forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Judetul Maramures (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=241)
-   -   Slabute din Maramures (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6627)

Rusu Laura 09 oct 2010 11:36:00

Slabute din Maramures
 
hey!
care sunteti maramuresence, haideti sa ne unim fortele si sa ne ajutam sa ne ideplinim visul :)

larisuca 10 ian 2011 14:29:15

re: Slabute din Maramures
 
salut si eu sunt din MM. Sper sa dam jos cate kg ne-am propus.

Mia12 02 feb 2011 14:19:31

re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de larisuca (Post 467438)
salut si eu sunt din MM. Sper sa dam jos cate kg ne-am propus.



Salut, Larisa! Cum e cu dieta? Poate imi dai ceva sfaturi?

Mia12 03 feb 2011 19:31:10

re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de Rusu Laura (Post 358547)
hey!
care sunteti maramuresence, haideti sa ne unim fortele si sa ne ajutam sa ne ideplinim visul :)

Ce faci slabuto? Nu mai intri pe forum?

Camelia E 07 feb 2011 23:28:21

re: Slabute din Maramures
 
Ceau slabutelor si eu sunt din MM si sunt noua,sper sa ma ajutati si pe mine cu ceva sfaturi.Succes in continuare si sa ne implinim toate visul!

Mia12 11 feb 2011 18:08:07

re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de Camelia E (Post 514717)
Ceau slabutelor si eu sunt din MM si sunt noua,sper sa ma ajutati si pe mine cu ceva sfaturi.Succes in continuare si sa ne implinim toate visul!

buna? ce regim tii? astept sfaturi

MONIK86 11 mai 2011 10:04:28

re: Slabute din Maramures
 
Buna maramuresencelor:)
ma bucur ca v-am gasit
eu sunt noua pe aici,astept sfaturi...am inceput dieta rina 90, mi se alatura cineva?
Spor la slabit :)

tynambm 16 sep 2011 13:53:13

Re: Slabute din Maramures
 
Bine v-am gasit slabutelor....ma alatur cu drag voua....sunt si eu din MM....

lila703 04 dec 2011 02:22:45

Re: Slabute din Maramures
 
buna sint si eu pe aici .sint noua ajutorrrrrrrrrrrrrrrr...........

lila703 04 dec 2011 02:27:23

Re: Slabute din Maramures
 
va ures sarbatorii fericite .....slabutelor.>:D< :-*

Rusu Laura 04 dec 2011 10:27:27

Re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de lila703 (Post 866696)
va ures sarbatorii fericite .....slabutelor.>:D< :-*

Sarbatori frumoase de asemenea!!!! >:D<:-*

Rusu Laura 04 dec 2011 10:31:00

Re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de larisuca (Post 467438)
salut si eu sunt din MM. Sper sa dam jos cate kg ne-am propus.

hey! vad ca merge bine dieta ta!!!! felicitari! ce regim tii? cum esti cu sportul?

Citat:

Anterior postat de Mia12 (Post 508650)
Ce faci slabuto? Nu mai intri pe forum?

Mia, nu am mai intrat pe forum din cauza unor probleme....dar am revenit cu forte noi! cum merge dieta?

Citat:

Anterior postat de Camelia E (Post 514717)
Ceau slabutelor si eu sunt din MM si sunt noua,sper sa ma ajutati si pe mine cu ceva sfaturi.Succes in continuare si sa ne implinim toate visul!

multa bafta!!!! ce regim tii?

Citat:

Anterior postat de tynambm (Post 792050)
Bine v-am gasit slabutelor....ma alatur cu drag voua....sunt si eu din MM....

Cum merge regimul, sportul?

Citat:

Anterior postat de lila703 (Post 866694)
buna sint si eu pe aici .sint noua ajutorrrrrrrrrrrrrrrr...........

bine ai venit printre noi!
spune-ne ce iti doresti:) noi te ajutam!
ti-ai ales un regim? un program de sport?




:-*:-*:-*

Rusu Laura 05 dec 2011 09:43:54

Re: Slabute din Maramures
 
sa aveti o sapt minunata, fetelor!
aveti grija ce papati!!!
:-*:-*:-*

stet 01 feb 2012 20:27:58

Re: Slabute din Maramures
 
Buna, ma numesc Camelia si sunt din Baia Mare am 82 kg si 1.65 am o munca stresanta si sunt plecata de dimineata pana seara la munca, dupa nastere m0am ingrasat foarte tare si am ramas cu acea burta de gravide de 5-6 luni, va rog ajutati0ma si spuneti0mi cum as putea slabi in conditiile date. Va multumesc

bely 12 mar 2012 20:54:28

Re: Slabute din Maramures
 
Buna seara maramuresencelor, vad ca nu prea s-a mai activat pe aici... sunt noua pe aici si as vrea sa slabesc cateva kile bune, inca nu stiu ce dieta sa tin, arunc un ochi pe aici sa vad cam ce mi s-ar potrivi :)

Rusu Laura 13 iun 2012 08:30:34

Re: Slabute din Maramures
 
neata, fetelor!
observ ca nimeni nu misca pe aici!
hai sa ne mobilizam!!!! cum stati cu slabitul? ce diete tineti? unde mergeti la sport? sau ce sport practicati?

Rusu Laura 13 iun 2012 08:31:44

Re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de stet (Post 921127)
Buna, ma numesc Camelia si sunt din Baia Mare am 82 kg si 1.65 am o munca stresanta si sunt plecata de dimineata pana seara la munca, dupa nastere m0am ingrasat foarte tare si am ramas cu acea burta de gravide de 5-6 luni, va rog ajutati0ma si spuneti0mi cum as putea slabi in conditiile date. Va multumesc

Ciao!
Am observat ca ai apelat la slabutele din maramures, care din pacate nu au raspuns :|
Ai inceput ceva dieta? Sport ai timp sa faci?

alarisa 29 ian 2013 13:44:00

Re: Slabute din Maramures
 
Buna fetelor, mai sunteti la dieta?

Rusu Laura 29 ian 2013 21:30:12

Re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de alarisa (Post 1214130)
Buna fetelor, mai sunteti la dieta?

tot timpul :P
bine ai venit :)

alarisa 30 ian 2013 12:37:41

Re: Slabute din Maramures
 
Buna Laura , sunt foarte necajita deoarece orce dieta tin nu merge, nu am ambitie sa o duc mai mult de cateva zile, astfel incat acum am trecut la sport , fac cardio , dar acasa , am gasit pe net ceva foarte bun si fac de 2 ori pe zi cate 30 minute . sper ca macar asa sa reusesc sa dau jos ceva. In ultimii ani nu pot sa zic ca am mai pus pe mine dar celulita s-a accentuat foarte tare. Este vizibila cu ochiul liber, si sincer asta m-a facut sa revin . Sper sa reusesc, desi.. am impresia ca nu dau jos nimic..

Rusu Laura 30 ian 2013 14:57:17

Re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de alarisa (Post 1214843)
Buna Laura , sunt foarte necajita deoarece orce dieta tin nu merge, nu am ambitie sa o duc mai mult de cateva zile, astfel incat acum am trecut la sport , fac cardio , dar acasa , am gasit pe net ceva foarte bun si fac de 2 ori pe zi cate 30 minute . sper ca macar asa sa reusesc sa dau jos ceva. In ultimii ani nu pot sa zic ca am mai pus pe mine dar celulita s-a accentuat foarte tare. Este vizibila cu ochiul liber, si sincer asta m-a facut sa revin . Sper sa reusesc, desi.. am impresia ca nu dau jos nimic..

Nu trebuie sa fii necajita :(
Si eu am trecut prin aceeasi experienta neplacuta...eu am si niste probleme endocrine care nu ma ajuta deloc in slabire, din contra!
Am incercat toate dietele din lume...la propriu...de ani de zile sunt la dieta ca sa zic asa :)) pana acum 3 ani cand am descoperit ca mi se potriveste dieta hipocalorica si mult sport! Evident ca scapari avem tot timpul si iarna scaparile sunt mult mai mari :)) asa ca am pus din nou kg bune, dar mi-am marit antrenamentele de sport!
Cardio e excelent pt slabit :) incearca si cremele anticelulitice si fa-ti masaj acasa...sau incearca cu zatul de la cafea!
pe mine m-au ajutat foarte mult antrenamentele cardio de la Billy Blanks...ti le recomand :)
ce dieta vrei sa tii acum?

alarisa 30 ian 2013 18:23:25

Re: Slabute din Maramures
 
Nu reusesc sa tin diete, de obicei mananc legume, dar si multa paine. Cu carnea nu ma prea impac eu prea bine. Si azi dupa 3 zile in care m-am abtinut vine soacra-mea cu clatite. Poftim , mai slabeste...

Rusu Laura 30 ian 2013 19:42:40

Re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de alarisa (Post 1215064)
Nu reusesc sa tin diete, de obicei mananc legume, dar si multa paine. Cu carnea nu ma prea impac eu prea bine. Si azi dupa 3 zile in care m-am abtinut vine soacra-mea cu clatite. Poftim , mai slabeste...

:)) asa se intampla mereu...cand tii dieta atunci vine toata lumea cu ceva bun si interzis :-s
nici eu nu sunt adepta dieteleor...nu cred ca am tinut vreo dieta pana in capat :)) de aceea am mers pe ideea mancat putin din toate! eu nu am probleme cu painea...nu imi place in mod deosebit...mananc cam 2 maxim 3 felii pe zi si prefer painea neagra, de secara sau cea facuta in casa, integrala... carne mananc, dar cu masura...multe supe, ciorbe, legume....
sa stii ca sunt multe retete aici dietetice chiar si pentru desert...trebuie numai sa cauti si sa incerci!
incearca sa iti vezi nr de kcal/zi cu ajutorul calculatorului nutritional de aici! e un inceput bun, cu timpul iti dai seama fara el cam cat si ce sa mananci!
in principiu daca eviti painea, pastele, grasimile, dulciurile, fast food-ul si prajelile ar trebui sa fie foarte bine...sport in fiecare zi minim 30 min/zi si sa incerci sa reduci consuml de cartofi la 1 max 2 pe saptamana (copti, fierti), orezul simplu sa il inlocuiesti cu cel basmati si salbatic, painea sa fie neagra sau de secara si 1-2 felii/zi...pt inceput e ok...vedem apoi cum iti merge...
problema mea majora sunt dulciurile! :x nu ma pot lipsi de ele...incerc sa ma limitez la putin, dar uneori nu reusesc...asa ca se intampla sa mai calcam stramb...important este sa ne revenim cat de repede :)
si de asta suntem aici! sa ne ajutam una pe alta :)

Lauragirl 26 feb 2013 19:50:52

Re: Slabute din Maramures
 
Buna fetelor:Dsi eu tot din Maramures sunt si ma alatur voua cu drag>:D<Sa reusim ce ne-am propus!

Rusu Laura 26 feb 2013 21:57:38

Re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de Lauragirl (Post 1228989)
Buna fetelor:Dsi eu tot din Maramures sunt si ma alatur voua cu drag>:D<Sa reusim ce ne-am propus!

felicitari pt kgele slabite >:D<

Lauragirl 27 feb 2013 12:52:04

Re: Slabute din Maramures
 
Multumesc tare mult:-*chiar m-a ajutat acest site;)

Rusu Laura 27 feb 2013 22:13:40

Re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de Lauragirl (Post 1229324)
Multumesc tare mult:-*chiar m-a ajutat acest site;)

cum ai slabit? ce dieta si ce sport? :)

Lauragirl 28 feb 2013 08:11:02

Re: Slabute din Maramures
 
Mi-am format propria mea dieta personalizata care suna cam asa:
Mic dejun-un bol de cereale integrale cu lapte degresat
Gustare-un mar sau doua
Pranz-piept de pui la gratar cu o felie de paine neagra si branza de vaci slaba + salata de legume sau muraturi
-mamaliguta cu branza de vaci si legume
-cartofi copti cu piept de pui +salata
-peste la gratar cu legume
Cina- o salata de fructe/legume
Asta e un exemplu de cum ar arata un meniu pe o zi.
Cu sportul nu m-am stresat foarte mult.Mergeam in fiecare zi pe jos,mai ma duceam la cumparaturi si asa mai caram si eu niste greutati;;) si in rest ocazional mai dansam sau faceam exercitii de baza:)

Rusu Laura 28 feb 2013 11:53:27

Re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de Lauragirl (Post 1229683)
Mi-am format propria mea dieta personalizata care suna cam asa:
Mic dejun-un bol de cereale integrale cu lapte degresat
Gustare-un mar sau doua
Pranz-piept de pui la gratar cu o felie de paine neagra si branza de vaci slaba + salata de legume sau muraturi
-mamaliguta cu branza de vaci si legume
-cartofi copti cu piept de pui +salata
-peste la gratar cu legume
Cina- o salata de fructe/legume
Asta e un exemplu de cum ar arata un meniu pe o zi.
Cu sportul nu m-am stresat foarte mult.Mergeam in fiecare zi pe jos,mai ma duceam la cumparaturi si asa mai caram si eu niste greutati;;) si in rest ocazional mai dansam sau faceam exercitii de baza:)

bravo...ma bucur pt tine :)

Rusu Laura 01 mar 2013 09:04:43

Re: Slabute din Maramures
 
va doresc o primavara plina de iubire si fericire :x

http://casahanu.files.wordpress.com/...3/martisor.jpg

Lauragirl 03 mar 2013 11:42:17

Re: Slabute din Maramures
 
Multumim la fel >:D<

Lauragirl 09 apr 2013 21:20:29

Re: Slabute din Maramures
 
Ce mai faceti slabutelor?>:D< Cum rezistati tentatiilor de Paste?;;)Hehe eu ma incadrez cat de cat,sper sa nu cedez>.< Spuneti-mi si mie cu ce meniuri de Paste va pregatiti?Eu sunt in pana de idei:))

Rusu Laura 10 apr 2013 08:54:33

Re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de Lauragirl (Post 1248708)
Ce mai faceti slabutelor?>:D< Cum rezistati tentatiilor de Paste?;;)Hehe eu ma incadrez cat de cat,sper sa nu cedez>.< Spuneti-mi si mie cu ce meniuri de Paste va pregatiti?Eu sunt in pana de idei:))

ne straduim si noi sa nu ne ingrasam pana de Paste :)))
mie nu imi plac in mod deosebit meniurile de sarbatori!
mama face mereu supa de miel, pe care eu nici nu o gust, supa de curcan pt mine, salata de boeuf care e nelipsita, friptura, cartofi, salata si traditionalale oua vopsite, branza, ceapa, ridichi, sunca si pasca :)
prajitura? nu tare...o comandam sau daca am eu vreme fac ceva dietetic...cremesul imi place f mult :)

Lauragirl 11 apr 2013 07:42:18

Re: Slabute din Maramures
 
Daaa:))cam asa si eu numai ca la mine fac rudele o tona de prajituri si imi fac o pofta nebuna:))In rest cu celelalte ma descurc eu:D

Rusu Laura 12 apr 2013 08:58:30

Re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de Lauragirl (Post 1249382)
Daaa:))cam asa si eu numai ca la mine fac rudele o tona de prajituri si imi fac o pofta nebuna:))In rest cu celelalte ma descurc eu:D

bravo :) lasa, o mica escapada nu face rau ;;)

Lauragirl 12 apr 2013 09:34:49

Re: Slabute din Maramures
 
Bine zici;))

Lauragirl 21 mai 2013 17:54:17

Re: Slabute din Maramures
 
Buna slabutelor:) Cum va merge?Ati reusit ceea ce va-ti propus?:DVreau sa va intreb daca in Baia Mare se gaseste la Kaufland indulcitor lichid Clio,ca in Real stiu ca este dar e foarte departe si ar trebui sa merg uc masina si nu prea am timp la dispozitie.Sper ca ma puteti ajuta:D

Rusu Laura 22 mai 2013 08:12:19

Re: Slabute din Maramures
 
Citat:

Anterior postat de Lauragirl (Post 1261852)
Buna slabutelor:) Cum va merge?Ati reusit ceea ce va-ti propus?:DVreau sa va intreb daca in Baia Mare se gaseste la Kaufland indulcitor lichid Clio,ca in Real stiu ca este dar e foarte departe si ar trebui sa merg uc masina si nu prea am timp la dispozitie.Sper ca ma puteti ajuta:D

indulcitor Clio se gaseste la aproape orice supermarket...cel putin in toate in care am fost am gasit;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:26:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO