forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Inainte de sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Grupul slabutelor care se pregatesc pentru o sarcina (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=7590)

mishutza 02 ian 2011 17:02:34

Grupul slabutelor care se pregatesc pentru o sarcina
 
Speram ca anul 2011 sa fie anul nostru magic si sa il terminam burtosi,dar nu burtosi de grasimuta.
Mai sunt si alte fete?Mi-ar placea sa ne gasim si sa ne sustinem .Sa vorbim despre slabit(asta e unul dintre lucrurile care ma amana) dar si cum altfel ne pregatim pentru sarcina,ce mancam,la ce renuntam,cum ne ferim de boli si E-uri.
Deci,mai avem viitoare gravidute de 2011?

Diana D 02 ian 2011 19:22:46

Re: Grupul slabutelor care se pregatesc pentru o sarcina
 
Buna Mishuta!
Si eu vreau anul acesta sa raman gravida, dar in a doua jumatate a anului.

mishutza 02 ian 2011 20:31:27

Re: Grupul slabutelor care se pregatesc pentru o sarcina
 
Buna Diana,ma bucur ca nu sunt singura.Cred ca vor mai aparea fete dupa ce se mai animeaza putin forumul si de termina cu vacantele.Si noi tot in a doua jumatate,de fapt in august incepem pregatirile,sper sa functioneze din prima:D

nicoleta100 02 ian 2011 21:49:06

Re: Grupul slabutelor care se pregatesc pentru o sarcina
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 455203)
Buna Diana,ma bucur ca nu sunt singura.Cred ca vor mai aparea fete dupa ce se mai animeaza putin forumul si de termina cu vacantele.Si noi tot in a doua jumatate,de fapt in august incepem pregatirile,sper sa functioneze din prima:D

Salutare!
Eu sunt deja insarcinata!14 saptamani!
Voi?:-/:-/:-/:-/

mishutza 02 ian 2011 21:55:48

Re: Grupul slabutelor care se pregatesc pentru o sarcina
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 455396)

Salutare!
Eu sunt deja insarcinata!14 saptamani!
Voi?:-/:-/:-/:-/

Nicoleta,felicitari pentru sarcina si bebe sanatos si papacios.
Noi ne pregatim dupa cum am scris sa ramanem insarcinate in a doua jumatate a anului.
Tu cum te-ai pregatit pentru sarcina?

nicoleta100 02 ian 2011 21:59:21

Re: Grupul slabutelor care se pregatesc pentru o sarcina
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 455413)
Nicoleta,felicitari pentru sarcina si bebe sanatos si papacios.
Noi ne pregatim dupa cum am scris sa ramanem insarcinate in a doua jumatate a anului.
Tu cum te-ai pregatit pentru sarcina?

Aha am inteles!
Este pt fetele care se pregatesc pt o sarcina!
Eu sunt deja!M-am bagat si eu ca musca in lapte!!!

Pai ,am facut analize generale :sange urina si ce mi-a mai dat doctorita de familie,control ginecologic obligatoriu,am luat acid folic cu aproape 2 luni inainte de a ramane insarcinata si ...cam atat!
A ... si inca ceva ...nu se ramane insarcinata din prima luna in care incercati!:D

DrIulia2010 02 ian 2011 22:29:41

Re: Grupul slabutelor care se pregatesc pentru o sarcina
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 454960)
Speram ca anul 2011 sa fie anul nostru magic si sa il terminam burtosi,dar nu burtosi de grasimuta.
Mai sunt si alte fete?Mi-ar placea sa ne gasim si sa ne sustinem .Sa vorbim despre slabit(asta e unul dintre lucrurile care ma amana) dar si cum altfel ne pregatim pentru sarcina,ce mancam,la ce renuntam,cum ne ferim de boli si E-uri.
Deci,mai avem viitoare gravidute de 2011?

Ciao Mishu,La multi ani,an nou fericit,fie ca noul an sa vina in dar cu o sarcina.;)


Poti sa incepi sa iei acid folic cu minim 3 luni inainte de a dori sa ramai insarcinata.

mishutza 02 ian 2011 22:50:48

Re: Grupul slabutelor care se pregatesc pentru o sarcina
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 455422)

Aha am inteles!
Este pt fetele care se pregatesc pt o sarcina!
Eu sunt deja!M-am bagat si eu ca musca in lapte!!!

Pai ,am facut analize generale :sange urina si ce mi-a mai dat doctorita de familie,control ginecologic obligatoriu,am luat acid folic cu aproape 2 luni inainte de a ramane insarcinata si ...cam atat!
A ... si inca ceva ...nu se ramane insarcinata din prima luna in care incercati!:D

Nu-i bai Nicoleta ca esti deja,poti sa ne scrii ca tu ai deja experienta.
Si se ramane din prima luna,am 3 prietene de au ramas asa.A patra a ramas fara sa planuiasca:))Probabil aerul de aici ne prieste si ne face fertile:))

mishutza 02 ian 2011 22:54:28

Re: Grupul slabutelor care se pregatesc pentru o sarcina
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 455504)


Ciao Mishu,La multi ani,an nou fericit,fie ca noul an sa vina in dar cu o sarcina.;)


Poti sa incepi sa iei acid folic cu minim 3 luni inainte de a dori sa ramai insarcinata.

Mersi Iulia,un an minunat si tie.
Acidul folic o sa il iau mai incolo,am primit reteta de la ginecoloaga.Mi-a spus ca inainte de a ne apuca de munci sa mai trec odata pe la ea.
Mi-a mai facut vaccinuri,prevenarul cred si mi-a luat sange pt nush ce.....daca nu sunt imuna o sa il fac in ianuarie.
Din pacate m-a averizat ca va trebui sa am mare grija in sarcina din cauza rezistentei la insulina si ca sunt predispusa la diabetul gestational.Da eu sper sa slabesc si cu dieta sa reusesc sa tin glicemia sub control.

DrIulia2010 02 ian 2011 23:05:29

Re: Grupul slabutelor care se pregatesc pentru o sarcina
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 455538)
Mersi Iulia,un an minunat si tie.
Acidul folic o sa il iau mai incolo,am primit reteta de la ginecoloaga.Mi-a spus ca inainte de a ne apuca de munci sa mai trec odata pe la ea.
Mi-a mai facut vaccinuri,prevenarul cred si mi-a luat sange pt nush ce.....daca nu sunt imuna o sa il fac in ianuarie.
Din pacate m-a averizat ca va trebui sa am mare grija in sarcina din cauza rezistentei la insulina si ca sunt predispusa la diabetul gestational.Da eu sper sa slabesc si cu dieta sa reusesc sa tin glicemia sub control.

Daca vei avea grija la alimentatie si sport,atat cat sarcina iti permite, nu vei avea probleme in timpul sarcinii cu diabetul gestational atat timp cat vei mentine glicemia in echilibru.


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:20:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO