forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 2 de mămică slăbuta! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12769)

alina_neamt 24 iun 2020 14:06:45

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Citat:

Anterior postat de flor1ana (Post 1451041)
Hey! hai ca vei reusi pana la urma! am vazut ca ai fost racita in Ianuarie... foarte multi au raportat asta, o fi fost covid? :-/

Bună... Mai, nu știu... Da a fost o răceala după răceală... Nu știu... Parca nu mai scăpam... Sincer ar fi bine sa știu ca am avut covid... La câta treaba cu asta ma îngrozește! Cel mai mult ma înspăimânta depărtarea de copii... Sa stau 14 zile sau mai mult fără ei, e cormarul vieții... Unde mai pun, ca cel mic e încă alăptat și dependent 100la100 de mine! A stat el cu altcineva când am mers la serviciu, dar la somn și alte chestii e numai cu mine! Numai!

alina_neamt 04 iul 2020 15:11:12

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
E vara! E cald și bine! E frumos... Însă... Nu știu care e treaba cu retenția mea de apa... Si kilogramele ce se adună în loc sa scadă! Frustratq pana la cer și înapoi sunt... Am pierdut ceva din vedere și nu prea știu ce...
De 3 săptămâni fac o chestie interesanta în fiecare dimineață : vacuum și apoi planșa 1min... Încă mai tremur și acum în poziția asta!
Schimbări? Parca abdomenul se străduie sa stea mai încordat nu bombat... Sa vedem peste o lună, doua..

alina_neamt 01 sep 2020 16:21:20

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Nici nu îmi vine să cred că e septembrie! S-a dus vara așteptând să slăbesc, sa plec undeva în concediu și sa se mai podoleasca pandemia asta ce ne-a dat viata peste cap de atâtea luni de zile....
De azi am început și serviciul!
De plecat în concediu nu am reușit ca au tot apărut altele....
De slăbit am mai slăbit eu, dar nu mult... Sport nu am mai făcut de o săptămână.... Insa ma simt epuizata, sfârșita.... Vreau concediu :(( ca să vezi! Nici nu am început bine serviciul și eu vreau concediu.... Trece! Sănătate sa avem!

alina_neamt 10 oct 2020 06:39:59

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Se pare ca totul merge cu o accelerație amețitoare! Acum e luni, acum e duminica :(
Am o luna și jumătate de când nu am mai făcut sport... Pur și simplu nu am mai avut timp!
Am mâncat cam mult dulce... Deocamdată cantarul nu m-a pedepsit, dar ma simt umflata...
Trebuie sa fac ceva sa ma opresc, dar stresul vad ca îmi tot pune piedica... :((

alina_neamt 31 oct 2020 07:23:52

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Și iată că... Da... Se vede la cantar dezmățul meu... Mai exact delăsarea meax-( x-(

alina_neamt 04 dec 2020 22:15:20

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Uuuu.... ce mai trec zilele....

alina_neamt 09 ian 2021 08:56:31

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Doamne eeee, cât am mai pus... 68x-(x-(:(( :((:((:((x-(
Cred ca sunt balonata! As vrea sa cred ca nu e chiar atât... Doar visez... Da nu știu! Nu cred!

alina_neamt 04 feb 2021 06:31:55

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
67...se duc.... Uh, da tare greu!
Cu sportul nu știu ce se întâmplă că nu mă atrage și parca nu ma mulțumește nici un program...și trebuie să mă limitez la sportul acasă, cu băieții, ca nu am cu cine îi lăsa pt a merge la sala. Fac gimnastica medicala ca altfel nu as mai putea sa ma mișc, dar mai doresc și altceva!
Un plan mi-am făcut : fără ciuguleli și eliminat zaharul cât se poate,asta pentru început. O iau pe pași mici ca mult deodată nu prea funcționează acum, la mine!

alina_neamt 28 mar 2021 10:56:40

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Sport 0...dupa accidentul de mașină nu am făcut aproape deloc... M-a durut cumplit pieptul și mână de la centura... Da bine ca a fost doar atât... Cervicala mi s-a zdruncinat nițel...
Din punct de vedere alimentar nu prea am sărit calul... Pauza la produse lactate, carne și oua pentru o perioada...
O oboseală ceva de nevăzut.. O amețeală constanta .. .. Nu prea înțeleg ce se întâmplă... Am luat și ceva suplimente ca am bănuit ar fi astenia de primăvară, dar nu știu...

happygirldiana 28 mar 2021 11:30:03

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 1453322)
Sport 0...dupa accidentul de mașină nu am făcut aproape deloc... M-a durut cumplit pieptul și mână de la centura... Da bine ca a fost doar atât... Cervicala mi s-a zdruncinat nițel...
Din punct de vedere alimentar nu prea am sărit calul... Pauza la produse lactate, carne și oua pentru o perioada...
O oboseală ceva de nevăzut.. O amețeală constanta .. .. Nu prea înțeleg ce se întâmplă... Am luat și ceva suplimente ca am bănuit ar fi astenia de primăvară, dar nu știu...

Uh... Accident? :-o:( Ma bucur sa aud ca esti bine, Alina! Imi pare rau pentru intamplare.
Sanatate si spor in tot ce faci! >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:52:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO