forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=360)
-   -   Rina 90"s (etaj XI) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10986)

violeta4 25 ian 2012 17:46:54

Re: Rina 90"s (etaj XI)
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 912819)
si eu am azi carbohidrati...
sotul tine si el regim? sau a mancat de pofta?
maine ce papi?

deocamdata nu mi-am facut planul ptr maine!ma organizez mai pe seara! sotul meu tine si el dieta! totul se face in echipa! cred ca este un pic mai greu individual! asa ca atunci cand am luat 23 de kg in sarcina..nu m-a lasat singurica si apus si el :P :D ..asa ca incercam sa mancam un pic mai sanatos! tu , ti-ai organizat deja meniul pt maine?

Fl0r3ntina 25 ian 2012 17:53:18

Re: Rina 90"s (etaj XI)
 
eu o sa mananc de dimineata o para+ce banana ramane de la Mihaita...la pranz o sa fac o ciorba de legume cu dovlecel, pastarnac, morcov, telina, ardei, rosii,verdeata...apropo fasolea verde intra la amidon?si struguri...si seara o sa pap gutuie...o sa vad si cate calorii imi ies si mai retusez...eu acum tin pt prima data dieta rina...deci maine e a 4 zi

nu pot sa mananc numai fructe ca imi creste aciditatea la stomac..si sa nu dau de altele

violeta4 25 ian 2012 17:57:03

Re: Rina 90"s (etaj XI)
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 912826)
nu am mancat niciodata paste cu dovlecel cum se gateste?

pasta o fierbi ca de obicei!
-calesti sau inabusesti un pic de ceapa, apoi adaugi dovlecelul taiat rondele !
-condimentezi cu ce iti place( eu mai pun si un pic de usturoi)! poti s-o lasi asa, sau poti sa adaugi si o lingura de smantana! ( cand nu tineam dieta puneam branza philadelfia si parmezan din acela bun! ;;) )
..apoi dupa ce ai scurs pasta , pui sosul din dovlecei peste si amesteci!
- poti folosi in loc de dovlecel si sparanghel( e o bunatate!!!!) sau vinete, sau ciuperci!
- daca iti plac rosiile, le poti folosi, in loc de lactatele mentionate!

violeta4 25 ian 2012 18:02:09

Re: Rina 90"s (etaj XI)
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 912837)
eu o sa mananc de dimineata o para+ce banana ramane de la Mihaita...la pranz o sa fac o ciorba de legume cu dovlecel, pastarnac, morcov, telina, ardei, rosii,verdeata...apropo fasolea verde intra la amidon?si struguri...si seara o sa pap gutuie...o sa vad si cate calorii imi ies si mai retusez...eu acum tin pt prima data dieta rina...deci maine e a 4 zi

nu pot sa mananc numai fructe ca imi creste aciditatea la stomac..si sa nu dau de altele

>:D< si eu tot la fel ! inseamna ca am inceput dieta impreuna! buna idea cu supica de legume! cred ca o s-a fac si eu la pranz! nu de alta, dar cred ca sotului ii este greu sa treaca de o zi ca asta, avand in vedere ca munceste si vreo 11 ore zilnic!
..nu stiu de fasolea verde!...poate ne raspunde cineva care este mai "invatat" :D

alynacrystyna 25 ian 2012 18:20:44

Re: Rina 90"s (etaj XI)
 
da Florentina, fasolea verde intra la amidon

RoXyM 25 ian 2012 18:57:37

Re: Rina 90"s (etaj XI)
 
Sara buna fetele mele si felicitari pentru noua casuta. Sa o stapanim sanatoase si slabute :))
Un cadou micut pentru voi si multi pupici
http://www.gradinamea.ro/_files/Imag...T115-Multi.jpg

RoXyM 25 ian 2012 18:59:06

Re: Rina 90"s (etaj XI)
 
Citat:

Anterior postat de violeta4 (Post 912830)
deocamdata nu mi-am facut planul ptr maine!ma organizez mai pe seara! sotul meu tine si el dieta! totul se face in echipa! cred ca este un pic mai greu individual! asa ca atunci cand am luat 23 de kg in sarcina..nu m-a lasat singurica si apus si el :P :D ..asa ca incercam sa mancam un pic mai sanatos! tu , ti-ai organizat deja meniul pt maine?

Sa-ti traiasca sotul! Mai rar gasesti atata sustinere, chiar iti e mult mai usor sa te tii de treaba. Spor la dieta

alynacrystyna 25 ian 2012 19:12:50

Re: Rina 90"s (etaj XI)
 
sara buna Roxy!!!
bine te-am gasit in casuta noua si multumim de flori!!:-*

soggy 25 ian 2012 19:18:33

Re: Rina 90"s (etaj XI)
 
Buna fetele!
Am intrat, doar un picut, sa va salut si sa va urez o seara frumoasa
Mai vb maine dimi!;;)>:D<:-*

violeta4 25 ian 2012 19:20:52

Re: Rina 90"s (etaj XI)
 
Citat:

Anterior postat de RoXyM (Post 912898)
Sa-ti traiasca sotul! Mai rar gasesti atata sustinere, chiar iti e mult mai usor sa te tii de treaba. Spor la dieta

mersi mult Roxy! ;;) si multumim si de floricele! [*1*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:50:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO