forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Fast-Food (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=292)
-   -   Cat de des mananci fast-food? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2160)

cristiniq 09 iun 2010 09:13:51

Super Size Me-Morgan Spurlock
 
Este alarmant numarul de copii pe care ii vad la terasele fast-food-urilor. Personal, nu imi amintesc cand am fost ultima oara la un astfel de local, cred ca in urma cu 2 ani cand mi-am luat o salata pe care am impartit-o cu cine s-a putut de la masa.
Ati urmarit documentarul "Super Size Me"?
Realizatorul acestui documentar Morgan Spurlock incearca pe propria-i piele sa arata ce se intampla cu corpul tau daca mananci 30 de zile numai de la McDonalds. Este impresionant!!! Omul isi face analizele la inceputul experimentului, care ii ies perfecte, apoi le tot repeta, este uimitor rapiditatea cu care de imbolnaveste organismul!
Daca aveti ocazia, urmariti-l, documentarul este o lectie pentru toata lumea!

Flaviola 01 sep 2010 11:02:11

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
Nici nu mai tin minte de cand nu am mai mancat la fast food. Pizza mai mananc cam 1 la 5 luni in oras, in rest, daca imi e pofta, fac acasa. Am incercat sa fac acasa multe din chestiile care sunt la fast food, asa macar stiu ce am pus in mancare.

NorthernStar 19 dec 2010 14:21:25

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
Nu mananc absolut deloc.
Recunosc ca imi place mancarea de acolo (cui nu?!) dar pur si simplu nu mananc. Nu am pofta, deloc.

DolceLemon 22 mar 2011 18:59:53

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
pt mn mancare fast food nu reprez cn stie ce, eu nu manank fast food...doar dak e ziua unei prietene si ne duce intr-un loc de genul acesta altfel nu ;;)

Tina 22 mar 2011 21:10:34

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
Nu am mai pus gura pe fast food de 6 ani.:) Nu, nu mai poftesc.

eliza david 23 mar 2011 00:09:26

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
Eu mananc la fast food doar daca mor de foame si nu am de ales (aici ma refer la mc, kfs, etc). De la mc nici nu imi prea place, dar shaorma as manca iar pizza... e mancarea mea preferata :)). Inainte mancam pizza cam o data pe saptamana, dar nu una intreaga, cam 2-3 felii. Acum, mananc potae o data la o luna-doua si nici atunci. Uneori mi-e pofta, dar ma abtin pt ca am devenit constienta ca nu stiu niciodata ce se afla in aceste "mancaruri". Acasa nu imi fac din comoditate, asa ca....prefer sa ma abtin, e mai simplu si mai sanatos. Iar daca chiar mor de pofta.. mananc o felie si gata. :D

bzzz 29 aug 2011 17:35:28

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
Sincer foarte rar... am manact acum cateva zile putina shaworma pt ca chiar mi-a fost pofta.. dar fast food mananc o data la cateva luni bune... pot sa zic ca mananc cam de 3-4 ori pe an.. si atunci doar daca intradevar imi este pofta...

pinksirena 27 oct 2011 21:29:58

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
Inainte o faceam des,dar in ultimul timp mi-am dat seama k am uitat de Mac Donalds.Prefer sa le fac in casa,ca si pizza pt k am 2 barbati kare imi cer.

Alexik 06 nov 2011 21:09:14

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
N-am mai mancat produse de fast-food de aproape 1 an si ma simt bine asa:P.Daca ma credeti..nici n-am pofta de cartofi prajiti , aripioare sau hamburgeri:)si ma bucur enorm ca am scapat de obisnuinta asta..(obisnuiam sa-mi iau sandvishuri de la scoala)

niki 03 sep 2012 07:57:54

Re: Cat de des mananci fast-food?
 
Foarte rar. Maxim de 5 ori pe an. Cand ma hotarasc sa-mi "rasfat" copii cu un happy meal, iar pentru mine un mcfish.


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:40:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO