forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=359)
-   -   Slabute care tin dieta South Beach faza II (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4386)

fairydelysid 04 oct 2012 19:36:12

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
o reteta super buna , hranitoare si dietetica, gen chiftele , gasesti la retete , turte de quinoa le-a numit slabuta dar eu le-am mancat fix ca pe niste hamburgeri vegetarieni , extrem de gustos. si poti adapta .

pad81 04 oct 2012 20:48:17

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
ooo, ce de ati mai scris fetelor, bravo! eu cafea nu beau, nici nu fumez, vin un pahar cand si cand, cola-fara zahar-uneori, dar dulciuri aproape zilnic. marele meu viciu, asta e. mai bag cioco fara zahar, biscuiti din tarate cu fr confiate, dar tot dulciuri sunt si alea, chiar daca fara zahar. As vrea sa ma pot lasa de tot de dulciuri, dar as fi perfecta si nu vreau :)
eu si de asta beau cola fara zahar, ca sa-mi mai treaca pofta de dulce!
seminte mananc si eu, dar la o punga de 55g (am cantarit) sunt doar vreo 20 g de mieji, asa ca nu e f f rau...si eu le rontai cand am o foame nebuna si vreau sa o fentez :)

ladyamneth 04 oct 2012 22:15:04

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
am facut pana la urma niste chiftele din carne de porc/vita si 2 dovlecei :D F bune au iesit.
Intrebare: oare n-ar iesi un aluat de clatite cu niste faina de secara si nuca de cocos?:-/

zagreen 05 oct 2012 06:22:53

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1145274)

eu cand zic de cola ma refer la orice fel de suc carbogazos, cu sau fara zahar...toate sunt daunatoare :D
Cum stai? merge treaba?>:D<

neata, fetelor!
teo, stau binisor, de cantar sunt chiar multumita, -1.4kg in 4 zile, dar nu pot spune ca am tinut SB, in fiecare zi am avut abateri, am tinut mai mult hipocalorica, dar se pare ca am rezultate si asa. :D oricum eu slabesc destul de repede, dar din pacate pun la fel de repede inapoi. poate de luni reusesc sa tin SB ca la carte. va pup!>:D<

adinuca 05 oct 2012 08:24:41

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de zagreen (Post 1145741)
neata, fetelor!
teo, stau binisor, de cantar sunt chiar multumita, -1.4kg in 4 zile, dar nu pot spune ca am tinut SB, in fiecare zi am avut abateri, am tinut mai mult hipocalorica, dar se pare ca am rezultate si asa. :D oricum eu slabesc destul de repede, dar din pacate pun la fel de repede inapoi. poate de luni reusesc sa tin SB ca la carte. va pup!>:D<

Felicitari!

zagreen 05 oct 2012 08:53:44

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de adinuca (Post 1145826)
Felicitari!

Multumesc! Felicitari si tie! :)

ladyamneth 05 oct 2012 09:09:38

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
felicitari fetelor!!!
eu am +200g , dar nu ma mir, dupa weekendul avut...asta este, mergem mai departe:D

sa aveti o zi minunata!!>:D<

zagreen 05 oct 2012 13:43:12

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1145870)
felicitari fetelor!!!
eu am +200g , dar nu ma mir, dupa weekendul avut...asta este, mergem mai departe:D

sa aveti o zi minunata!!>:D<

lasa, nu-i o tragedie, le dai jos imediat. >:D<
ii mai trebuie si corpului cate o supradoza din asta de soc, sa aiba de unde sa scada apoi. :D

AnDrAdAxl 05 oct 2012 19:35:50

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de pad81 (Post 1141583)
andrada, stefania, eliza, margot,alinutzik, unde sunteti fetelor?

Pe aici:D! Va citesc din umbra!:-*
Nu tin dieta,nu mai merg nici la sala ca nu mai am finante si din fericire ma mentin. O sa scriu cand ma fac cuminte:*! Spor la slabit tuturor si sunt cu ochii pe tine >:)! :-*

Citat:

Anterior postat de margot12 (Post 1144138)
Multumesc! Acum am vazut ca am scris gresit: in SB 1 am slabit 7kg (scuze). Oricum ma tin de dieta pt ca deja ma simt mult mai bine si cu fumatul nu stiu, o sa vad, am tot incercat sa ma las in ultimii ani dar nu prea imi iese, deocamdata ma concentrez pe slabit.

Eu am reusit sa ma las doar cu pastile:D! In decembrie am 2 ani si nu am mai avut nici o tentativa de reluare. Dar depinde si de vointa,pentru ca am o prietena care s-a lasat cu aceste pastile de 3 ori si s-a reapucat de fiecare data.

pad81 05 oct 2012 22:48:50

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
[QUOTE=AnDrAdAxl;1146407]
Pe aici:D! Va citesc din umbra!:-*
Nu tin dieta,nu mai merg nici la sala ca nu mai am finante si din fericire ma mentin. O sa scriu cand ma fac cuminte:*! Spor la slabit tuturor si sunt cu ochii pe tine >:)! :-*

in sfarsit, credeam c-ai dat bir cu fugitii!!!!! asa, fii cu ochii pe mine, ca sa vezi ce prostii fac! ce, tu crezi ca eu mai sunt asa cuminte? mai mult de rusinea fetelor ma mai abtin!!!:"> stiam ca asa voi face, ''gata, a trecut botezul lui bebe, la revedere dieta!" dar ma ''auto conving'' sa mai tin un pic pana mai scad macar 7 kg si apoi o las mai moale...dar sa stii ca nu am lasat principiile la o parte, acum stiu ce e bine si ce nu, d-asta inca ma mentin...poate imi conving sotul sa ne mai cumintim un pic, ce bine ar fi, sa mai tinem amandoi! te pup si stai aici cu noi, trebuie sa fim frumoase si sa slabim! hai ca iar vine sotul tau in vacanta si te apuci sa tii si dukan si SB si disociat in aceeasi zi :))ca sa te gaseasca mai slaba decat te stie:))...plus ca vine revelionul si trebuie sa aratam asa cum vrem (ca sa nu-mi mai pun si anul asta dorinta la 12 noaptea sa reusesc sa slabesc:)) in anul ce vine:)))


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:26:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO