forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=359)
-   -   Meniu South Beach faza I "Slabuta" (2 saptamani) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6271)

schmetterling 16 ian 2011 21:12:50

Re: Meniu South Beach faza I "Slabuta" (2 saptamani)
 
slabutelor in devenire:x:x:x...as vrea sa va cer si eu o parere...sunt la SB faza 1 in prima zi si maine ma gandeam sa-mi fac niste fructe de mare la pranz...dar nu am idee ce as putea manca pe post de garnitura...ca goale sunt un pic cam gretoase...si oricum e putin sa mananc doar atat...in general le mancam cu orez fiert sau cartofi fierti, dar cum de asa ceva nici nu poate fi vorba la dieta SB...ce sugerati?! cu ce ar merge combinate?!

mers frumos anticipat:-*

Marietta 16 ian 2011 22:49:37

Re: Meniu South Beach faza I "Slabuta" (2 saptamani)
 
Eu zic ca pe langa fructe de mare sa-ti faci o salata.

sliming 30 ian 2011 01:27:51

Re: Meniu South Beach faza I "Slabuta" (2 saptamani)
 
buna..as dori si eu sa ma apuc de dieta SB..iar wow postarile tale fac treaba mai usoara:)mai "gustoasa"...am vazut ca faci tae bo ma tenteaza si pe mine dar nu stiu pe unde gasesc videourile corecte cu exercitii.am vazut multe pe youtube dar nu stiu nu inteleg acolo pentru tae bo basic e doar 10 minute tu cum faci 20 de minute?o iei de la inceput sau cum?un sfat mic daca se poate sau un link ceva...si a da cat ai slabit dupa primele 2 saptamani de SB?:D:*:*:*

Slabuta 30 ian 2011 01:31:04

Re: Meniu South Beach faza I "Slabuta" (2 saptamani)
 
Citat:

Anterior postat de sliming (Post 499880)
buna..as dori si eu sa ma apuc de dieta SB..iar wow postarile tale fac treaba mai usoara:)mai "gustoasa"...am vazut ca faci tae bo ma tenteaza si pe mine dar nu stiu pe unde gasesc videourile corecte cu exercitii.am vazut multe pe youtube dar nu stiu nu inteleg acolo pentru tae bo basic e doar 10 minute tu cum faci 20 de minute?o iei de la inceput sau cum?un sfat mic daca se poate sau un link ceva...si a da cat ai slabit dupa primele 2 saptamani de SB?:D:*:*:*

Buna si bine ai venit :)

Tae-bo nu fac, fac un sport care ca intensitate seamana cu tae-bo. :)
http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerob...tml#post377135

Am slabit mai mult cm, decat kilograme, dar in jur de 2.1 kg am dat jos.

sliming 30 ian 2011 01:44:36

Re: Meniu South Beach faza I "Slabuta" (2 saptamani)
 
aaa inteleg..am crezut ca faci pt ca la inceput asa ai scris :P 2 kg in 2 saptamani si cm pierdute FELICITARI!!:*suna chiar ok pentru mine:Dtrebuie sa incerc aceasta dieta combinat cu ceva exercitii ...acuma esti in faza a 2-a?am inteles ca si acolo se slabeste..spor in continuare la slabit..noapte buna:*:*:*

Slabuta 30 ian 2011 01:51:44

Re: Meniu South Beach faza I "Slabuta" (2 saptamani)
 
Citat:

Anterior postat de sliming (Post 499887)
aaa inteleg..am crezut ca faci pt ca la inceput asa ai scris :P 2 kg in 2 saptamani si cm pierdute FELICITARI!!:*suna chiar ok pentru mine:Dtrebuie sa incerc aceasta dieta combinat cu ceva exercitii ...acuma esti in faza a 2-a?am inteles ca si acolo se slabeste..spor in continuare la slabit..noapte buna:*:*:*

Meniul acesta e din vara. :)

Acum au fost sarbatorile, m-am rasfatat cum am poftit :D si am pus ceva kg si acum iar tin faza I, am aproape o saptamana. :)

Merisor 21 apr 2011 18:07:08

Re: Meniu South Beach faza I "Slabuta" (2 saptamani)
 
Buna,
Pot sa mananc la gustare 1 bomboane Solano (4 buc) si la gustare 2 urda cu vanilie si fructoza?
De fapt intrebarea este : pot sa am 2 deserturi pe zi in faza 1 SB? Zi ca da te rog :)
Merci

Sabine_28 21 apr 2011 18:37:39

Re: Meniu South Beach faza I "Slabuta" (2 saptamani)
 
Buna,

Dulciurile consumate intr-o zi trebuie sa aiba maxim 100 de cal, deci cred ca tu depasesti, daca ai 2 gustari dulci...parerea mea este ca ar trebui sa te limitezi la urda cu fructoza.


Succes!

andreutza georgiana 04 oct 2012 19:15:26

Re: Meniu South Beach faza I "Slabuta" (2 saptamani)
 
Buna :-* Sunt destul de noua pe aici...am incercat sa tin dukan de luni, dar este prea costisitoare si m-am gandit la aceasta dieta. Astazi am deviat si am mancat placinta cu mere(cateva bucati). O sa incep de maine. Imi puteti da cateva sfaturi in legatura cu aceasta dieta? Ar trebui sa imi mai calculez si caloriile? eu nu as mai face asta avand in vedere ca nu am nici cantar(aproximez de obicei).
Indrumati-ma putin..nu stiu ce sa spun.

Multumesc>:D<

Merisor 22 feb 2015 15:52:04

Re: Meniu South Beach faza I "Slabuta" (2 saptamani)
 
Buna,
nu vad nicaieri nimic despre dieta dash? daca nu am stiut unde sa caut ma poti directiona? multumesc


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:39:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO