forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 2 de mămică slăbuta! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12769)

alina_neamt 22 apr 2019 16:04:35

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Azi am revenit la sport... Mma simt mult mai bine cu el...
Acum 2 zile mi-am luxat un deget de la mana dreapta... Haios e ca eram cu cel mic în brate și dintr-o data... Au au... Nici nu știu cum am reușit!

alina_neamt 22 apr 2019 16:07:51

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Plănuiam fără nimic dulce săptămâna asta dar... Deja am călcat strâmb... Acum, sincer...dupa toată suferința sufletească provocata săptămâna trecută nu ma pot priva și de dulce... Nu pot... Dar măcar sa nu sar calul...

adinico 23 apr 2019 10:04:18

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
corect sa nu sarim calul:D ca un dulce mic e nevinovat :)...sanatate multa ai grija la degete >:D<:-*

alina_neamt 24 apr 2019 20:29:09

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Degetul mi-a trecut...
Mai, da cata treaba.... Vai, vai... Si s tai ca mi am făcut pasca și cozonacul, ciorba, drobul...
Sport azi nu făcui da cât am frecat mi-a ajuns.... Legat de alimentație... Fiind cu post.. Am mâncat și ceva dulce și ceva pâine integrala ..

alina_neamt 25 apr 2019 19:54:53

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Azi și ieri nu am mai avut timp de sport... Cu atâta frecat, spalat, călcat, gatit... Sincer... Sunt FRÂNTĂ.... Si unde mai pui ca mai am 2 zile... Maine de făcut cozonac, pasca și ouă roșii... Sâmbăta de făcut ciorba, drob și ce vor mai dori cei ai casei...
Ma simt cam aiurea ca nu am mai avut timp de sport... Asa, parca lipsește ceva...

alina_neamt 27 apr 2019 09:10:37

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
La noapte e Sf. Înviere și încep mesele încărcate cu mancare, vizite și musafiri... A fost obositoare săptămâna aceasta dar cred că va fi și mai și următoarea perioada... Cred ca puteți aproba, nu? :D
Lumina în suflet și bunăstare va doresc!
P. S. Aveți grija la cantitatea de bucate;);)

alina_neamt 28 apr 2019 10:20:34

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Hristos a înviat! Sănătate multa și bucurii sa avem!

alina_neamt 28 apr 2019 21:23:29

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Mmmm.... Prima zi de Paști!

alina_neamt 28 apr 2019 21:26:37

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Meniu nebun Mmmm.... Prima zi de Paști! Toată ziua am ciugulit...
Dimineața - un ou cu salata de sfecla roșie, 2felii drob, o cafea mare cu lapte și o jumătate de felie de cozonac
G1- o feliuța de pasca cu smântână
Prânz - ciorba de pui
G2 - o feliuța de cozonac
Cina + acu e acu :D am mers la socri :D... Drob(iar), salata beof, măsline, roșii, 5felii de salam de Sibiu, un pahar de vin, salata de fructe, o felie de pasca! Uffff... Prea muuuuult:(:((
Sport - 3500 de pași :-s
Maine e incq o zi, dar am sa zic nu și sper sa și reușesc! Am sa fac un calcul al caloriilor și sigur am sa reușesc asa, ca de ma las cele 2 kg pierdute luna asta vor fi în zadar...

alina_neamt 29 apr 2019 20:44:38

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
O zi cu vizite...
Md - o cafea cu lapte, un Sandwich cu șuncă de praga
Prânz- ciorba de pui de tara, o sărmăluța, pastrama de pui făcuta în casa, 1 ou umplut
Gustari- 1 felie cozonac, 1 felie pască
Cina - câteva linguri de salata beof, un ou roșu.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:35:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO