forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ingrijire corporala (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Bronzare organica (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9684)

aanniiee 12 iul 2011 21:04:32

Bronzare organica
 
Buna,fetelor>:D< Am tot auzit de bronzarea organica si as fi tentata sa incerc.A mai apelat cineva la aceasta metoda? Eu am pielea foarte alba si nu stiu ce culoare va capata pielea mea :-S

calexandra 13 iul 2011 08:21:08

Re: Bronzare organica
 
eu nu te pot ajuta cu informatii ca nu stiu....
eu folosesc solarul...desi stiu ca nu e prea bun...dar inca nu ma pot expune la soare din cauza kg(doar daca ma duc pe dealuri unde nu este lume)

deadcountess 13 iul 2011 09:24:45

Re: Bronzare organica
 
Citat:

Anterior postat de aanniiee (Post 720521)
Buna,fetelor>:D< Am tot auzit de bronzarea organica si as fi tentata sa incerc.A mai apelat cineva la aceasta metoda? Eu am pielea foarte alba si nu stiu ce culoare va capata pielea mea :-S

Ce inseamna bronzare organica?

aanniiee 13 iul 2011 12:56:26

Re: Bronzare organica
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 721022)
Ce inseamna bronzare organica?


Iti pulverizeaza un fel de autobronzant pe tine...

Anycyk90 13 iul 2011 14:38:48

Re: Bronzare organica
 
Eu am incercat bronzarea organica...dupa pulverizare se inchide culoarea pielii treptat,insa trebuie multa grija ca hainele sa nu se pateze(deoarece e ca o crema autobronzata aplicata care lasa urme pana la primul dush,poate chiar si dupa).Arata frumos in primele 2-3 zile dupa care raman pete pe piele si arata aiurea...Per total tine cam o saptamana...acuma depinde si de salon si cat de bine pulverizeaza cea care te da...

aanniiee 13 iul 2011 14:47:19

Re: Bronzare organica
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 721459)
Eu am incercat bronzarea organica...dupa pulverizare se inchide culoarea pielii treptat,insa trebuie multa grija ca hainele sa nu se pateze(deoarece e ca o crema autobronzata aplicata care lasa urme pana la primul dush,poate chiar si dupa).Arata frumos in primele 2-3 zile dupa care raman pete pe piele si arata aiurea...Per total tine cam o saptamana...acuma depinde si de salon si cat de bine pulverizeaza cea care te da...



Si dupa o saptamana cum se vede?Revi la culoarea normala?

Anycyk90 13 iul 2011 16:57:07

Re: Bronzare organica
 
Citat:

Anterior postat de aanniiee (Post 721464)
Si dupa o saptamana cum se vede?Revi la culoarea normala?

Dupa o saptamana se vad urme ici-colo parca ai fi "murdara" dar daca faci de vreo doua ori peeling sigur ca revii la nuanta ta naturala.

aanniiee 13 iul 2011 17:34:31

Re: Bronzare organica
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 721621)
Dupa o saptamana se vad urme ici-colo parca ai fi "murdara" dar daca faci de vreo doua ori peeling sigur ca revii la nuanta ta naturala.


Multumesc mult pt raspuns>:D<

Anycyk90 13 iul 2011 17:53:04

Re: Bronzare organica
 
Citat:

Anterior postat de aanniiee (Post 721654)
Multumesc mult pt raspuns>:D<

Npc.Daca ai de mers la o nunta,petrecere sau ceva de genu e ok,2-3 zile arata super,problema e dupa...dar in prima zi arata chiar foarte bine.

aanniiee 13 iul 2011 18:02:47

Re: Bronzare organica
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 721681)
Npc.Daca ai de mers la o nunta,petrecere sau ceva de genu e ok,2-3 zile arata super,problema e dupa...dar in prima zi arata chiar foarte bine.


Pe 31 imi serbez majoratul si pt atunci voiam:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:57:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO