forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=411)
-   -   Agenda Lissei (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10389)

Elena19 23 aug 2012 10:58:54

Re: Agenda Lissei
 
>:D<

Ce faci Lissa ? Eu m-am apucat de trait intens :)) am fix 2 minute sa-mi prind parul si sa pun fundul la sport!

Pupici,o zi frumoasa![*42*]

Lissael 25 aug 2012 07:19:41

Re: Agenda Lissei
 
Scuze ca nu am mai raspuns, e asa greu sa-ti imparti timpul petrecut la calculator :)) sa ma vezi cu 10000 de tab-uri deschise...

Ce sa fac...bine :))) sec dar adevarat.Azi sper sa merg putin la plaja :D

Lissael 25 aug 2012 07:52:50

Re: Agenda Lissei
 
Fetelor am descoperit ceva super ! Mai demult am cumparat o punga de arahide in coaja CRUDE.Nu erau prea bune..erau moi si cam fara gustul ala specific...


Asa ca le-am pus pe o farfurie, le-am bagat in microunde ptr. ... 8 minute?Le-am oprit din 2 in 2 min sa le amestec putin... la 800 W pana s-au facut aurii ...le-am pus putina sare...si vreau sa zic ca NU MAI cumpar niciodata alune de la magazin.Sunt dementiale.

* puteti adauga si 1/4 lgt unt peste ele (la 250 g ) ptr aroma.

http://thumbs.dreamstime.com/thumbla...6707L3A0Nn.jpg

coco23 04 sep 2012 14:20:11

Re: Agenda Lissei
 
Nimic nou? nu mai pui foto cu papica ta? :P

Apropo, am vazut in meniurile tale morcovi cruzi. Cum ii mananci, asa cruzi sau rasi prin salte? Eu ii suport doar fierti, prin mancare...

Si legumele la wok cum le gatesti? si eu am cratita wok dar efectiv nu stiu cum sa o folosesc.

Lissael 13 sep 2012 20:06:00

Re: Agenda Lissei
 
Oh, coco, iarta-ma :)) Nu am mai trecut prin jurnalul meu de o groaza de timp.

Simt ca nu-mi ajunge o zi pentru tot ce vreau sa fac si sa aflu...

Pai ce pap eu la micu dejun ...e un piure! Pun tot in blender ..maru bucatele,morcovu bucatele, banana , apoi iaurtul..inafara de nuci si cereale si..VOILA! Nu il fac chiar piure...il las putin " chuncky" daca stii ce vreau sa zic. Iese ca mancarea de bebei :X

Am pus in meniu WOK ptr. ca nu gaseam altceva.Nu sunt decat legume congelate, fierte in apa cu ulei :)) Nimic mai simplu..o cratita mica .Mi le face mama :D

Lissael 14 sep 2012 09:01:57

Re: Agenda Lissei
 
Dragele mele , ieri am facut o NEGRESA de nu va vine sa credeti.Are in jur de 90 de kcal bucata.

Iata cum :

Avem nevoie de 250 g boabe de fasole neagra (fierte)
2 oua
50 g faina
50 g zahar
1 plic de praf de copt

Fasolea ,ouale si zaharul le dam prin blender.Obtinem o pasta pe care o amestecam cu faina si praful de copt .

Putem sa luam si 2 patratele de ciocolata neagra si sa le radem in compozitie.
Se la la cuptor 20 -25 de min (180 grade) intr-o tava unsa cu unt si tapetata cu faina.

Se pudreaza cu nuca macinata.

E NEMAIPOMENITA la gust...plina de fibre, fara multe zaharuri...e perfecta :X

Din pacate nu mai am poze ptr. k s-a mancat f. repede :)))

coco23 14 sep 2012 12:56:01

Re: Agenda Lissei
 
Suna chiar grozav:P dar eu nu am blender:( ce marca ai? o fi scump`?

Citat:

Anterior postat de Lissael (Post 1130520)
Oh, coco, iarta-ma :)) Nu am mai trecut prin jurnalul meu de o groaza de timp.

Simt ca nu-mi ajunge o zi pentru tot ce vreau sa fac si sa aflu...

Pai ce pap eu la micu dejun ...e un piure! Pun tot in blender ..maru bucatele,morcovu bucatele, banana , apoi iaurtul..inafara de nuci si cereale si..VOILA! Nu il fac chiar piure...il las putin " chuncky" daca stii ce vreau sa zic. Iese ca mancarea de bebei :X

Am pus in meniu WOK ptr. ca nu gaseam altceva.Nu sunt decat legume congelate, fierte in apa cu ulei :)) Nimic mai simplu..o cratita mica .Mi le face mama :D


Ai inca un motiv sa mai faci una, doar ca sa faci poze:)
Culmea e ca si eu am inceput sa fac poze la cate o prajitura mai aspectuoasa.
Chiar, de dulce tu ce mai papi? idei?


Citat:

Anterior postat de Lissael (Post 1130790)
Dragele mele , ieri am facut o NEGRESA de nu va vine sa credeti.Are in jur de 90 de kcal bucata.

Iata cum :

Avem nevoie de 250 g boabe de fasole neagra (fierte)
2 oua
50 g faina
50 g zahar
1 plic de praf de copt

Fasolea ,ouale si zaharul le dam prin blender.Obtinem o pasta pe care o amestecam cu faina si praful de copt .

Putem sa luam si 2 patratele de ciocolata neagra si sa le radem in compozitie.
Se la la cuptor 20 -25 de min (180 grade) intr-o tava unsa cu unt si tapetata cu faina.

Se pudreaza cu nuca macinata.

E NEMAIPOMENITA la gust...plina de fibre, fara multe zaharuri...e perfecta :X

Din pacate nu mai am poze ptr. k s-a mancat f. repede :)))


Lissael 17 iun 2015 06:25:41

Am revenit-cam rau!
 
Nu am mai fost de ceva vreme pe aici.
Iata situatia mea din prezent:58 kg ,1m 65.
Odata cu plecarea la facultate...s-a dus cu sportul,mancatul regulat,sportul si dormitul suficient.Nu e vorba ca m-am indopat cu mancare...ci doar sedentarism pur(12 ore la facultate...alte 6 la birou si 6 daca am noroc in pat dormind)Nu tine de vointa si disciplina..ci efecti esti limitat si altele sunt prioritatile.De aceea simt ca trebuie sa fac cumva sa ma adaptez noului ritm si sa schimb ceva.
Nu arat rau,tot slaba par ,nu am sunci evidente ,dar per total sunt mai"groasa".
In plus,ghiciti cine sa-a apucat de fumat in ultima jumatate de an.Pare destul de greu de crezut...dar eu sunt..
imi doresc sa schimb ceva in bine la mine,sa fiu iar cum eram...
am nevoie de suportul slabutelor pentru acest lucru.
Sa vedem ce va iesi!


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:53:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO