forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ingrijire corporala (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Cosmetice/Machiaj pe care le folosim (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=793)

Slabuta 23 iun 2009 14:33:20

Cosmetice/Machiaj pe care le folosim
 
Fetelor ce cosmetice pentru corp, ten folositi?
De la ce firme va cumparati trusele de machiaj (rujuri, oje, rimeluri...)?

Eu folosesc de ceva timp laptele de corp de la nivea si imi place cum imi lasa pielea, catifelata. :)

La machiaj, nu prea ma pricep, ma machiez doar la ocazii, nu am cine stie marca, e ruby rose, si plus ca rimelurile pe care le-am avut, ultimul cumparat este cel de la Rimmel, imi cam faceau rau la ochi, usturimi, deranjamente...

ianna 23 iun 2009 15:16:34

Re: Cosmetice/Machiaj pe care le folosim
 
ptr fata in fiecare dimineata dupa ce ma clatesc cu apa rece- nivea soft

ptr demachiare - pond's cold cream

ptr corp - depinde body&bath work collection

ptr maini - white diamonds elizabeth taylor - ca e parfumata

fond de ten- revlon new complexion

farduri (multe!)- maybelline new york si clinique si no name ca s-a sters din denumire de pe capace

rimel - estee lauder + lancome

creioane de ochi - lancome

rujuri - nu prea ma dau in vant dupa ele -ce am sunt gen strugurel - l'oreal , victoria's secret si lancome

oje - aici nu ma pricep - ma duc des la manechiura (sau ma duceam...)

mishutza 23 iun 2009 16:30:04

Re: Cosmetice/Machiaj pe care le folosim
 
Fardul de pleoape de la Ruby rose e cel mai tare.Si am incercat multe,pt ca ma machiez zilnic(aproape).Si inca sunt disperata sa imi fac provizii cand ajung acasa.Nu se strange,nu curge,nu se sterge.I love it.

mishutza 23 iun 2009 16:30:58

Re: Cosmetice/Machiaj pe care le folosim
 
Asa,si creioane de ochi,cele de la Ada tot din romania,la 5 lei bucata,sunt super faine.La restul ma uit si revin.

tanya 24 iun 2009 18:05:58

Re: Cosmetice/Machiaj pe care le folosim
 
Crema de fata Lierac
Demachiant lapte si lotiune tonica Yves Rocher
Fond de ten Avon dar am folosit mult timp L'oreal,May Belin,Nivea..
Crema colagen ochi Artdeco(umple ridurile)
Crema corp Garnier cu extract caisa (:))e autobronzanta si nu stiam:D)
Farduri diverse de la Cristian Dior ,Guerlain ,Lancome,Rimmel,May belline ,Max Factor,etc imi plac culorile pastelate ,continui prin machiaj pasiunea mea pt . pictura:D
Am folosit mult gama Nivea ,L-oreal,Eucerin,Garnier,Clinique pentru creme in functie de budgetul din momentul respectiv.Cea pe care o am acum imi place f.mult e a doua oara cand folosesc gama asta mi-a reabilitat tenul incepusem sa am probleme cu deshidratarea si un colorit dubios ,intr-o luna a facut miracole desi e pt ten uscat si eu am mixt spre gras.Sunt o pasionata a make up ,ma fardez zilnic in mod elaborat dar la modul sa par cat mai naturala.O crema foarte buna pe care am folosit-o (dar costa!)e din gama Shisheido.Pentru corp am folosit mult timp uleiuri de avoccado ,migdale aici nu am gasit sau nu am vazut.:(

lalita 26 iun 2009 14:59:09

Re: Cosmetice/Machiaj pe care le folosim
 
eu pt fata folosesc produse in primul rand pt tenul gras,de ex de la vicky,avene(care e ff bun!),sau clinians(lapte demachiant). sau folosesc servetele umede garnier,l'oreal( e mai comod cand ma demachiez).
In ceea ce priveste machiajul,marca mea preferata e dior,e pe primul loc in ceea ce priveste calitatea pt mine.:x si mai folosesc ceva de la marca americana ''too faced''.

crema pt fata-de la avene,o aplic inainte de fond de ten

fond de ten - dior nude

pt maini-nivea

pt corp nu prea folosesc des. dar orikum de la marca Cadey,si Pupa-pt piept.

rimel- diorshow

fard -diorblush( strawberry sorbet)

creion de ochi negru- dior crayon eyeliner wateproof

oje- folosesc revlon,l'oreal,maybelline etc (lac de unghii si culoarea roz),daca nu am french

luciu de buze-too faced,lip injection technocolor

creion de buze-calvin klein(strawberry)

emy_lee 14 aug 2009 11:34:05

Re: Cosmetice/Machiaj pe care le folosim
 
Crema de fata - Dove

Lapte demachiant - Doina, mi se pare bun si hidratant.

Fond de ten - Metropolitan

Rimel- Metropolitan

Ruj - Metropolitan

Farduri - Ruby Rose

Oja - fara o firma anume

Pentru corp si fata - sapun Protex

Creion de ochi - Avon

Sampon - Pantene pentru par gras

Creizilup 19 sep 2009 22:19:59

Re: Cosmetice/Machiaj pe care le folosim
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 13044)
Asa,si creioane de ochi,cele de la Ada tot din romania,la 5 lei bucata,sunt super faine.La restul ma uit si revin.

;)) Eu am gasit Ada la 2 lei :)) Intr-adevar sunt cele mai bune pentru ca nu sunt nici prea moi, nici prea tari sa-ti raneasca linia ochiului ;;)

bebelusha 19 feb 2010 15:42:52

Re: Cosmetice/Machiaj pe care le folosim
 
Buna fetelor....pot sa spun si eu ce folosesc?
fata: ca demachiant emulsie de castraveti de la doina, toata gama de creme de la l'oreal derma genese
corp: crema anticel ROC si niste creme termoactive si de termosudatie, iar creme de corp l'oreal nutrilift sau dif creme gen baboria, avon, yves rocher
Par: multe rau...masti, balsam, sampon, ulei de par, ulei cu cristale, vitamine uleioase: de la pantene la altele mai scumpe de la coafor
Machiaj, NYX cosmetics si avon sau oriflame, cel mai ieftin creion de ochi, unil mik da nush firma: nu curge si nu ma ustura ochii
Unghii: -417 de la marea moarta, seventeen si maybelline
iar ca rujuri am o paleta de la amway-artistry-primita cadou bine inteles ca eu nu as da banii--si tine cateva ore bune, iar in ea am si o paleta de farduri, amandoua cu tot cu aplicator :D
Pup fetelor

mvthebest 19 feb 2010 16:04:28

Re: Cosmetice/Machiaj pe care le folosim
 
-Pentru demachiare =>>Garnier
-Pentru fata=>> Clearasil,Nivea.
-Pentru corp =>>Garnier,Nivea,Avon,Elimplant
-Pentru maini =>>Farmec
-rimel =>>Avon ,Oriflame.Elegance,etc
-creioane de ochi =>> Maybellene.
-rujuri =>> Nivea,Avon
-oje =>>Nivea, Basic ,u m a Glamorouse, Lotus Efect,etc.


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:48:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO