forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Am intre 110 kg si 120 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=187)
-   -   Vreau sa slabesc! de la 115 kg in jos... (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2966)

blavinia 24 apr 2010 15:14:09

Re: Vreau sa slabesc! de la 115 kg in jos...
 
Multa bafta va doresc. Poate o sa publicati si una din retetele pe care le tineti.

Slabuta 27 apr 2010 12:58:49

Re: Vreau sa slabesc! de la 115 kg in jos...
 
Citat:

Anterior postat de blavinia (Post 163974)
Multa bafta va doresc. Poate o sa publicati si una din retetele pe care le tineti.

Buna Lavinia si bine ai venit :)

Ce reteta mai exact te intereseaza? :)

blavinia 28 apr 2010 10:57:38

Re: Vreau sa slabesc! de la 115 kg in jos...
 
Sunt inca studenta si anul acesta imi dau licenta. timpul este f incarcat. teste, examene, si nu am timp de mers la sala. Sa fiu si sincera cred ca mi-ar fi si jena sa ma duc.:(. Am suferit si o interventie chirurgicala si efort f mare nu pot depune.Stiu prin ce trec fetele pt ca si eu ma lupt cu kg de mult timp. Regimul sa nu contina multe calorii dar totodata sa iti dea o stare de satietate.Am f multe kg de dat jos si toate ne dorim sa scapam de ele f repede.(desi poate nu exista un regim miracol). Va poop si va multumesc pt ca existati.:-*

Slabuta 28 apr 2010 11:17:55

Re: Vreau sa slabesc! de la 115 kg in jos...
 
Citat:

Anterior postat de blavinia (Post 168511)
Sunt inca studenta si anul acesta imi dau licenta. timpul este f incarcat. teste, examene, si nu am timp de mers la sala. Sa fiu si sincera cred ca mi-ar fi si jena sa ma duc.:(. Am suferit si o interventie chirurgicala si efort f mare nu pot depune.Stiu prin ce trec fetele pt ca si eu ma lupt cu kg de mult timp. Regimul sa nu contina multe calorii dar totodata sa iti dea o stare de satietate.Am f multe kg de dat jos si toate ne dorim sa scapam de ele f repede.(desi poate nu exista un regim miracol). Va poop si va multumesc pt ca existati.:-*

Buna :)

Mult succes la licenta, sa iei note mari :)

Eu iti recomand dieta Montignac, South Beach sau una hipocalorica. :)
Sunt practic niste stiluri de viata, si nu te vor frustra ca dietele care promit scaderi bruste in greutatea dar si frustrare pe masura ;)

Cu siguranta nu exista un regim miracol, dar daca iti dai silinta si vrei cu adevarat acest lucru, multe miracole se intampla :)

Eu zic sa te apuci de pe acum, si sa duci aceasta lupta pana nu o vei castiga si toate kg in plus nu se vor da batute :)

Legat de sala, la greutatea ta eu nici nu recomand, mai bine incearca sa mergi mai mult pe jos, plimbari in parc (in weekend), pe masura ce vor scadea kg vei putea adauga si alt tip de exercitiu fizic :)

Eu sunt aici sa te ajut, daca ai nevoie de sfaturi, sustinere. :)
Sa incepem prin postarea meniului tau zilnic, ca sa il putem discuta, sa corectezi ce trebuie corectat si ai sa vezi ca rezultate vor fi :)

blavinia 01 mai 2010 21:31:48

Re: Vreau sa slabesc! de la 115 kg in jos...
 
Multumesc mult de tot pt sprijin.Nu pot sa spun ca am un meniu bine stabilit si stiu ca este o greseala. Dimineata mananc f rar si automant cand ajung de la facultate as manca tot ce gasesc in frigider. de cateva zile am renuntat la paine, suc cu acid.M-am uitat peste dietele pe care mi le-ai sugerat.Ai avea vreo sugestie pt mine cum sa arate meniul?:-*

Slabuta 02 mai 2010 18:03:07

Re: Vreau sa slabesc! de la 115 kg in jos...
 
Citat:

Anterior postat de blavinia (Post 172460)
Multumesc mult de tot pt sprijin.Nu pot sa spun ca am un meniu bine stabilit si stiu ca este o greseala. Dimineata mananc f rar si automant cand ajung de la facultate as manca tot ce gasesc in frigider. de cateva zile am renuntat la paine, suc cu acid.M-am uitat peste dietele pe care mi le-ai sugerat.Ai avea vreo sugestie pt mine cum sa arate meniul?:-*

Buna Lavinia :)
Pentru putin, vrem sa te ajutam si pe tine in aceasta lupta :)

Micul dejun, pana nu va fi consistent, nu te vei putea organiza si foamea te va apuca la ore la care ar trebui deja sa mananci mai putin sau chiar deloc ;)

Fa un experiment si mananca intr-o dimineata mai consistent sa vezi ce satula vei fi ;)

Nu iti pot da un meniu fix, fiecare slabuta de aici isi face propriul meniu, respectand regulile dietei, numai tu stii ce alimente iti plac, tu stii cat iti trebuie sa te saturi.

Pana nu te vei pune singura la treaba, nimeni pentru tine nu o va putea face, de aceea incepe prin a studia acele diete sa vezi care ti se potriveste cu gusturile tale si de acolo vei deduce si meniurile ;)

Narawen 02 aug 2011 16:01:17

Re: Vreau sa slabesc! de la 115 kg in jos...
 
buna, mai esti?

eliff 28 dec 2011 18:24:00

Re: Vreau sa slabesc! de la 115 kg in jos...
 
Buna tuturor slabutelor.Numele meu este Elif,sunt noua in familia voastra si sper sa ma primiti si pe mine,sa ma ajutai cu sfaturi si sa ma trageti de urechi acolo unde gresesc (si in momentul de fata am greseli uriase in ceea ce priveste silueta mea :( ),si sper din tot sufletul sa fiti rabdatoare cu mine pana voi invata si eu ce si cum aici pe forum,si daca voi gresi pe undeva sa stiti ca nu va fii intentionat. Ma bucur nespus ca v-am gasit si sincer cred ca aici,cu ajutorul vostru,este singura mea sansa de a mai putea schimba ceva la mine. Va multumesc ca existati si sper ca imi veti fii si mie alaturi atunci cand voi avea nevoie de voi.
Despre mine..111kg in prezent,la care am ramas de 9 luni (nici nu ma ingras nici nu slabesc ori ce as face). Nici nu ma pot lauda ca am facut foarte mult in acesta privinta,de cate ori am inceput o dieta am sfarsit prin a renunta destul de repede :(
De un an fac tratament pentru hipotiroidism,si de la 50mg L-Tiroxine am ajuns la 250mg. Asa a inceput calvarul meu cu kilogramele in plus,dar bineanteles ca nu s-a oprit aici. Cea mai mare durere a mea nu ar fii kilogramele in plus ,cat este faptul ca imi doresc foarte mult inca un copil(am o fetita de 11 ani),dar din pacate din cauza nivelului scazut de hormoni,nu pot ramane insarcinata :( . Si asa am ajuns aici,cautand disperata o medoda oricare ar fii ea pentru a slabi. Sotul are 37 ani,eu 30,deci prea mult timp nu ar mai fii sa avem copilul mult dorit.Va rog sa ma ajutati si pe mine cu sfaturile si cunostintele voastre in ale slabitului,pentru ca eu nu doar ca am ajuns depresiva in ultimul an,dar habar nu am de unde sa incep:(
Ierati-ma daca v-am plictisit cu "povestea" mea si mult succes celor care vor sa slabeasca. Va imbratisez :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:53:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO