forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ingrijire corporala (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Epilare cu zahar (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4175)

dienusha 15 iun 2010 12:42:06

Epilare cu zahar
 
Epilare cu zahar a incercat cineva? Am vazut de curand pe youtube si pare foarte ok..

andra_aly 15 iun 2010 12:47:42

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 220005)
Epilare cu zahar a incercat cineva? Am vazut de curand pe youtube si pare foarte ok..

am auzit si eu de asa ceva. mama zice ca a vazut cum a epilat-o cineva pe una unde lucreaza cu zahar de ala. e ca o bila si te "joci" cu ea... o intinzi. etc...
dar trebuie sa sti si cum sa o faci. sa iasa buna. apai...:-/
mai bine raman la ceara.

dienusha 15 iun 2010 13:38:55

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Andra, asta cu zahar are avantajul ca nu se lipeste de piele ci doar de par...eu una am un fix cu vinisoarele sparte pe picioare, mama le are si mi-e frica sa nu le dobandesc si eu, de-aia evit epilatul cu ceara calda, care se zice ca ar favoriza spargerea venelor. In plus, se face foarte usor in casa "ceara" respectiva, din zahar, apa si zeama de lamaie. Cred ca o sa incerc si eu azi...sa vedem ce ise :)

BORKED

BORKED

Slabuta 18 iun 2010 16:38:51

Re: Epilare cu zahar
 
Slabutelor, m-am uitat la video-uri, e tare interesanta metoda. :)

A incercat-o cineva? :D

andra_aly 18 iun 2010 16:41:35

Re: Epilare cu zahar
 
Dupa cum ii spuneam si lui diana, mama a vazut cum se face. nu e chiar asa simplu. mai ales daca nu iti iasa compozitia. dar merita incercat:P
eu am vrut sa incerc dar ma gandeam sa nu ard zaharul:))

Slabuta 18 iun 2010 16:42:35

Re: Epilare cu zahar
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 224358)
Dupa cum ii spuneam si lui diana, mama a vazut cum se face. nu e chiar asa simplu. mai ales daca nu iti iasa compozitia. dar merita incercat:P
eu am vrut sa incerc dar ma gandeam sa nu ard zaharul:))

Am vazut ca se pune si zeama de lamaie.
Pare usor, dar cred ca prima data e mai greu ca nu prea stii ce sa faci exact :)

andra_aly 18 iun 2010 16:48:19

Re: Epilare cu zahar
 
Da, si mi.a zis mama ca femeia aia i-a zis ca trebuie sa ai grija. nici prea mult nici prea putin. am gasit multe retete, dar inca nu am incercat. ma tenteaza si pe mine acum ca mi-ati amintit:D

Slabuta 18 iun 2010 16:50:08

Re: Epilare cu zahar
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 224367)
Da, si mi.a zis mama ca femeia aia i-a zis ca trebuie sa ai grija. nici prea mult nici prea putin. am gasit multe retete, dar inca nu am incercat. ma tenteaza si pe mine acum ca mi-ati amintit:D

Si doare macar mai putin ca un epilator? :D
Mai ales in zona sensibila :D

andra_aly 18 iun 2010 16:52:20

Re: Epilare cu zahar
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 224371)


Si doare macar mai putin ca un epilator? :D
Mai ales in zona sensibila :D

pe femeia aia care a facut-o a zis ca e cam la fel ca ceara la durere. apai acum fiecare e altfel:-/
epilatorul nici sa nu aud de el. am dat pe el 85 de euro si il tin in dulap.
m-am distrus cu el:(( de fapt toate mi-au distrus pielea, dar macar ceara e mai ok. sunt multumita.

Slabuta 18 iun 2010 16:57:40

Re: Epilare cu zahar
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 224373)


pe femeia aia care a facut-o a zis ca e cam la fel ca ceara la durere. apai acum fiecare e altfel:-/
epilatorul nici sa nu aud de el. am dat pe el 85 de euro si il tin in dulap.
m-am distrus cu el:(( de fapt toate mi-au distrus pielea, dar macar ceara e mai ok. sunt multumita.

Ce ti-a facut la piele? :(
E folosesc epilatorul, am ajuns sa rezist la durere :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:14:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO