!Si eu ma simt la fel!!!..Impreuna vom reusi!

Putem!:-*:-*
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 800504)
spor sa ai !!!>:D<:-*:-*>:D<

neata iubita!!!:-*:-*:-*

ia sa vedem....
da, am gasit si varianta asta pe net ;))
deci clar interzisa reteta pentru noi momentan...asa ca o adaptez...si fac cum am zis: fierb cartofii, ii fac piure, condimente, formez piftelutele si le dau prin pesmer facut de eu :)):)) si la cuptor cu ele, intr-o lingura de ulei si pe hartie de copt...pesmet inventez eu din paine prajita:D

Neata Aly!!:-*>:D<>:D<

alynacrystyna 24 sep 2011 10:52:41

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de Scorpia (Post 800516)
Fetelor..o veste foarte buna...
Intotdeauna cand tin regim mananc mult mai sanatos. Am renuntat la bauturile racoritoare(mai beau ceva coca cola light cand ma apuca pofta), am inlocuit zaharul cu fructoza, nu mai folosesc deliklat si nici un fel de concentrat la mancare...decat sare.
Rina ma obliga sa-mi gatesc in fiecare zi...sper sa ma mai pot tine de regim acum ca am inceput munca...
Am inceput sa folosesc foarte des ciupercile in alimentatie.
Dupa aproape 3 luni de tinut regim si mancat mult mai sanatos am inceput sa-mi pun organismul pe picioare.
De la 22 de ani eu aveam o problema cand ma spalam pe dinti. imi venea sa vomit de la pasta de dinti. Le-am schimbat pe toate...acelasi lucru.
Doctora mi-a spus ca se trage de la ficat.
Pentru ca am eliminat cat mai multe E-uri din alimentatie care nu-mi mai dau ficatul peste cap ( in special dulciurile si cipsurile...ca eram devoratoare de junk food din comert) nu mai am probleme cand ma spal pe dinti. Poate m-a ajutat si lasatul de fumat...ce sa zic...e de bine.
Naspa e ca am inceput de 12 zile din nou rina si am slabit decat un kg.
Am obs ca atunci cand organismul tau se obisnuieste cu un tip de regim nu mai slabesti asa de repede ca la inceput.
Oricum imi doresc macar pana la 1 noiembrie sa trec de pragul de 70 kg.
Astfel..pe zi ce trece ma voi simti din ce in ce mai bine.

foarte bine ai facut , bravo..felicitari...daca vrei se poate. >:D<>:D<
si eu am avut probleme cu pasta de dinti, dar cand am fost insarcinata ;)) si cu guma de mestecat ;))
e de foarte bine scumpa, ai reusit ceva foarte important pentru tine si pentru sanatatea ta , felicitari!!!
nu te da batuta, e bine 1kg in 12 zile sa stii..tine bine de dieta si o sa mai dai jos...problema poate fi si de la oscilatia numarului de calorii si neconsumul de apa, dar nu renunta ....
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 800522)
Putem!:-*:-*

Neata Aly!!:-*>:D<>:D<

neata iubirica!!!>:D<:-*:-*>:D<

mai asa imi de drag de voi toate, de nici nu stiu cum sa va alint ...va iubesc muult de tot >:D<:-*:-*:-*:-*:-*:-*>:D<:-*:-*:-*:-*>:D<

oanna14 24 sep 2011 10:53:46

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 800524)
foarte bine ai facut , bravo..felicitari...daca vrei se poate. >:D<>:D<
si eu am avut probleme cu pasta de dinti, dar cand am fost insarcinata ;)) si cu guma de mestecat ;))
e de foarte bine scumpa, ai reusit ceva foarte important pentru tine si pentru sanatatea ta , felicitari!!!
nu te da batuta, e bine 1kg in 12 zile sa stii..tine bine de dieta si o sa mai dai jos...problema poate fi si de la oscilatia numarului de calorii si neconsumul de apa, dar nu renunta ....

neata iubirica!!!>:D<:-*:-*>:D<

mai asa imi de drag de voi toate, de nici nu stiu cum sa va alint ...va iubesc muult de tot >:D<:-*:-*:-*:-*:-*:-*>:D<:-*:-*:-*:-*>:D<

Si eu si mai mult!!:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

mariaaaa 24 sep 2011 11:05:34

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
neata fetele!ce faceti?:*:*:* eu azi nu ma simt prea bine,m-am trezit cam suparata ma simt asa cu moralul la pamant nu stiu ce am..nu am nici un chef d nimic...m-am si urcat p cantar nici un minus ba chiar cv in plus:( am slabit de kand tin rina 3kg si mai am 5 sapt de tinut si 2kg de dat jos...,akm sunt si in perioada de stagnare k am obs k de 2sapt jum nu am mai slabit,cat timp tine aceasta perioada?...imd merg sa cumpar cartofi,p urma tre sa merg la ore de mate....off off....

alynacrystyna 24 sep 2011 11:33:12

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 800525)
Si eu si mai mult!!:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

>:D<:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*>:D<
Citat:

Anterior postat de mariaaaa (Post 800528)
neata fetele!ce faceti?:*:*:* eu azi nu ma simt prea bine,m-am trezit cam suparata ma simt asa cu moralul la pamant nu stiu ce am..nu am nici un chef d nimic...m-am si urcat p cantar nici un minus ba chiar cv in plus:( am slabit de kand tin rina 3kg si mai am 5 sapt de tinut si 2kg de dat jos...,akm sunt si in perioada de stagnare k am obs k de 2sapt jum nu am mai slabit,cat timp tine aceasta perioada?...imd merg sa cumpar cartofi,p urma tre sa merg la ore de mate....off off....

neata iubita!!!:-*:-*:-*:-*
uite eu acum am terminat de spalat vasele ale mele si ale fiimii, ca a facut si ea de mancare :)):)):)):)) si acum vreau sa aspir, ca numai cartofi am prin camera :)):)):)):)):)) , si-a facut si ea cartofi de papa, e in aceeasi zi cu noi :)):)):)):)):))
offfff tu draguta , imi pare rau ca te simti asa , poate e si de la vremea asta , care nu stie de capu ei, ba cald , ba nori...>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*:-*>:D<>:D<cu toate mai avem perioade de-astea nasparlii, dar trec ele cumva...incearca sa iti distragi atentia cu ceva, baga o muzica mai saltareata , la mine functioneaza, muzica e viata mea, si fara sunt moarta
merge mai greu cu slabitu, pentru ca ai putin de dat jos, asa a fost si la mine :(..slabeam o saptamana si 2 nimic ....ultima perioada de stagnare si la mine a durat vreo 2-3saptamani...din pacate ....dar nu iti pierde speranta. mai umbla putin la numarul de calorii, scade-l putin....baga sport ...si multa apa...si plusul de azi dimineata poate fi si din cauza tranzitului


Scorpia 24 sep 2011 11:58:50

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de mariaaaa (Post 800528)
neata fetele!ce faceti?:*:*:* eu azi nu ma simt prea bine,m-am trezit cam suparata ma simt asa cu moralul la pamant nu stiu ce am..nu am nici un chef d nimic...m-am si urcat p cantar nici un minus ba chiar cv in plus:( am slabit de kand tin rina 3kg si mai am 5 sapt de tinut si 2kg de dat jos...,akm sunt si in perioada de stagnare k am obs k de 2sapt jum nu am mai slabit,cat timp tine aceasta perioada?...imd merg sa cumpar cartofi,p urma tre sa merg la ore de mate....off off....

Buna Maria, e doar o zi mai rea...
Am observat ceva.... noi cele ce avem mai multe kg de dat jos slabim la inceput mai mult(avem de unde).
Gandeste-te astfel: trebuie sa dau doar 2 kg jos, nu 20.
Deja ai slabit mai bine de jumatate...mai ai putin si gata.
Oricum, dupa Rina ti-i se schimba metabolismul...te-ai invatat cu un alt mod de a manca...e un castig imens.
Cu privire la cantar...acesta oscileaza cam cu 500gr-1kg de la o zi la alta.
Eu, desi imi propun sa ma cantaresc doar dupa ziua de vitamine ma cantaresc in fiecare zi, dar iau in calcul decat ce-mi arata dupa ziua de vitamine.
Am observat un lucru...e greu pana te apuci de regim...dupa ce te-ai apucat si binenteles te tii de el e o chestiune de timp sa ajungi la greutatea dorita.
Bafta si capul sus!!!!

Scorpia 24 sep 2011 12:00:18

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Fetelor, o zi buna in continuare va doresc!

mutulica 24 sep 2011 12:07:40

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Meniul meu pe azi la proteine:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:34
Struguri, 150g - 104 calorii, 1.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 27 carbohidrati, 1.5 fibre, 0 sodiu, 23.3 zaharuri
Pepene rosu, 200g - 60 calorii, 1.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 15 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 12.4 zaharuri

Gustare 1, ora 10:00
Prune, 100g - 46 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 11.4 carbohidrati, 1.4 fibre, 0 sodiu, 9.9 zaharuri

Prânz, ora 12:00
Salata de rosii, 200g - 70 calorii, 2 proteine, 2 grasimi, - colesterol, 10.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Paine Borodinschii feliata, Franzeluta, 60g - 126 calorii, 3.7 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 27.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Tocanita de legume, 50g - 25 calorii, 1 proteine, 1.1 grasimi, - colesterol, 2.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Pulpe de pui pe grill (fara piele si grasime), 250g - 285 calorii, 51.5 proteine, 8.5 grasimi, 150 colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Morcov Iute, 30g -25
calorii, 0.3 proteine, 1.5 grasimi, - colesterol, 2.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 17:00
Pulpe de pui pe grill (fara piele si grasime), 180g - 206 calorii, 37.1 proteine, 6.1 grasimi, 108 colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Salata de rosii, 200g - 70 calorii, 2 proteine, 2 grasimi, - colesterol, 10.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII:1017 calorii, 100.6 proteine, (mic)21.9 grasimi, 258 colesterol, (mic)106.3 carbohidrati, 3.7 fibre, 0 sodiu, 45.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 100min - 354 calorii
Gradinarit, 60min - 230 calorii
Aerobica, genera, 35min - 254calorii
Metabolism bazal - 1458 calorii
-------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2305 calori

[/COLOR]

oanna14 24 sep 2011 12:33:58

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Sa va zic cat de stupida pot fi =))=))=))
Astazi,am avut impresia ca sunt la amidonuri ,asa ca am mancat cartofi:)):)):))

alynacrystyna 24 sep 2011 13:07:27

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
o zi buna si tie Gabi in continuare!!!! :-*

mno asa mei fete...imediat o sa fie gata si pranzu meu..sa vedem ce am combinat eu colea :)))

voi ce faceti?

mariaaaa 24 sep 2011 13:15:48

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 800534)

>:D<:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*>:D<

neata iubita!!!:-*:-*:-*:-*
uite eu acum am terminat de spalat vasele ale mele si ale fiimii, ca a facut si ea de mancare :)):)):)):)) si acum vreau sa aspir, ca numai cartofi am prin camera :)):)):)):)):)) , si-a facut si ea cartofi de papa, e in aceeasi zi cu noi :)):)):)):)):))
offfff tu draguta , imi pare rau ca te simti asa , poate e si de la vremea asta , care nu stie de capu ei, ba cald , ba nori...>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*:-*>:D<>:D<cu toate mai avem perioade de-astea nasparlii, dar trec ele cumva...incearca sa iti distragi atentia cu ceva, baga o muzica mai saltareata , la mine functioneaza, muzica e viata mea, si fara sunt moarta
merge mai greu cu slabitu, pentru ca ai putin de dat jos, asa a fost si la mine :(..slabeam o saptamana si 2 nimic ....ultima perioada de stagnare si la mine a durat vreo 2-3saptamani...din pacate ....dar nu iti pierde speranta. mai umbla putin la numarul de calorii, scade-l putin....baga sport ...si multa apa...si plusul de azi dimineata poate fi si din cauza tranzitului


:)):)):)):)):)):)):))ce tare iubita,e soada rau micutaa:x:-*deci e cu noi si ea cu cartofiori,suuper:)):)):)):))
sper si io sa-mi treaca,incerc sa nu-mi pierd speranta,si mai umblu si la nr de calorii sa vedem,cu sportul nu stau prea bn,k nu fac mai deloc,de-ar trece perioada asta odata....ma duk la masa sa pap si io cartofiori,pupiciii
>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

margutza 24 sep 2011 13:16:12

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Fetelor, buna!

Eu acu plec de la serviciu, e liniste aici si pot lucra mai bine, mai ales cu conturi bancare.Luni o sa fie program cu publicul , o nebunie, un client intra, altul iese.
Azi sunt la amidonuri, am o fasolica acasa, cu castraveti la otet sau o salatica..........abia astept.

va pup :-* >:D<

alynacrystyna 24 sep 2011 13:35:51

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 800561)
Sa va zic cat de stupida pot fi =))=))=))
Astazi,am avut impresia ca sunt la amidonuri ,asa ca am mancat cartofi:)):)):))

:)):)):)):)):)):))
dar la ce trebuia sa fii azi? proteine?

alynacrystyna 24 sep 2011 13:39:38

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de mariaaaa (Post 800581)
:)):)):)):)):)):)):))ce tare iubita,e soada rau micutaa:x:-*deci e cu noi si ea cu cartofiori,suuper:)):)):)):))
sper si io sa-mi treaca,incerc sa nu-mi pierd speranta,si mai umblu si la nr de calorii sa vedem,cu sportul nu stau prea bn,k nu fac mai deloc,de-ar trece perioada asta odata....ma duk la masa sa pap si io cartofiori,pupiciii
>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

pofta buna sa ai scumpa mea!!!!
daca umbli la calorii, umbla si la sport putin, ca numai ala te poate scoate din impas sa stii ;))
pofta buna...chiftelutele mele inca nu sunt gata :D
Citat:

Anterior postat de margutza (Post 800583)
Fetelor, buna!

Eu acu plec de la serviciu, e liniste aici si pot lucra mai bine, mai ales cu conturi bancare.Luni o sa fie program cu publicul , o nebunie, un client intra, altul iese.
Azi sunt la amidonuri, am o fasolica acasa, cu castraveti la otet sau o salatica..........abia astept.

va pup :-* >:D<

bunaaa!!!!:-*:-*:-*:-*
pofta buna pe cand ajungi acasa!!!!
pupici si o sambata frumoasa!!!:-*>:D<

oanna14 24 sep 2011 13:41:55

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 800593)
:)):)):)):)):)):))
dar la ce trebuia sa fii azi? proteine?

Da:)):)):)):)) Dar am ramas cu gandul la cartofi:D

just21 24 sep 2011 13:53:10

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 800593)

:)):)):)):)):)):))
dar la ce trebuia sa fii azi? proteine?

Macar ai avut amidon...nu ai gresit ca mine:(.
Eu la mic dejun am mancat corect, la pranz la fel(proteine), dar intre timp o ajutam pe mami in bucatarie si ea pregatea pranzul ei si a lui tati..ei au avut azi pofta de paste si am gustat putin din ele.:((:((..Dar maine continui tot cu amidon.Azi recompensez cu sportul greseala.Merg peste 2 ore la piscina:X:X

alynacrystyna 24 sep 2011 14:04:34

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 800597)
Da:)):)):)):)) Dar am ramas cu gandul la cartofi:D

:)):)):))
mno las' , nu-i nimic...ajungi mai repede la carbo :)):)):)):)):))
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 800599)
Macar ai avut amidon...nu ai gresit ca mine:(.
Eu la mic dejun am mancat corect, la pranz la fel(proteine), dar intre timp o ajutam pe mami in bucatarie si ea pregatea pranzul ei si a lui tati..ei au avut azi pofta de paste si am gustat putin din ele.:((:((..Dar maine continui tot cu amidon.Azi recompensez cu sportul greseala.Merg peste 2 ore la piscina:X:X

nu-i nimic iubita, doar ai gustat, nu te-ai bagat cu totu in ele...nu te mai tot chinui atat tu iubita, te prea torturezi , serios acum...ai luat o gura si gata...nu e un capat de tara, se mai intampla....

au iesit super aratoase chiftelutele mele...acu sa se raceasca sa si pot hali :)):))

mireea 24 sep 2011 14:10:54

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
iubiteleeeeeeeeeeeeeeeee,bine v-am regasit,imi era un dor nebun de voi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1:((:((:((:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*...
eu am absentat din cauza unor prebleme de sanatate,spitale,injectii...dar acum sunt bine si imediat am revenit la voi!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>: D<>:D<...
nu am timp sa recuperez din urma caci sunt la serviciu si vin foarte obosita dar daca sunteti dragute,si eu stiu ca sunteti foarte,imi puteti povesti voi in linii mari ce s-a mai intimplat pe aici...va multumesc! si sper ca nu m-ati uitat,va pupic dulce pe toate scumpele mele scumpe,scumpe,scumpe...

just21 24 sep 2011 14:11:08

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 800604)

:)):)):))
mno las' , nu-i nimic...ajungi mai repede la carbo :)):)):)):)):))

nu-i nimic iubita, doar ai gustat, nu te-ai bagat cu totu in ele...nu te mai tot chinui atat tu iubita, te prea torturezi , serios acum...ai luat o gura si gata...nu e un capat de tara, se mai intampla....

au iesit super aratoase chiftelutele mele...acu sa se raceasca sa si pot hali :)):))

Poi nu m-am bagat, am luat o lingura.Si merg mai departe recuperez cu sport.Pt ca in felul acesta nu mai termin in veci dieta.Iar pana la Craciun sunt o slabuta!:)(visez si eu..ca nu ma costa nimic)...
Pofta buna!.Am sa incerc si eu reteta ta.Abia astept maine ziua de amidoane.:x..Mie pofta de cartofi./si voi adapta putin o reteta de cartofi taranesti care au carne in compozitie dar eu voi pune ciuperci.App la aceasta reteta dupa ce fierb cartofii trebuie prajiti putin.E voie?..ca stiam ca la amidoane nu se accepta cartofii prajiti..

mireea 24 sep 2011 14:12:28

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
din cauza acestor probleme de sanatate nu am putut sa ma tin de dieta,eram la mentinere...:((:((:((vreau sa reincep rina 1 daca e posibil...

oanna14 24 sep 2011 14:27:01

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 800599)
Macar ai avut amidon...nu ai gresit ca mine:(.
Eu la mic dejun am mancat corect, la pranz la fel(proteine), dar intre timp o ajutam pe mami in bucatarie si ea pregatea pranzul ei si a lui tati..ei au avut azi pofta de paste si am gustat putin din ele.:((:((..Dar maine continui tot cu amidon.Azi recompensez cu sportul greseala.Merg peste 2 ore la piscina:X:X

Nu ai gresit,stai linistita!Da.i cu spor inainte!!:-*:-*
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 800604)
:)):)):))
mno las' , nu-i nimic...ajungi mai repede la carbo :)):)):)):)):))

nu-i nimic iubita, doar ai gustat, nu te-ai bagat cu totu in ele...nu te mai tot chinui atat tu iubita, te prea torturezi , serios acum...ai luat o gura si gata...nu e un capat de tara, se mai intampla....

au iesit super aratoase chiftelutele mele...acu sa se raceasca sa si pot hali :)):))

:)):)):)) Nu,nu,nu..macar sa o tin corect:))Aly ai sa ma ai ca si colega:))
Citat:

Anterior postat de mireea (Post 800606)
iubiteleeeeeeeeeeeeeeeee,bine v-am regasit,imi era un dor nebun de voi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1:((:((:((:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*...
eu am absentat din cauza unor prebleme de sanatate,spitale,injectii...dar acum sunt bine si imediat am revenit la voi!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>: D<>:D<...
nu am timp sa recuperez din urma caci sunt la serviciu si vin foarte obosita dar daca sunteti dragute,si eu stiu ca sunteti foarte,imi puteti povesti voi in linii mari ce s-a mai intimplat pe aici...va multumesc! si sper ca nu m-ati uitat,va pupic dulce pe toate scumpele mele scumpe,scumpe,scumpe...


Citat:

Anterior postat de mireea (Post 800609)
din cauza acestor probleme de sanatate nu am putut sa ma tin de dieta,eram la mentinere...:((:((:((vreau sa reincep rina 1 daca e posibil...

Bunaaaaaaaa!:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*Ma bucur ca esti mult mai bine!Eu zic ca poti sa reiei:-?? depinde de cat timp a fost mentinerea:D

just21 24 sep 2011 15:06:50

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Fete v-am pupat:-*..Am plecat la piscina!..Vorbim mai tarziu!!>:D<

oanna14 24 sep 2011 15:24:07

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 800623)
Fete v-am pupat:-*..Am plecat la piscina!..Vorbim mai tarziu!!>:D<

Distractie placuta!:-*:-*

lexa10 24 sep 2011 15:46:53

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Buna fetele:-*
Am reusit si eu sa vin la calculator in sfarsit:))Sa va spun ce am papt eu de nu ma mai opream din mancat:mancarica de mazare am facut cu pui,dar eu am mancat fara carne si a fost atat de buna,dar am mancat cam multa paine 2 felii subtiri dar mari de paine integrala si ardei kapia murat.O bunatate,abia astept cina:))Eu parca traiesc sa mananc nu mananc sa traiesc:)) Si mai incolo ma apuc sa fac si sport ca nu mai plec la nici o plimbare azi:)
Sveta,bine ai revenit chiar ma intrebam ce este cu tine de nu mai intri.Ma bucur ca acum esti bine si cred ca poti sa reiei Rina1 si sa te alaturi noua care ne-am ambitionat asa tare in ultimul timp si am promis ca nu vom mai face abateri,dar stam cam prost cu sportul:))

alynacrystyna 24 sep 2011 16:24:32

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de mireea (Post 800606)
iubiteleeeeeeeeeeeeeeeee,bine v-am regasit,imi era un dor nebun de voi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1:((:((:((:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*...
eu am absentat din cauza unor prebleme de sanatate,spitale,injectii...dar acum sunt bine si imediat am revenit la voi!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<...
nu am timp sa recuperez din urma caci sunt la serviciu si vin foarte obosita dar daca sunteti dragute,si eu stiu ca sunteti foarte,imi puteti povesti voi in linii mari ce s-a mai intimplat pe aici...va multumesc! si sper ca nu m-ati uitat,va pupic dulce pe toate scumpele mele scumpe,scumpe,scumpe...

iubitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, mi-ai lipsit mult :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*
sper ca acum esti mai bine >:D<>:D<>:D<>:D<
si eu care ma gandeam ca esti ocupata cu serviciul si cu casa si cu Mirea, si cand colo tu si bolnavioara..offffffffffffff...multa sanatate:-*:-*:-*:-*
apai la noi , nimic nou iubita..tot astea suntem...dieta , sport si rutina zilnica pe care o stii si tu
Mireea?:-*:-*:-*:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 800607)
Poi nu m-am bagat, am luat o lingura.Si merg mai departe recuperez cu sport.Pt ca in felul acesta nu mai termin in veci dieta.Iar pana la Craciun sunt o slabuta!:)(visez si eu..ca nu ma costa nimic)...
Pofta buna!.Am sa incerc si eu reteta ta.Abia astept maine ziua de amidoane.:x..Mie pofta de cartofi./si voi adapta putin o reteta de cartofi taranesti care au carne in compozitie dar eu voi pune ciuperci.App la aceasta reteta dupa ce fierb cartofii trebuie prajiti putin.E voie?..ca stiam ca la amidoane nu se accepta cartofii prajiti..

mno vezi, o lingura cu 100...nu are rost sa te stresezi in halul asta.
au iesit bune piftelutele...foarte bune...merita :x:x:x:x
iti poti praji in putin ulei :D
Citat:

Anterior postat de mireea (Post 800609)
din cauza acestor probleme de sanatate nu am putut sa ma tin de dieta,eram la mentinere...:((:((:((vreau sa reincep rina 1 daca e posibil...

iubita, nu te apuca deocamdata de rina1, e mult prea devreme sa stii...mai tine mentinerea .
Citat:

Anterior postat de oanna14 (Post 800611)
:)):)):)) Nu,nu,nu..macar sa o tin corect:))Aly ai sa ma ai ca si colega:))

iep...suntem colege acum ;)))
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 800623)
Fete v-am pupat:-*..Am plecat la piscina!..Vorbim mai tarziu!!>:D<

Citat:

Anterior postat de lexa10 (Post 800633)
Buna fetele:-*
Am reusit si eu sa vin la calculator in sfarsit:))Sa va spun ce am papt eu de nu ma mai opream din mancat:mancarica de mazare am facut cu pui,dar eu am mancat fara carne si a fost atat de buna,dar am mancat cam multa paine 2 felii subtiri dar mari de paine integrala si ardei kapia murat.O bunatate,abia astept cina:))Eu parca traiesc sa mananc nu mananc sa traiesc:)) Si mai incolo ma apuc sa fac si sport ca nu mai plec la nici o plimbare azi:)
Sveta,bine ai revenit chiar ma intrebam ce este cu tine de nu mai intri.Ma bucur ca acum esti bine si cred ca poti sa reiei Rina1 si sa te alaturi noua care ne-am ambitionat asa tare in ultimul timp si am promis ca nu vom mai face abateri,dar stam cam prost cu sportul:))

hello Ale!!! :-*:-*
sa iti fie de bine si spor la sport sa ai!!!

lexa10 24 sep 2011 17:20:58

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
hello Ale!!! :-*:-*
sa iti fie de bine si spor la sport sa ai!!!
[/QUOTE]
Multumesc:-* Am lasat sportul pe mai tarziu ca am luat si cina intre timp si am baut un 3 in 1:"> Pana se "aseaza mancarea" ma uit la un serial si dupa aceea ma apuc de sport:))

alynacrystyna 24 sep 2011 17:30:45

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de lexa10 (Post 800665)
Multumesc:-* Am lasat sportul pe mai tarziu ca am luat si cina intre timp si am baut un 3 in 1:"> Pana se "aseaza mancarea" ma uit la un serial si dupa aceea ma apuc de sport:))

:)):)):)):)):)):)):))
mno lasa iubita ca eu l-am baut azidimi....tu l-ai baut la amiaz ;))
spor sa ai :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

oanna14 24 sep 2011 18:01:28

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 800642)





iep...suntem colege acum ;)))





>:)>:)>:):>:>:>

just21 24 sep 2011 18:42:39

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Back home fetelor!!!...Sunt franta..tocmai m-am intors de la inot..Si ma simt atat de bine:x:x:x:x:x..Dupa saptamana saraca in sport azi am recuperat:x...
Fetele` voi v-ati apucat???;;);;)

mutulica 24 sep 2011 18:46:45

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 800700)
Back home fetelor!!!...Sunt franta..tocmai m-am intors de la inot..Si ma simt atat de bine:x:x:x:x:x..Dupa saptamana saraca in sport azi am recuperat:x...
Fetele` voi v-ati apucat???;;);;)

ce bravo esti:x:x:x...eu am facut azi slim in 6 - 35 min. dar tare greu m-am urnit.....imi era o lene si fara dispozitie dar l-am facut de nevoie:)

just21 24 sep 2011 18:55:07

Re: Rina 90"s (etaj IX)
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 800703)
ce bravo esti:x:x:x...eu am facut azi slim in 6 - 35 min. dar tare greu m-am urnit.....imi era o lene si fara dispozitie dar l-am facut de nevoie:)

mersi:-*.. bravo si tie.>:D< Cum e slim 6??...:D...intreb cam toate fetele care fac un sport pe care eu nu l-am incercat inca..as vrea sa fac si eu acasa dar sa nu implice prea multa topaiala...nu vreau probleme cu vecini..asa ca daca vrei te rog frumos sa imi dai cateva detalii.;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:19:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO