forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Intrebari si raspunsuri legate de functionare (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=5)
-   -   IMPORTANT: Cum sa-ti alegi o adresa de e-mail pentru inregistrare in comunitate? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3707)

vadmin 03 mai 2010 13:11:21

IMPORTANT: Cum sa-ti alegi o adresa de e-mail pentru inregistrare in comunitate?
 
Dupa cum stiti, pentru a va inregistra in comunitate aveti nevoie de o adresa de e-mail valida.

Validitatea adresei de e-mail se verifica la inregistrarea in comunitate printr-o procedura simpla. Se trimite un e-mail pe adresa specificata la inregistrare, in care vi se indica sa faceti clic pe un link. Clicul pe acel link, confirma ca adresa de e-mail furnizata, este corecta si va apartine. Dupa incheierea acestei proceduri simple, puteti utiliza ca membru activ toate functionalitatile forumului.

Adresa de e-mail trebuie confirmata, pentru ca este folosita pentru functionarea corecta a forumului. Prin intermediul acestei adrese de e-mail vi se comunica noutatile, stirile si se rezolva problemele de ordin tehnic, motiv pentru care, functionarea corecta si performanta a contului de e-mail furnizat la inregistrare este foarte importanta pentru a nu va crea inconveniente.

Probleme intalnite la funizorii de servicii e-mail:
  1. Primiti dupa o perioada lunga de timp mesajele din partea Slabute.ro
  2. Furnizorul de e-mail directioneaza mesajele de activare cont in dosare/folder de tip Bulk sau SPAM (lucru aberant de altfel, pentru ca fiind primul mesaj, nu are cum sa fie SPAM).
  3. Furnizorul de e-mail detecteaza si catalogheaza gresit mesajele e-mail primite din partea Slabute.ro

Sugestii cum sa-ti alegi o adresa de e-mail pentru inregistrare:
  1. Adresa de e-mail trebuie sa fie de la un furnizor performant de servicii e-mail (sa nu primiti mesajele e-mail cu intarzieri mari)
  2. Adresa de e-mail, trebuie sa fie de la un serviciu corect de e-mail (sa nu detecteze gresit sau sa nu poata fi influentat gresit ca sa detecteze mesajele drept SPAM sau alta clasificare)
  3. Trebuie sa fie un serviciu de e-mail disponibil permanent
  4. Trebuie sa vi se ofere facilitati de a configura reguli de primire mesaje, pentru a directiona in dosare separate mesajele primite de la Slabute.ro
  5. Trebuie sa va ofere o interfata simpla si functionala, pentru a putea utiliza usor si eficient acel serviciu de e-mail

Daca aveti probleme cu primirea si gestionarea mesajelor e-mail, nu ezitati sa va adresati furnizorului vostru de servicii e-mail, pentru a va oferi solutiile si explicatiile de rigoare.

nykki1969 17 feb 2011 22:30:17

Re: IMPORTANT: Cum sa-ti alegi o adresa de e-mail pentru inregistrare in comunitate?
 
pot folosi aceeasi adresa de mail pentru 2 conturi? cum...??? eu am deja, si vrem sa se inscrie si sotul meu, sa folsim ajutorul vostru cat mai bine!

vadmin 17 feb 2011 22:47:41

Re: IMPORTANT: Cum sa-ti alegi o adresa de e-mail pentru inregistrare in comunitate?
 
Citat:

Anterior postat de nykki1969 (Post 531132)
pot folosi aceeasi adresa de mail pentru 2 conturi? cum...??? eu am deja, si vrem sa se inscrie si sotul meu, sa folsim ajutorul vostru cat mai bine!

O adresa de e-mail nu poate fi folosita pentru mai multe conturi. Pentru a crea inca un cont, aveti nevoie de o alta adresa de e-mail.

Tina 25 dec 2011 13:43:32

Re: IMPORTANT: Cum sa-ti alegi o adresa de e-mail pentru inregistrare in comunitate?
 
Buna! Intai de toate sarbatori fericite!
Am facut o boacana...daca pot sa ii spun asa. M-am logat de la un alt calculator (plecand de acasa) si nu situ de ce nu imi accepta parola. Asa ca am pierdut posibilitatea de a ma loga. Insa m=am logat de pe laptop unde era memorata parola mea. Prob. e ca vreau sa imi schimb adresa de mail cu care m-am inregistrat aici pt. ca pe cealalta nu o mai folosesc si nu pot. Ma poate ajuta cineva?
Multumesc !

Slabuta 25 dec 2011 18:54:56

Re: IMPORTANT: Cum sa-ti alegi o adresa de e-mail pentru inregistrare in comunitate?
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 883818)
Buna! Intai de toate sarbatori fericite!
Am facut o boacana...daca pot sa ii spun asa. M-am logat de la un alt calculator (plecand de acasa) si nu situ de ce nu imi accepta parola. Asa ca am pierdut posibilitatea de a ma loga. Insa m=am logat de pe laptop unde era memorata parola mea. Prob. e ca vreau sa imi schimb adresa de mail cu care m-am inregistrat aici pt. ca pe cealalta nu o mai folosesc si nu pot. Ma poate ajuta cineva?
Multumesc !

Buna Tina :)

De la profil se poate schimba adresa de e-mail: http://forum.slabute.ro/profile.php?do=editpassword

Tina 26 dec 2011 09:28:33

Re: IMPORTANT: Cum sa-ti alegi o adresa de e-mail pentru inregistrare in comunitate?
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 883893)


Buna Tina :)

De la profil se poate schimba adresa de e-mail: http://forum.slabute.ro/profile.php?do=editpassword

Buna, Slabuta!
Am incercat de aici si nu merge, imi spune asa: "The password you have entered does not match your current one. Please press the back button, enter the correct details and try again. Don't forget that the password is case sensitive. Forgotten your password? Click here! Am dac click dar nu mi-am pierdut parola si nu pot sa mai folosesc adresa veche de mail pt. ca nu merge.


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:05:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO