forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnalul meu..Lidiuta (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6630)

lidiuta 09 oct 2010 18:30:53

Jurnalul meu..Lidiuta
 
Mi-a luat ceva timp pana sa ma hotarasc sa-mi creez un jurnal!Am considerat insa ca e spre binele meu sa ma mobilizez putin,si daca cineva din cititoarele mesajelor mele gaseste aici ceva interesant si util,cu atat mai bine!
Nu vreau sa scriu mult doar de dragul de a scrie.De felul meu sunt mai pragmatica,iar aici nu e locul de a face literatura.Concret,cand simt ca am ceva de spus,o voi face.
Sper ca prietenelor mele de la gasca monti sa le faca placere sa ma viziteze!Pe oricine astept cu drag!Un weekend placut tuturor,cu consecventa in urmarea dietei alese si miscare!

curly.light 09 oct 2010 18:36:13

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Buna,Lidiuta:-*
Ma bucur sa vad ca ti-ai facut un jurnal ;;)
Un weekend placut >:D<

lidiuta 09 oct 2010 18:40:54

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 358835)
Buna,Lidiuta:-*
Ma bucur sa vad ca ti-ai facut un jurnal ;;)
Un weekend placut >:D<

Buna,Roxi,multumesc de vizita!Stii,cu vremea asta de toamna-iarna,decat sa cad in tentatii culinare prefer sa fac ceva mai util.Util mai ales mie!Weekend placut si tie,incearca sa-ti faci un program echilibrat,cum ti-a sugerat si Ame.Te mai astept in patratica mea!>:D<

lidiuta 09 oct 2010 18:45:03

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Motoul meu:
AI CASTIGAT,CONTINUA!N-AI CASTIGAT,CONTINUA!

Nu stiu cine a spus-o ,dar mi se pare tare inteleapta expresia.Viata e o lupta continua,pentru nimeni nu e usor.Numai ca unii nu-si pierd din vedere motivatia(de ex Crissa),altii mai oscileaza uneori(cel mai bun exemplu-eu).

paulla 09 oct 2010 18:48:38

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Buna Lidiuta,

Suntem cam la acelasi nivel, si munca tot cam atata. Iti doresc putina pofta de mancare si mult spor la slabit :)

lidiuta 09 oct 2010 18:55:20

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Bine ai venit,Paulla!
Asa e,suntem cam la acelasi nivel,avem de tras in continuare,deja a inceput sa-mi placa acest efort!Si eu anul trecut am avut 100kg.O sa ajungem acolo unde ne dorim,cu rabdare,consecventa,si,as putea spune,ajutor de Sus.Mult succes in continuare!>:D<

lidiuta 09 oct 2010 19:25:25

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Am luat o pauza,am dat o fuga pe la bucatarie,am amestecat o piersica cu un paharel iaurt 1,8% si f putina scortisoara si am terminat cu mancatul pe ziua de azi!Toate sugestiile de gustari si meniuri sanatoase le-am invatat de la Monti si de la veteranele monti,carora le multumesc!Acum e momentul sa fac macar 30 min sport,pe care il asociez de regula mersului pe jos(5Km_azi,4 km de regula).
De maine voi posta aici meniul meu,acest lucru e important in primul rand pentru mine.Subscriu la parerea ca jurnalul are o importanta subiectiva -in primul rand pentru cel care il scrie.

curly.light 09 oct 2010 20:35:49

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 358839)
Buna,Roxi,multumesc de vizita!Stii,cu vremea asta de toamna-iarna,decat sa cad in tentatii culinare prefer sa fac ceva mai util.Util mai ales mie!Weekend placut si tie,incearca sa-ti faci un program echilibrat,cum ti-a sugerat si Ame.Te mai astept in patratica mea!>:D<

Multumesc ,lidiuta>:D<
Chiar acum ma bag in pat, mi s-a facut foarte rau de la oboseala acumulata.
Voi avea grija de acum.
Te pup:-*

VentoFreddo 09 oct 2010 20:37:14

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Buna, Lidi, ce ma bucur ca ti-ai facut si tu casuta:-*
Eu cred ,mult in tine si in felul in care te tii de dieta, o sa vezi ca incet-incet si cu rabdare o sa scapi de kilogramele astea nesuferite:-*>:D<
O seara buna si spor la sport!>:D<:-*

curly.light 09 oct 2010 20:38:11

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 358844)
Motoul meu:
AI CASTIGAT,CONTINUA!N-AI CASTIGAT,CONTINUA!

Nu stiu cine a spus-o ,dar mi se pare tare inteleapta expresia.Viata e o lupta continua,pentru nimeni nu e usor.Numai ca unii nu-si pierd din vedere motivatia(de ex Crissa),altii mai oscileaza uneori(cel mai bun exemplu-eu).

E un motto foarte bun.
Nu e usor sa castigi. Trebuie sa te ridici de fiecare data cand cazi .Trebuie sa mergi inainte.
Imi place si mie motto-ul tau :x
Crissa e un exemplu foarte bun de motivatie.
Dar vom ajunge si noi ca ea,sunt sigura >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:19:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO