forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Cum scap de 8 kg dupa nastere? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3591)

Slabuta 23 apr 2010 17:19:09

Re: Cum scap de 8 kg dupa nastere?
 
Citat:

Anterior postat de cahaty (Post 162930)
Silvana si eu sunt aproape in aceeasi situatie ca si tine.am un baietel de aproape 10 luni ,inca alaptez si nu pot tine o dieta drastica.Dar mananc mai putin si fac ceva aerobic acasa ( o zi fac ,3 zile nu ......si tot asa).am slabit vreo 2 kg in 2 luni.nu kg ma deranjaza ,ci burtica si coapsele.sper sa reusim sa scapam de "perinute".

Bun venit printre noi Cahaty :)

Multi ani si baietelului tau :-*

Atata timp cat alaptati, trebuie sa aveti multa grija in ce priveste dieta. :)
Eu cred ca eliminand alimentele care dauneaza siluetei si concentrandu-va pe alimente sanatoase chiar daca in cantitati mai maricele veti slabi ;)

Pana la urma trebuie sa va alimentati corect si sanatos si nu aveti nevoie de o anume dieta, pentru ca alaptatul arde si el nu putine calorii :)

ianna 23 apr 2010 17:38:13

Re: Cum scap de 8 kg dupa nastere?
 
Citat:

Anterior postat de cahaty (Post 162930)
Silvana si eu sunt aproape in aceeasi situatie ca si tine.am un baietel de aproape 10 luni ,inca alaptez si nu pot tine o dieta drastica.Dar mananc mai putin si fac ceva aerobic acasa ( o zi fac ,3 zile nu ......si tot asa).am slabit vreo 2 kg in 2 luni.nu kg ma deranjaza ,ci burtica si coapsele.sper sa reusim sa scapam de "perinute".


n-are rost sa repet ce a zis si Slabuta:Ddar te felicit ca nu urmezi nici o dieta drastica.Pana la urma prioritar e copilul..si mai bine zis, in cazul de fata, productia laptelui:)si energia voastra pentru a avea grija de bebe.

Ptr coaps...mergi pe jos cat de des... nu alerga...mers in plimbare de carucior:D

Ptr abdomen...momentan doar ...cand iti aduci aminte si cat poti de mult...suge burtica...dar nu-ti tine aerul...si doar trage burta catre spate. Daca ajungi sa faci asta fara sa realizezi vei dezvolta in timp muschii abdominali foarte frumos.Eu fac asta de cand ma stiu...sfat dat de nasa mea (acu de 90 ani aproape) de cand aveam vreo 16-18 ani.:)

cahaty 28 apr 2010 20:27:30

Re: Cum scap de 8 kg dupa nastere?
 
Multumesc de primire fetelor.
Ianna am sa tin cont de sfaturile tale .

Slabuta 01 mai 2010 00:00:25

Re: Cum scap de 8 kg dupa nastere?
 
Citat:

Anterior postat de cahaty (Post 169175)
Multumesc de primire fetelor.
Ianna am sa tin cont de sfaturile tale .

Sa ne povestesti evolutia ta >:D<

silvana 03 mai 2010 12:30:03

Re: Cum scap de 8 kg dupa nastere?
 
Salut Cahaty! Suntem intradevar intr-o situatie similara, eu astazi am inceput sa fac abdomene si niste exercitii pentru muschii fesieri. Vine vara si vreau sa scap de ''pernutile''(eu le mai zic ''sunculite'':D)!!! Multa bafta si tie la dat jos ''pernutele''!

cahaty 04 mai 2010 09:25:44

Re: Cum scap de 8 kg dupa nastere?
 
Am inceput si eu sa fac aerobic acasa.Mie mi se par foarte grele dar sint eficiente.(daca le faci corect intr-o luna scapi de burta).o sa incerc si o sa va povestesc:)

silvana 04 mai 2010 23:36:49

Re: Cum scap de 8 kg dupa nastere?
 
Bafta! Eu nu prea reusesc sa fac aerobic acasa:(Cum ma vede bebe ca fac abdomene sau alt tip de exercitii vine si se urca pe mine:)). Dar cand doarme reusesc sa-i fac ceva de mancare si abdomene, de aerobic nici vorba:(! Dar sper ca se va incalzi un pic si vom iesi mai des la plimbare prin parc.

Slabuta 05 mai 2010 19:59:08

Re: Cum scap de 8 kg dupa nastere?
 
Citat:

Anterior postat de silvana (Post 175786)
Bafta! Eu nu prea reusesc sa fac aerobic acasa:(Cum ma vede bebe ca fac abdomene sau alt tip de exercitii vine si se urca pe mine:)). Dar cand doarme reusesc sa-i fac ceva de mancare si abdomene, de aerobic nici vorba:(! Dar sper ca se va incalzi un pic si vom iesi mai des la plimbare prin parc.

Faceti impreuna :D
Am vazut ca Ianna are o poza haioasa, cand sta Edyta pe paturica si ea face miscarica :)

Dar daca bebe tau deja merge, topaiti impreuna :)

silvana 10 mai 2010 10:21:03

Re: Cum scap de 8 kg dupa nastere?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 176816)


Faceti impreuna :D
Am vazut ca Ianna are o poza haioasa, cand sta Edyta pe paturica si ea face miscarica :)

Dar daca bebe tau deja merge, topaiti impreuna :)

Nu prea reusim sa facem impreuna, cand ma vede ca topai vine la mine si se incolotaceste de picior ca un sarpishor:">. Merge singurel, dar nu mult, prefera mersul in patru labute, ii este frica sa nu cada jos:D.

Slabuta 10 mai 2010 21:16:53

Re: Cum scap de 8 kg dupa nastere?
 
Citat:

Anterior postat de silvana (Post 181846)


Nu prea reusim sa facem impreuna, cand ma vede ca topai vine la mine si se incolotaceste de picior ca un sarpishor:">. Merge singurel, dar nu mult, prefera mersul in patru labute, ii este frica sa nu cada jos:D.

Probabil cand se va simti mai stabila pe piciorusele ei, iti va fi partenera de dans :D

Prinde timpul in care ea doarme si fa atunci un pic de miscarica, tot e bine decat nimic :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:58:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO