forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 2 de mămică slăbuta! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12769)

alina_neamt 15 apr 2019 12:29:31

Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Și iar am pierdut un jurnal... Ca și anteriorul asta e început tot după sarcina, tot în momentul în care care am zis ca e timpul să fac mai mult în lupta cu kg.
Am început oficial pe 5 februarie 2019 cu 69.5 kg cu sport!
Kg se duc greu.... Cel puțin primul kg... Uf uf uf... Da nu ma las.... Sport fac cam 5-6 din 7 zile...
Legat de alimentație.... Momentan singurul aliment eliminat total e carnea... În rest mănânc cam de toate dar cu moderație (încerc) și pana la ora 7 seara...

lidiuta 15 apr 2019 13:35:41

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Am încercat şi eu să elimin carnea, nu am reuşit. Am rezistat câteva săptămâni, cam 3. Mi-era foame des, încercând să nu exagerez cu pâinea sau alţi carbo. Nu mă săturam, aş fi mâncat mereu. E drept că nici acum nu mănânc des carne, o dată pe zi şi nu în fiecare zi.

lidiuta 15 apr 2019 13:36:59

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Succes cu noul jurnal, Alina, să te ambiţioneze în lupta cu kilogramele, succes cu alimentaţia şi sportul. E bine că ai timp şi poţi face des sport.

alina_neamt 15 apr 2019 14:37:52

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Carnea e doar pt o perioada și da, a fost foarte greu... Sunt pe a 5sapt fără ea... M-amai obișnuit dar ii tot simt lipsa eu fiind o carnivora convinsa și care a s-a simțit super bine cu dukan(ma rog, cu lipsa fructelor nu am dus-o prea ok).
Sport... Ei, timp nu e! Mai ales cum as vrq eu sa merg la sala, sa ies la alergat, dar.... Ma chinui... Las tot și fac... Si în zilele de pauza parca ma simt vinovata ca nu fac! Am 2 luni și m-a cam prins....

alina_neamt 15 apr 2019 15:08:38

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Înainte de a 2a sarcina aveam 66kg. Am revenit din spital după naștere cu 70.5...kg cu care am stat multă vreme. Rămăseseră 5 în plus... Practic era floare la ureche... Dar... Nu e chiar asa. Se duc greu...
Alăptez și asta reprezinta un avantaj! Știu de la primul bebe! Sper sa profit de acest as din maneca :)

alina_neamt 16 apr 2019 19:51:58

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Uf... Iată că Dumnezeu a mai vrut un om drag mie la el :((( :((( a plecat.... S-a dus mamaia mea:((:((:((:-s:-s:-s ce dieta, ce jurnal alimentar, sa mai ttin eu acu ca abia ma pot aduna sa am grija de cei mici... :(

lidiuta 17 apr 2019 07:59:17

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Dumnezeu sa o odihneasca, Alina draga si sa aiba drum lin spre sus!>:D<
De dieta trebuie macar in mare sa iti vezi, ca sa nu se duca de rapa munca ta de pana acum. Si putin sport te/ar ajuta in continuare.

adinico 17 apr 2019 08:16:16

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
ooofff...imi pare rau ....Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca, ai grija de tine si concentreaza-te pe cei mici sa-ti atenuezi durerea....>:D<>:D<>:D<

alina_neamt 17 apr 2019 15:13:59

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Mulțumesc mult!....
E greu... Uf... Uf... Plang pe furiș ca cel mare se panichează când ma vede asa... Cel mic e mic, rade!
Din păcate totul e cu sfârșit....

alina_neamt 20 apr 2019 23:38:07

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Mmmm da... Încerc să mă adun... Acușica e Paștele...
Nu prea am mâncat zilele astea... Nu a mers și gata... Ceva Sărat am mâncat vineri și am și pus un kil, da știu ca e retenție de apa...
Sport nu am mai făcut de marți și...sincer, se simte... De mâine o reiau... Trebuie să îmi țin mintea ocupata cu ceva ca na... Viața merge mai departe și nu putem reîntoarce pe cel plecat oricât de mult am vrea...


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:23:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO