Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #771 (permalink)  
Vechi 05 oct 2012, 06:56:38
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #772 (permalink)  
Vechi 05 oct 2012, 07:52:54
claudici's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 mar 2011
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 44
Dieta: orice dar putin
Date: 170cm, 64.9kg
Mesaje: 106
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

buna fetele gata am terminat cu experimentele revin la obiceiurile mele putin si des si bun cum am reusit si pana acum
azi vineri zi de cantar 64,9 imi vine sa urlu cu o sap de 1000 de cal pe zi 100 de g scazute nu pot crede asa ca mai bine fac ce stiu mai bine cum le-am dat jos si pe celelalte multe
trebuie sa-mi scot fumurile din cap si sa renunt la aroganta asa ca voi reseta tickerul nu trebuia sa visez eu cai verzi pe pereti deci in loc sa vreau 60 pana la 1 ian revin la targetul atins deja 65 la 1 august si vreau mentinere in circumstantele actuale adica lasat de fumat ar fi minunat un an cu 2 mari victorii slabit si lasat de fumat azi am facut 3 saptamani fara tigari si ce si mai frumos ar fi sa gasesc si un job
asa ca trec la treaba modificari
claudici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1034 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #773 (permalink)  
Vechi 05 oct 2012, 09:11:57
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

...de la prima ora am zis ca intru in casuta...doar acum am reusit si doar pt.a va saluta si a va ura un sfarsit de sapt.linistit...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
  #774 (permalink)  
Vechi 05 oct 2012, 10:58:54
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna iubitele mele ! Ce liniste in casutasi eu care credeam ca intru ultima sa va salut,acum am luat o mica pauza sa pap si sa ma odihnesc putinel,de azi dimi de la 6.30 am facut sauna langa cuptor ,am copt 10 kg de ardei capia,sfecla rosie fff multa si inca mai am,in timp ce se coc ,eu tai telina si morcovi sa bag la congelator,daca mai am timp si putere ,mi-a luat si soacra mea aseara castraveti sa pun la borcan, deci azi sigur nu fac painica ,mancarica am de aseara ,de spalat nu pot ca eu nu spal vinerea si uite ce o sa fac eu sauna pana diseara ,am inteles ca o sa fie 28 de grade in bucuresti azi ,nu am nici o pofta sa pap dar trebuie ca mi-am facut piure de morcovi cu telina ,am ditamai castonulsau asa mi se pare mie ca nu imi place ! Il las deschis si mai trag un ochi pe la voi sa citesc . O zi minunata va doresc ,mie imi place sa incep fiecare zi cu un zambet si sa -o termin razand ,chiar daca viata este asa cum e
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #775 (permalink)  
Vechi 05 oct 2012, 11:27:07
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
...de la prima ora am zis ca intru in casuta...doar acum am reusit si doar pt.a va saluta si a va ura un sfarsit de sapt.linistit...
Lasa ca nu esti singura uite la cat am intrat eumultumim la fel Angi meu drag !
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
... maine am din nou o zi greau plus drumul de facut la Deva,cine stie cand ajung acasa...mai am la servici salata de vinete si salata pt.iarna,trebuie sa iau doar painica...asa ca asta o sa pap dimineata....
... noapte buna si somn usor...
Fulgule in fiecare zi imi propun sa te sun si nu reusesc...sunt in criza de timp rau de tot...
Nu stiu cand o sa ajungi acasa,dar sigur o sa fii franta de oboseala ,poate vb in weekend ,sper sa pot ca toata lumea este acasa cu ochii si urechile pe mine ,imi dai bip si te sun eu .
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #776 (permalink)  
Vechi 05 oct 2012, 11:35:58
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de claudici Vezi mesajul
buna fetele gata am terminat cu experimentele revin la obiceiurile mele putin si des si bun cum am reusit si pana acum
azi vineri zi de cantar 64,9 imi vine sa urlu cu o sap de 1000 de cal pe zi 100 de g scazute nu pot crede asa ca mai bine fac ce stiu mai bine cum le-am dat jos si pe celelalte multe
trebuie sa-mi scot fumurile din cap si sa renunt la aroganta asa ca voi reseta tickerul nu trebuia sa visez eu cai verzi pe pereti deci in loc sa vreau 60 pana la 1 ian revin la targetul atins deja 65 la 1 august si vreau mentinere in circumstantele actuale adica lasat de fumat ar fi minunat un an cu 2 mari victorii slabit si lasat de fumat azi am facut 3 saptamani fara tigari si ce si mai frumos ar fi sa gasesc si un job
asa ca trec la treaba modificari
Buna Claudici ,eu sunt Fulga cea nebuna ,fata cu animalele dupa ea ,felicitari pentru kg pierdute si pentru ca nu mai fumezi ,bafta in gasirea unui job ,din cate am inteles ai nevoie ,si nu mai fii trista ,sparge cantarul si gata ,glumesc am vazut ca esti destul de motivata cu slabitul asa ca nu imi ramane decat sa-ti urez mult succes ,sigur vei reusii .Esti o frumusica si o finuta ,am fost in vizita prin albumele tale .
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #777 (permalink)  
Vechi 05 oct 2012, 12:02:43
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna,iubitele!De vreo ora ma cert pe comp cu al meu,pana la urma a castigat el si eu mi-am instalat laptopul,era plin de praf saracul..si e f lent..da asa bine stateam la birou,pe scaunul ergonomic::::acu sunt pe canapea,nu prea e ideala pozitia pt coloana mea,da asta e..
Ieri am trimis inapoi o usa de sifonier si o placa de cuier,asa ca si azi stam acasa ,asteptand sa vina reparate..ne cam pierdem ziua,ca nu au habar la ce ora vor ajunge
dupa ce pleaca Doreii,ne ducem sa cumparam ceva carne pt gratar,vrem sa facem maine cu familionul.
sa dau si raportul pe azi:
inainte de md-o cana de armurariu
md-cereale integrale cu cafea decoff,scortisoara si stevia,microundite un pic,a iesit un desert yammy si sanatos.Tre musai sa-mi iau lapte,mereu uit.
pranz-mancare de linte cu o felie de branza ,ardei iute si un pahar vin rosu
gustari-cioco neagra
cina-salata de varza cu peste marinat
va pup,iubitele,sa aveti o zi minunata,gata si saptamana asta.
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #778 (permalink)  
Vechi 05 oct 2012, 12:14:19
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna slabutele...am sters parchetul si acum stau cu voi pana se zvanta...
Ella unii medici nu sunt deacord cu spalaturile,al meu (nr.2)chiar mi-a recomandat sa fac spalaturi cu ceai de galbenele...sanatate multa si o sa fie bine,papanicolau cum ti-a iesit...eu imi faceam bai la sezut din ceai musetel,trei frati patati si coada soricelului sau galbenele,uitasem si asta de coada soricelului e la fel de bun ca si galbenele,asa a zis doctorul...ma intelegi Ella e seara si sunt obosita...
Emy pt.tine e recomandat spalaturi cu ceai de musetel,asa mi-a spus doctorul la rani galbenele ,la infectii musetel,galbenele -cicatrizant,musetel -dezinfectant.
...azi am gatit pe maine varza calita ,maine fac snitele cu pesmet si susan(sa fie calde)...ieri am facut din nou supa cu taietei din gaina de casa...azi am papat putin piept de pui fiert cu sos de rosii si un picut de salata de vinete(am mancat din nou cu paine)...incalzesc laptele cu miere il beau si trec la pat...intind dimineata hainele din masina de spalat...
... maine am din nou o zi greau plus drumul de facut la Deva,cine stie cand ajung acasa...mai am la servici salata de vinete si salata pt.iarna,trebuie sa iau doar painica...asa ca asta o sa pap dimineata....
... noapte buna si somn usor...
Fulgule in fiecare zi imi propun sa te sun si nu reusesc...sunt in criza de timp rau de tot...
Mersi de sfaturi,Angi!Multi medici sunt contra leacurilor naturiste(babesti),dar e bine pe langa medicatia normala,farmacologica,sa te ajuti cu plante,nu are ce sa striceMai ai maine de munca,si scapi..vine weekendul,poate o lasi mai moale cu treaba si iti faci ceva timp si pt tine
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara iubitele mele,acum am terminat si eu cu treburile,mancaricile...a fost o zi foarte plina ,dar stiti ca mie asa imi place,acum i-am bagat pe toti in pat ,adica mamii in camera ei cu medicatia,ceiut....pe ingeras....socrela acum a venit de la munca ,mai stau un pic cu ea si pe urma fug la dus si in patut ,matusa ingerasului rade de mine zice nu vii si la mine sa imi spui o poveste,pentru ca toata lumea ma striga ,mama vrea ceva,al meu ceva,soacra ceva si numai Dana se aude ,dar imi place mult ,ma simt folosita ,dar in sensul bun. Noapte buna fete dragi !
ce bine prinde pe langa casa o Fulguta!asta da viata..socrela cred ca da acatiste la biserica de ce nora i-a dat Doamne-doamne!Glumesc,stiu ca nu o face,desi ar trebui!
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
mmm..ce bine miroaseo zi frumoasa,Lacra draga!
Citat:
Anterior postat de claudici Vezi mesajul
buna fetele gata am terminat cu experimentele revin la obiceiurile mele putin si des si bun cum am reusit si pana acum
azi vineri zi de cantar 64,9 imi vine sa urlu cu o sap de 1000 de cal pe zi 100 de g scazute nu pot crede asa ca mai bine fac ce stiu mai bine cum le-am dat jos si pe celelalte multe
trebuie sa-mi scot fumurile din cap si sa renunt la aroganta asa ca voi reseta tickerul nu trebuia sa visez eu cai verzi pe pereti deci in loc sa vreau 60 pana la 1 ian revin la targetul atins deja 65 la 1 august si vreau mentinere in circumstantele actuale adica lasat de fumat ar fi minunat un an cu 2 mari victorii slabit si lasat de fumat azi am facut 3 saptamani fara tigari si ce si mai frumos ar fi sa gasesc si un job
asa ca trec la treaba modificari
pai daca ai mancat numa 1000 de cal,ai grija acuma ca s-ar putea chiar sa vezi o mica crestere,pt ca te intorci la mancat sanatos.Eu zic ca arati f f bine,tonica si slabuta,nu iti mai chinui organismul cu experimente
chiar nici un raspuns de la vreun job..
Bebelina ce mai face?
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
...de la prima ora am zis ca intru in casuta...doar acum am reusit si doar pt.a va saluta si a va ura un sfarsit de sapt.linistit...
spor la treburi,Angi!nu te stresa prea tare la servici.O zi ...cat mai scurta,sa ajungi repede acasa si sa incepi weekendul
[QUOTE=Fulguta;1146045]Buna iubitele mele ! Ce liniste in casutasi eu care credeam ca intru ultima sa va salut,acum am luat o mica pauza sa pap si sa ma odihnesc putinel,de azi dimi de la 6.30 am facut sauna langa cuptor ,am copt 10 kg de ardei capia,sfecla rosie fff multa si inca mai am,in timp ce se coc ,eu tai telina si morcovi sa bag la congelator,daca mai am timp si putere ,mi-a luat si soacra mea aseara castraveti sa pun la borcan, deci azi sigur nu fac painica ,mancarica am de aseara ,de spalat nu pot ca eu nu spal vinerea si uite ce o sa fac eu sauna pana diseara ,am inteles ca o sa fie 28 de grade in bucuresti azi ,nu am nici o pofta sa pap dar trebuie ca mi-am facut piure de morcovi cu telina ,am ditamai castonulsau asa mi se pare mie ca nu imi place ! Il las deschis si mai trag un ochi pe la voi sa citesc . O zi minunata va doresc ,mie imi place sa incep fiecare zi cu un zambet si sa -o termin razand ,chiar daca viata este asa cum e.

ooo,slabesti automat,e si cald tare afara(si la noi e),si tu cu legumele pe foc..Sa aI SPOR,fULGULE!Mno,matusa SI SOACRA NU ITI DAU O MANA DE AJUTOR?MACAR sa taie legumele pt congelat..
beak..piureul ala nici mie nu mi-ar face cu ochiulda gandeste-te ca e medicament curat pt stomacelul tau..Ce altceva mai papi azi
Multi pupici si sa ai o zi superba!


VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #779 (permalink)  
Vechi 05 oct 2012, 12:57:20
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

ce bine prinde pe langa casa o Fulguta!asta da viata..socrela cred ca da acatiste la biserica de ce nora i-a dat Doamne-doamne!Glumesc,stiu ca nu o face,desi ar trebui!
ooo,slabesti automat,e si cald tare afara(si la noi e),si tu cu legumele pe foc..Sa aI SPOR,fULGULE!Mno,matusa SI SOACRA NU ITI DAU O MANA DE AJUTOR?MACAR sa taie legumele pt congelat..
beak..piureul ala nici mie nu mi-ar face cu ochiulda gandeste-te ca e medicament curat pt stomacelul tau..Ce altceva mai papi azi
Multi pupici si sa ai o zi superba!
Te imbratisez cu mult drag Emy uite asa ,sa stii ca nu esti esti singura care zice asa ,ma refer la socrela mea ,dar sa stii ca nu primesc niciodata de la ea nimic si nici nu am asteptari,nici macar multumesc ca alerg pentru al meu ,sau ca fac pentru toata casa ....mai rau este ca sta mamii cu noi si vede ca ea nu face nimic ,dar chiar nimic ,doar cand este libera isi face sa pape ,asta se intampla o data la doua saptamani,in rest isi bea cafeaua,tigara si asta e tot ,zice ca ea se duce la munca si gata ,sunt multe de povestit Emy ...am scris ca a iesit la pensie ,dar se mai duce 1 luna ..nu stiu ce o sa fac cand ramane acasa ,o sa inebunesc ..ma descurc eu ,si matusa vrea sa ma ajute si mamii dar nu le las eu ca sunt prea obsedata ,am devenit posesiva rau ,ca ba mi-au zgariat aragazul,ba da apa la maxim daca spala ceva si deja bateria s-a stricat un pic...si am zis mai bine nu, la soacra i-am dat interzis la chiuveta sa vezi cand vine spre chiuveta cum fac..stati acolo,lasa-ti ca spal eu cana sau ce are prin mana. Asa ca in mare eu sunt devina ca nu ma ajuta nimeni sunt f f f rea.
De papat imi este frica sa mai scriu sa nu mai fac ceva pe aici ,glumesc.
Dimineata - 1 castronel cu gris cu lapte
gustare - banana
pranz -1 farfurie de ghiveci de cartofii cu legume
gustare - 1 cana de compot mare rau
cina - chiftelute de curcan,coapte in cuptor,dar nu am voie salata .
Sincer, pentru mine este mult ,voi ma cunoasteti ca eu nu mananc mult ,asa este organismul meu,asa mananc de anii de zile,,ies ca miroase a sfecla arsa
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #780 (permalink)  
Vechi 05 oct 2012, 13:06:33
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

e ok sfecla?moama,ce-mi place salata de sfecla coapta cu hrean
m-i foame,se vede
Fulga,asa-s si eu acum la casa mea,cand vine mama nu o las sa spele nimic,tot mi se pare ca imi zgarie ceva..
Cand o iesi soacra de tot la pensie,o sa te vopsesti mai des ca iti albeste tot parulsau te tunzi cheala,ca-ti cade de strespoate cu banii de pensie pleaca la fata,in Spania
ai mancat bine.acu nu stiu caloriile,dar daca nu ai voie aia,nici ailalta..
de azi imi calculez si eu meniul..din nou
ce mi-e dor de Roxy
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole