forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Diete Vedete (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=319)
-   -   Dieta Carmen Bruma (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4048)

mihaela2011 04 iun 2010 12:09:18

Dieta Carmen Bruma
 
Acest regim te scapa de 6 kg lunar


LUNI:
M.D:fulgi de ovaz
seminte de in
un pumn de stafide
un iaurt 1% grasime
o cafea indulcita cu miere
P: carne de curcan
salata de rosii si castraveti
C: o supa de legume fara carne
o felie de paine integrala

MARTI:
M.D:2 pere
4 caise confiate
1 felie de pepene galben
o cafea cu miere
P: paste integrale de grau cu ulei de masline
busuioc
rosii proaspete
C: piept de pui
salata de varza alba sau verde/salata de spanac

MIERCURI:
M.D:germeni de grau
boabe de quinoa
seminte de in
stafide
iaurt 1% grasime
P: somon la gratar
broccoli
C: salata bulgareasca

JOI:
M.D:400 g de cirese
cafea cu miere
P: muschi de vita la gratar
legume
C: supa de varza sau de loboda
2 felii de paine integrala

VINERI:
M.D:iaurt 1% grasime
fulgi de secara
cafea cu miere
P: muschi de porc
salata verde
C: pangasius la cuptor
fasole verde

SAMBATA:
M.D:o omleta fara ulei,formata din 2 albusuri si 1 galbenus
2 felii de paine integrala
P: o salata din toate legumele posibile,mai putin cartofi
o foccacia integrala(painica traditionala italiana)
C: ton la gratar
broccoli

DUMINICA:
O data pe saptamana,duminica ,pana la ora 15:00,ai voie sa iti faci poftele,asa ca dimineata si la pranz poti manca orice.Ideal ar fi ca in ziua respectiva sa-ti programezi si un antrenament.
C: o salata de pui




Se recomanda 3 antrenamente diferite pe saptamana,cu o zi de pauza intre ele.De exemplu:luni poti alerga in parc,miercuri mergi la sala,iar vineri fa tae-bo sau dance-aerobic.
Regimul acesta e doar un exemplu.Nu trebuie sa mananci asta in fiecare saptamana a vietii tale.Iti poti alcatui propriul regim,tinand cont de cateva reguli:
-exclude prajelile,mezelurile,produsele de patiserie
-mananca fructe separat de masa,cu 2 ore inainte sau dupa
-evita conservele,faina alba,dulciurile rafinate si zaharul in general
-mananca zilnic legume proaspete
-nu rontai intre mese
-bea doar apa plata,sucuri din fructe proaspat stoarse,ceaiuri din frunze(nu pliculete)
-ocazional,poti consuma vin rosu
-bea cafea cu moderatie

sunshine 04 iun 2010 21:44:12

Re: Dieta Carmen Bruma
 
eu stiu ca vedeta Carmen Bruma, mananca asa de zi cu zi, spune ca nu tine dieta, asta este stilul ei de viata. mananca asa de 10 ani, si face sport constant, cu alte cuvinte, un stil de viata sanatos. am citit ca se rasfata o data pe sapt cu ceva dulce, dar nu stiu sa fi spus vreodata ca slabesti 6 kg pe luna... daca obisnuiai sa mananci inainte multe dulciuri, paine, cartofi etc, normal ca vei slabi, dar daca dupa ce vei slabi, vei reveni la alimentatia din trecut, nu ai rezolvat nimic. vei pune la loc kg
ea se mentine in ritmul asta, cu "dieta" asta si sport

mihaela2011 05 iun 2010 08:55:06

Re: Dieta Carmen Bruma
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 210193)
eu stiu ca vedeta Carmen Bruma, mananca asa de zi cu zi, spune ca nu tine dieta, asta este stilul ei de viata. mananca asa de 10 ani, si face sport constant, cu alte cuvinte, un stil de viata sanatos. am citit ca se rasfata o data pe sapt cu ceva dulce, dar nu stiu sa fi spus vreodata ca slabesti 6 kg pe luna... daca obisnuiai sa mananci inainte multe dulciuri, paine, cartofi etc, normal ca vei slabi, dar daca dupa ce vei slabi, vei reveni la alimentatia din trecut, nu ai rezolvat nimic. vei pune la loc kg
ea se mentine in ritmul asta, cu "dieta" asta si sport

Chiar ieri a declarat intr-un ziar ca poti slabi 6 kg pe luna daca tii aceasta dieta.;)

sunshine 05 iun 2010 19:14:39

Re: Dieta Carmen Bruma
 
Citat:

Anterior postat de mihaela2011 (Post 210442)
Chiar ieri a declarat intr-un ziar ca poti slabi 6 kg pe luna daca tii aceasta dieta.;)

da da:D chiar vroiam sa revin sa completez.
azi dimineata am vazut si eu revista. intradevar, se pare ca daca adopti acest regim slabesti pana la 6 kg:)

lacra81 06 mar 2013 09:35:48

Re: Dieta Carmen Bruma
 
neata>:D<
a reusit cineva sa tina dieta ei:-/
a avut ceva rezultate:-/
mi-am facut comanda de carte +dvd >:D<
daca mai sunt slabute care tin cont de ceea ce a scris ea ,sunt binevenite aici>:D<

madalinafrincu 06 mar 2013 09:48:28

Re: Dieta Carmen Bruma
 
Buna,

Eu am citit cartea, am incercat sa tin dieta ei dar mie imi e foame ....sunt putine calorii pentru mine, in schimb m am inspirat din retetele ei si folosesc o gramada. Micul dejun cel putin , il tin 90% ca in cartea ei. Dar chiar daca nu reusiti 100 % sa tineti dieta e bine sa va inspirati de la ea caci are un regim sanatos.

Mie imi plac combinatiile ei pt mic dejun de fulgi de ovaz cu fructe uscate si iaurt, si multe altele. Exercitiile sunt minunate!

lacra81 06 mar 2013 09:55:12

Re: Dieta Carmen Bruma
 
Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1232416)
Buna,

Eu am citit cartea, am incercat sa tin dieta ei dar mie imi e foame ....sunt putine calorii pentru mine, in schimb m am inspirat din retetele ei si folosesc o gramada. Micul dejun cel putin , il tin 90% ca in cartea ei. Dar chiar daca nu reusiti 100 % sa tineti dieta e bine sa va inspirati de la ea caci are un regim sanatos.

Mie imi plac combinatiile ei pt mic dejun de fulgi de ovaz cu fructe uscate si iaurt, si multe altele. Exercitiile sunt minunate!

multumesc>:D<
esti f draguta>:D<

o zi frumoasa>:D<

nermin 27 ian 2014 21:06:36

Re: Dieta Carmen Bruma
 
:):):)Buna fetelor!!!mai tine cineva aceasta dieta?

rozica1965 27 ian 2014 21:50:32

Re: Dieta Carmen Bruma
 
Citat:

Anterior postat de nermin (Post 1324585)
:):):)Buna fetelor!!!mai tine cineva aceasta dieta?

Servus!
A tinut-o o fata,Angela,de la sectiunea jurnale 30 de ani.....dar ea intra mai mult in prima parte a zilei.

rozica1965 27 ian 2014 21:52:12

Re: Dieta Carmen Bruma
 
Poate o mai tin si alte fete......nu stiu.......:-/:-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:38:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO