forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Discutii pe diverse teme (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Sa visam la vacanta de vis! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12101)

madalinafrincu 12 nov 2012 15:06:24

Sa visam la vacanta de vis!
 
Buna fetelor,

Eu ma tot uitam pe diverse site-uri ale agentiilor de turism si nu stiu unde sa merg in vacanta din luna mai-iunie, asa ca astept sa ma inspirati si sa imi povestiti care a fost cea mai tare destinatie !
As vrea undeva cu soare si plaja, dar pe de alta parte nu prea ma indur sa dau atatia bani pentru o vacanta exotica :-s

Deci: care a fost cea mai reusita vacanta a voastra? >:D<:x

hande 13 nov 2012 19:27:37

Re: Sa visam la vacanta de vis!
 
Eu locuiesc deja intr-o tara cu mare si soare si mi-ar placea in Romania,undeva la tara,pt ca mi-e dor de locurile copilariei:).
Anul trecut am fost si noi in vacanta(dupa 5 ani de munca si iar munca:)) si am vizitat mai multe locuri.Cel mai mult mi-a placut in Grecia si in Turcia.In Grecia preturile sunt foarte mici,iar in Turcia serviciile sunt extraordinare.In Italia totul scump,iar mancarea lasa de dorit :(.
Eu iti recomand sa faci rezervarile din timp,pentru ca preturile cresc extraordinar de mult cand se apropie sezonul.

spinny 13 nov 2012 19:29:00

Re: Sa visam la vacanta de vis!
 
eu visez la o vacanta la Petra, Iordania

Prapadeala 13 nov 2012 21:02:05

Re: Sa visam la vacanta de vis!
 
Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1173108)
Buna fetelor,

Eu ma tot uitam pe diverse site-uri ale agentiilor de turism si nu stiu unde sa merg in vacanta din luna mai-iunie, asa ca astept sa ma inspirati si sa imi povestiti care a fost cea mai tare destinatie !
As vrea undeva cu soare si plaja, dar pe de alta parte nu prea ma indur sa dau atatia bani pentru o vacanta exotica :-s

Deci: care a fost cea mai reusita vacanta a voastra? >:D<:x

Ai fost in Portugalia? Eu la portugalia ma gandesc - combinat intre lisabona si mare ;;)

madalinafrincu 14 nov 2012 10:09:53

Re: Sa visam la vacanta de vis!
 
Portugalia e o idee buna, si e singura tara din europa unde nu am fost , o sa verfic oferte...
Petra , una din cele 7 minuni ale lumii moderne, clar e de vazut intr o viata, dar nu cred ca merita sa merg in concediu de 2 saptamani acolo...nu cred ca as avea ce sa fac, o vad mai degraba ca pe o escapada de 4 zile....
In Grecia am fost in luna de miere, si in Turcia am fost de vreo 3 ori , ai dreptate in descriere, dar nu cred ca mai vreau ..
Mie mi-ar placea sa vad Moscova :D Rio, Brazilia (dar am inteles ca e cam periculos sa calatoresti acolo) sau Thailanda, dar preturile pe care le am gasit sunt fff mari (undeva la 3000 eur/ 2 pers, doar excursia, deci vreo 4000 in total, parca nu imi vine sa cheltuiesc, mai bine fac altceva cu banii)

simonet 14 nov 2012 14:05:59

Re: Sa visam la vacanta de vis!
 
Eu imi doresc sa ajung in Jamaica:D

Ca vacanta petrecuta deja ... nu as putea sa spun care mi-a placut cel mai mult, fiecare a avut farmecul ei.
depinde ce iti place ... vad ca vrei la apa si soare ... iti pot recomanda tenerife, nu am fost insa am o prietena care a fost acolo si s-a indragostit de acel loc:D

madalinafrincu 14 nov 2012 14:57:45

Re: Sa visam la vacanta de vis!
 
Si sotului meu ii place Jamaica, are o pasiune pentru muzica reggae :))


A fost cineva in Portugalia in vacanta?

jessik 14 nov 2012 21:17:22

Re: Sa visam la vacanta de vis!
 
clar vacanta mea de vis e in hawaaii.. mai ales de cand mai vad si serialul hawaii five0
de abia astept sa iau cetatenia canadiana, sau macar viza americana.. si e si aproape.. vreo 2 3 ore cu avionul. nu e scump..
si e superb.. deci am sanse.. in ro numai visam.:x

ancad26 14 nov 2012 21:30:32

Re: Sa visam la vacanta de vis!
 
Buna Madalina ,

Foarte frumoasa tema ai ales si interesant subiectul.
Din experienta mea pot spune ca noua ne-a placut foarte mult in tenerife. Initial credeam ca cel mai frumos concediu a fost in italia insa si in tenerife a fost minunat si nu a fost scump deloc poate si pentru ca am mers in mai .
Cum spunea o slabuta depinde ce preferi : cultural si soare si mare desi cred ca sunt tari unde le poti combina foarte bine .
Noi in decembrie mergem in Egipt o saptamna si pot sa iti spun apoi cum este .
Partea buna in tenerife este ca sezon tot anul, iti trimit mesaj privat cu un site care mi-a fost recomandat de Tzont si care pot spune ca bate preturile hotelurilor de pe orice alt site. Asa am reusit ca din excursia arnajata prin tour-operator sa fac booking singura si sa economisesc cateva sute de lire :)

Succes in gasirea locatiei unde tu si familia ta sa aveti un concediu frumos >:D<:-*

madalinafrincu 15 nov 2012 10:06:52

Re: Sa visam la vacanta de vis!
 
Mersi Ancuta, o sa ma uit sa vad ce gasesc, si eu o sa merg tot in mai , si as vrea o locatie cu soare si cu peisaje superbe.

In ultimul an am fost prin europa in marile orase ( Paris, Viena, Munchen, Copenhaga, Budapesta) si i-am zis sotului: m-am saturat de peisaje citadine, de cascat ochii la catedrale si palate, vreau natura si apa si piscina infinita si caldura , deci clar imi trebuie o statiune la mare....
Ma uitam aseara pe Santorini , grecia si pentru prima data parca mi-a facut cu ochiul....desi am mai fost in grecia...


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:49:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO