forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dieta South Beach (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=359)
-   -   Slabute care tin dieta South Beach faza II (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4386)

zagreen 14 nov 2012 07:15:54

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de pad81 (Post 1172210)
feteeeeelooor, unde sunteti? ce faceti? eu sunt nefericita posesoare a unui kil si jumatate in plus:((...dar nu modific ticker-ul ca apoi ma lasa nervii...:((...acum m-am apucat sa beau otet de mere cu miere, o lingura la un pahar, de 3 ori pe zi, ca se pare ca mai reduce din pofta de mancare; si mai mananc cioco neagra (desi nu-mi place) ca sa-mi potolesc pofta de dulce. Aaaa si mai iau si spirulina. Dar tot3:-O sunt, ca astea doar ajuta dar daca n-am vointa, nici astea nu ma vor slabi:((

si eu sunt in aceeasi situatie, saptamana trecuta am mancat tot ce nu trebuie si am pus 1,4kg. de luni am reinceput iar regimul si am scapat in doua zile de 1,2kg.

Citat:

Anterior postat de fairydelysid (Post 1173106)
pad,si eu am patit la fel ca tine(1,5kg) in plus dupa ce o sapt si ceva am tinut.o intr-un ritm in care m-as fi asteptat sa iau 5kg cel putin , nu doar 1,5.Asa ca de azi ma bag la o sapt de dieta daneza,sunt prea demoralizata sa o iau incet cu sb1,o sa dea rezultate , nu imi fac griji.Nu stiu daca otelul de mere e cea mai buna ideea sincer , am o prietena care a ajuns la spital din cauza lui cu mari probleme iar la polul opus o alta care s-a apucat sa bea dimineata si seara ceai de lamaie(lamai fierte in apa lasate la macerat) si in 2 sapt de regim sb2 a dat 7 kg jos.Impresionant,nu?
Spor

succes cu dieta daneza, am tinut-o si eu, chiar da rezultate pe termen scurt, ideea e sa te mentii, daca mananci iar prostii o sa pui imediat inapoi ce ai dat jos.

Citat:

Anterior postat de pad81 (Post 1173399)
sa stii ca si eu am avut prbl cu otetul de mere (si am ajuns la urgente din cauza durerilor de stomac acum vreo 8 ani - il luam cu usturoi si m-a terminat combinatia asta, am avut muulti ani o gastrita nemernica pe care abia am vindecat-o cu suc de cartofi). Asa ca acum nici nu-i spun sotului ca beau, ca m-ar omori. Bine, nu beau propriu-zis ci pun o lingura intr-o cana, dar deja m-au luat un pic durerile (dupa doar 3 zile) asa ca nu mai iau de 3 ori/zi ci doar o data, seara. Dar daca ma va durea mai tare, renunt. Cat priveste o cura cu lamai, pt mine ar fi sinucidere curata:(, asa ca nici nu incerc...Cum merge dieta, cate zile o tii? Bafta si sper sa avem ambitie ca inainte. (eu cred ca renunt la spirulina, ca imi da o pofta de mancare de rup frigiderul -poate gresesc si nu e de la ea, ca stiu ca spirulina e f buna pt organism si ajuta si la slabit, dar eu asa am corelat foamea mea nebuna cu spirulina si-mi vine sa o las...)

pad, eu zic sa nenunti la otetul de mere, nu are rost sa iti distrugi sanatatea, stiu mai multe persoane care au facut ulcer de la asa ceva, nu e de glumit. si in plus fiind acid cred ca provoaca pofta de mancare, eu si de la mere am problema asta. de spirulina am tot citit si parerile sunt impartite, unii spun ca reduce pofta de mancare, altii ca o maresc, ideea este sa o iei inainte de masa cu o jumatete de ora.

zagreen 14 nov 2012 07:37:09

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 1173653)

Buna fetelor!Eu ma tot chinui sa tin dieta...ba dukan,ba nimic,ba Sb,ba dukan...si tot asa o tin...
Miscare nu am mai facut ca am stat mai mult cu fetita in casa ca mi-a fost cam bolnavioara...si am mai facut prostia sa incerc sa iau ceva vitamine si nu ma puteam opri din mancat...
Dar nu ma las:)!Continui regimul meu disociat pe diete:))! Va pup si sa fiti cumintele!

Bafta, Andrada cu toate dietele, nici eu nu mai tin ceva anume, tin o combinatie intre SB, Atkins si Dukan.

fairydelysid 14 nov 2012 09:48:53

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Da, e buna dieta asta oricum nu am reusit sa o tin asa cum scrie , am inlocuit cina cu mic dejun si am mai bagat chestii de la mine dar vad ca dispare repede ce am pus sapt trecuta.Da , o sa fiu echilibrata , acum am tot avut musafiri si evenimente si program haotic , de obicei sunt responsabila.

AnDrAdAxl 14 nov 2012 10:55:38

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de zagreen (Post 1174090)
Bafta, Andrada cu toate dietele, nici eu nu mai tin ceva anume, tin o combinatie intre SB, Atkins si Dukan.

Neata fetele!:*:*:*:*:*
Multumesc Zagreen:)!Cred ca dieta ideala e cea care se potriveste cel mai bine cu stilul tau de viata...Ca daca ti ceva care interzice tot ce iti place si iti da voie la ce nu agreezi degeaba...
O combinatie intre astea 3 e ciclizarea caloriilor.Eu am vazut pe site la DR.Oz.O zi mananci Proteine cu carbi buni dar fara grasime si o zi mannaci proteine cu grasimi sanatoase ,dar fara pic de carbohidrati. Eu am mai bagat nasul si pe la Monti.Si pe acolo sunt principii de tinut minte:)!
Va pup si astept sa imi dati si vesti bune!!!Vad ca toate ne-am cam impotmolit la un moment dat....

zagreen 14 nov 2012 12:58:12

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 1174299)

Neata fetele!:*:*:*:*:*
Multumesc Zagreen:)!Cred ca dieta ideala e cea care se potriveste cel mai bine cu stilul tau de viata...Ca daca ti ceva care interzice tot ce iti place si iti da voie la ce nu agreezi degeaba...
O combinatie intre astea 3 e ciclizarea caloriilor.Eu am vazut pe site la DR.Oz.O zi mananci Proteine cu carbi buni dar fara grasime si o zi mannaci proteine cu grasimi sanatoase ,dar fara pic de carbohidrati. Eu am mai bagat nasul si pe la Monti.Si pe acolo sunt principii de tinut minte:)!
Va pup si astept sa imi dati si vesti bune!!!Vad ca toate ne-am cam impotmolit la un moment dat....

eu am tinut Monti destul de mult, imi plac foarte mult principiile acestei diete si chiar este un stil de viata, mi se parea ca aveam acces la prea multi carbi. ideea de baza in aproximativ toate dietele este sa nu combini grasimile cu carbohidratii.

zagreen 15 nov 2012 07:16:11

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 1174299)

Va pup si astept sa imi dati si vesti bune!!!Vad ca toate ne-am cam impotmolit la un moment dat....

Neata fetelor! Vin eu prima cu vestile bune, am reusit sa trec pragul de 75kg, azi imi arata cantarul 74,9kg, parca am din nou mai mult chef de dieta. :D

fairydelysid 15 nov 2012 12:29:31

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Felicitari,Andrada!asa cu chef trebuie.La mine azi dim arata 49,5 astazi e ultima zi cand o mai tin.Se simte si la haine , ceea ce nu e fr bine ca nu mi.am luat curea azi .Nu am deloc pofta de mancare , de nimic , de la vreme si multa tb.
Spor!

fairydelysid 15 nov 2012 12:32:47

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
scuze , felicitari zagreen . defapt pt toate felcitari ca reusim!

pad81 17 nov 2012 14:28:43

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de fairydelysid (Post 1166673)
Eu nici nu mai stiu cati cm au zburat dar de la masura 40 ma zbat undeva intre 34-36 deci probabil ca muuuulti . Este o dieta excelenta , o recomand in stanga si dreapta celor care ma intreaba cum am reusit sa slabesc . Haideti , tineti-va de slabit ca sa facem un thread si despre mentinere , ca e nevoie.Eu tot scad sub 51 apoi revin la 51,2-51,5 dar as vrea sa ma stabilizez cumva undeva .
Spor!

fairy tu esti un exemplu de ambitie pt mine,ai slabit foarte mult si ai facut si mult sport, ceea ce e de admirat! ce vreau sa-mi spui (ca de asta am nevoie acum) este ce te-a motivat? ce anume te-a facut sa vrei sa slabesti asa mult (de vrut, cred ca toate vrem) dar ce te-a facut sa nu renunti?

pad81 17 nov 2012 14:32:14

Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 1173653)
Pofta de mancare nu o reduci decat daca mananci ce trebuie!Restul e doar cu efect placebo in cel mai fericit caz!!!


Nu mai lua femeie otet!!!mai ales daca ai avut probleme!!!Doamneee!!!Te-ai gandit ca foamea poate e de la acidul care il provoaca otetul?:>

Buna fetelor!Eu ma tot chinui sa tin dieta...ba dukan,ba nimic,ba Sb,ba dukan...si tot asa o tin...

Miscare nu am mai facut ca am stat mai mult cu fetita in casa ca mi-a fost cam bolnavioara...si am mai facut prostia sa incerc sa iau ceva vitamine si nu ma puteam opri din mancat...
Dar nu ma las:)!Continui regimul meu disociat pe diete:))! Va pup si sa fiti cumintele!

Hopaaa, s-a intors Andrada! Unde ai umblat doamna? Asta-i tare cu disociatul pe diete. Cum mai esti, sper ca Briana e bine acum si v-ati mai linistit. Eu tot cu un SB 2 spre un SB3 / SB4:P uneori. Parca nu reusesc sa ma ''adun'' si sa respect principiile conform...Asa ca bine ca esti aici Andrada, sa ma tragi de urechi!#:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:40:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO