forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 2 de mămică slăbuta! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12769)

GCM 16 oct 2019 20:21:23

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Dietele astea stricte nu te ajuta! Ai nevoie de 3 mese pe zi , calculate si organizate! Gandeste-te ca ai tai copii te au drept exemplu în alimentație!
Hai ca se poate! >:D<

alina_neamt 17 oct 2019 22:06:26

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Ma tot uit și ma îngrozesc... Multe, multe accidente rutiere din inconștiență, muuuuuuulti copilași bolnavi de boli rare, greu de dus, mulți prunci orfani... =(( Am căpătat asa, o ariceala, o stare de disconfort cand vad, aud "n" cazuri... Realizez ca o răceala, muci cu tona, o febra mai mare, un vomitat... Sunt insignifiante pe lângă cele mai sus menționate... Da na, eu ca mama crizata nu vad asa... Si mai ales când chiar tu ai o durere de cap zdravănă :-s

alina_neamt 17 oct 2019 22:12:19

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Mda... De ceva vreme am cam clacat emoțional și vad ca ma tot plâng de una... De alta! Clar! Trebuie sa pun piciorul în prag și sa fac ceva...
Știu de unde a plecat starea asta.. E de acvum 6 luni și treptat, în loc sa ma impac cu ideea eu am agravat situația...
Și trebuie să mă scutur de starea asta! b-)b-)

alina_neamt 04 nov 2019 14:23:41

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Iată că se apropie o noua măsurare și cântărire în agenda mea.... Si e ciudat deoarece știu ca nu s-a schimbat nimic... Poate am mai adăugat ceva kg... Cm... Da nici nu as avea cum, deoarece sport face de 3-4 ori pe săptămână (pur și simplu nu mai reușesc mai mult), de mers pe jos nu mai amerg cum mergeam iar de abținut de la mancare nu mai pot cum o făceam... Nu știu de ce? E și oboseala vinovata dar și vremea... Probabil se mai întâmplă și altcuiva... Eu toamna nu reușesc nici sa slăbesc și nici sa ma mențin ci pun, adun... Asa în ton cu munca gospodinelor - facem provizii pt iarna! :))
Oricum ar fi, m-as bucura dacă as rămâne la aceleași valori decât sa pun;;)

alina_neamt 21 nov 2019 07:31:53

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Uuu... Da ce repede a zburat timpul... Zilele frumoase de toamna vas ca s-au încheiat... Bine iarna!... Crăciunul... :x
Da pana atunci sa revenim la prezent... Am avut un exces alimentar... Parca venea războiul, asa era la gura mea... Si subit m-am decis de luni, culmea la început de săptămâna ;) sa nu mai mănânc zahar și faina alba... Pana acum, 3 zile au părut ușoară... Când simțeam nevoia de dulce apelam la un fruct... Sport 2sapt de pauza... As vrea sa ma reapuc, dar parca nu ma simt încă pregătita... Fara cele menționate și fără carne, lactate cam greu cu energia după nopți cu muci și tuse...
Și sa visam din nou... peste aproape o luna e Crăciunul:) :)

alina_neamt 28 nov 2019 19:53:52

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Am o săptămână jumătate de regim! Fără carne, lactate, făină alb, zahar... Ehe.... Cam greu... Trebuie sa recunosc că în ultimile 3 zile am gustat câte ceva dulce 8-|@-) o luam razna fără..la propriu...
Acușica vine mos Crăciun [*85*]:) :)

alina_neamt 03 dec 2019 03:15:59

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Uuuuu ce ușor cazi praada zaharului :(:(( cred ca de nu gustam era mai bine! Acum dulcele cere dulce... Putin de ii dau tot mai cere... Așadar STOP! Ori nu mănânc deloc., ori accept un dulce mic pe zi!:>
Nu știu de ce, dar sportul nu se msi leagă de activitatea zilnica.. Pur și simplu! E rece și intru în conservare :)) nu știu

flor1ana 18 dec 2019 07:55:57

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
buna buna ! congrats si la cat mai multe kg in minus (bine, pana la o limita totusi, sa nu dam in extreme cealalta :D ). Ma bucur ca mai sunt persoane active pe forum, imi e dor de vremurile cand nu stiam unde sa scriu mai intai, pe care subiect... Anyways ma alatur din nou, pt a (N+1) - a oara :))

alina_neamt 23 dec 2019 14:31:17

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Mâine e ajunul Crăciunului... Mmm... Frumos! Dar copiii îmi sunt răciți și au tone de mofturi iar eu tone de treburi de gătat! As vrea sa dorm o saptamana continuu...
Sport nu am mai făcut de ceva vreme! De slăbit am slăbit ca na... La câte sunt în jur numai de mâncare nu îmi arde...

lidiuta 23 dec 2019 18:14:36

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Spor la treburi, sănătate copiilor! Crăciun fericit!


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:02:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO