forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 2 de mămică slăbuta! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12769)

alina_neamt 02 aug 2019 20:11:59

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1446559)
buna Alina! ce mai faci tu draga noastra? cum merge sportul ? dar inghetata ?;) numai bine! >:D<

Bună! Am fost captivata în ultimul timp de citit și am cam uitat de telefon!
Sport fac de 4 ori pe săptămână. La înghețată am nai renunțat :) :)) nu știu cum...
Am reînceput sa ma țin departe de mâncare seara după ora 7...
Acum nu sunt tocmai incantata de relația nea cu mancarea și sport ar trebui sa fac zilnic, dar cu căldurile astea... Apoi parca am obosit și sunt fără putere de a tine nu știu ce dieta..

alina_neamt 12 aug 2019 15:34:41

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Se instalează și mai adânc oboseala.... E și i mai cald... Am o greata ce nu ma lasă nici sa ma odihnesc dar nici nu îmi revin...
Am cam suprasolicitat musculatura spatelui și am trăit niște dureri groaznice:(( . Ca sa ma dreg fac exercițiile învățate la kinetoterapie, iau antiinflamatoare și dau cu unguente... Visez la un masaj da nu mai e timp și de asta! :(

alina_neamt 12 aug 2019 15:39:05

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Da nu prea înțeleg de ce nu mai cobor sub 65... E o stagnare ce ma sâcâie... Trebuie să fac o schimbare dar nu prea știu cu ce sa încep...

lidiuta 12 aug 2019 16:55:12

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Alina, sunt călduri mari, fă ce poți, mai odihneste-te, nu te suprasolicita. Acceptă și un ritm mai lent de slăbire și bucură-te și de menținere.

alina_neamt 20 aug 2019 21:21:55

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
După ce am tras tare ca am zis ca poate, poate mai pleacă niște sute de grame (da nu a fost asa :( ) m-am ales cu o superba durere de spate... Am făcut pauza o săptămână de la sport. Ieri am reînceput cu un alt program... 6zile pe săptămână... Sper să mă tina o luna... Uf.. Da am o febra :((:((.. .

alina_neamt 20 aug 2019 21:29:14

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
As încerca să țin o dieta, însă nu ma simt pregătita pt ceva anume... Sunt destul de solicitanți copiii și îmi ajunge oboseala asta... Un stres alimentar nu prea îmi permit... Sunt frustrata ca am un program destul de încărcat și seara se alege praful de ceea ce am făcut toata ziua... Mda... Nici acum nu m+am obișnuit...
Alimentația în ultima perioada a fost destul de curata și diversa, cu multe legume, fructe... Nici înghețată nu am mai mâncat vreo 2sapt : D...
Si la cantar tot nimic! Și nici centimetri... Da aștept... Si aștept...

alina_neamt 20 aug 2019 21:32:50

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Când ai copii și ai pofte de porcarii ori le mănânci pe ascuns:>:> ori nu le cumperi ca nu le dai nici lor și nici nu le prea poți achiziționa ca mergi cu piticii după tine la market... Deci cu supervizorii după tine nu faci prostii :)) :)) :))

alina_neamt 26 aug 2019 21:40:56

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Hai ca număr și caloriile... Poate, poate coboară... Si asa pare... Continui și sportul...
Cevs ceva o ieși...
Sunt incantata ca e prima data când ma țin asa serios de sport și am depășit cele 5 luni de sport constant și in rest scuze și vaicareli... Si sper sa ma tina...

lidiuta 27 aug 2019 09:08:53

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Felicitări că te ţii de sport, Alina! E un bun obicei dobândit care te va ajuta.>:D<

alina_neamt 27 aug 2019 14:55:44

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1446866)
Felicitări că te ţii de sport, Alina! E un bun obicei dobândit care te va ajuta.>:D<

Da, Doamne! :">>:D<[*14*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:15:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO