forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 2 de mămică slăbuta! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12769)

alina_neamt 07 mai 2019 22:24:37

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1444954)
sporrr...imi place cum gandesti :x ca bine zici cam asa e 2 luni pana la mare :>:> si trebuie ....musai, musai....>:D<

Ei, dacă ar fi numai asta.... :D pana la mare eu am un șir de evenimente... Toate în iunie... 3nunti, o cununie civila și o zi de naștere (a mea ;) )
Eu ii dau înainte cu sportul... E a6q zi... Maine voi face pauza... E ca un microb... Odată instalat greu pleacă... Însă dacă scapi de el greu îl mai contactezi...
Azi am mâncat ok pana în seara asta caaaaand am mâncat fastfood... Uf... Mda... Era o pofta de familie :D :d... Mancat și gata! E cam a 4a abatere, dar nu abandonez...

alina_neamt 08 mai 2019 20:24:18

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Azi am început ziua cu icre și o cafea... La ora prânzului m-am delectat cu o suuuuuuper salata de legume cu paste simple fierte, 2 cubulețe ciocolata 75%cacao, o banană.. La cina am avut macrou fiert în ulei cu legume sortate.
Azi a fost fără sport.

alina_neamt 08 mai 2019 20:38:25

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Ma întreb... Ce e mai important : kg sau centimetrii? :-/:-/

Dacă ții dieta fără sport kg par a se duce mai repede, dar ești fleoșcăită... Atârnă toate... Daca faci și ceva sport se pare ca kg pleacă ceva mai greu dar ești mai strong, nu te scurgi asa...de îți trebuie pietre în buzunar sa nu te ia vântul... Si Creste musculatura iar la kg mai adaugi...

Nu știu exact ce sa urmăresc... oricum noi, femeile, când slăbim, vrem repede sa scăpăm de kg și ne frustrează cantarul... Ceentimetrii și ei scad destul de greu......

alina_neamt 09 mai 2019 13:06:27

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Azi, deși zi de sport, îmi conserv energia ca nu am dormit deloc... Cel mic a fost agitat ca a început a avea muci, da asa, cu tona, de nu putea respira.... Si uite asa am văzut cum răsare...... soarele.... As face dar presimt ca nici la noapte nu voi putea dormi...

lidiuta 09 mai 2019 13:15:27

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Îmi pare rău, mămico!>:D<Trec şi stările astea inerente copiilor.

alina_neamt 09 mai 2019 15:26:35

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1444995)
Îmi pare rău, mămico!>:D<Trec şi stările astea inerente copiilor.

Da, trec! Sunt amândoi răciți!
Da mâine va fi mai bine! :) :) :)

adinico 10 mai 2019 08:58:43

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
sanatate multa Alina!>:D<

alina_neamt 10 mai 2019 10:47:00

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1445004)
sanatate multa Alina!>:D<

Mulțumesc!
Azi e mai bine! Noaptea a fost și ea liniștita, în schimb eu ma simt obosita psihic mai mult decât fizic... Am sa încerc, totuși, sa fac azi sport deși nu cred că fac o alegere potrivita deoarece corpul e deja surmenat... Sau poate îmi va prinde bine... Nu știu... Dar voi vedea...

alina_neamt 10 mai 2019 19:14:37

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
Nu am reușit să mai fac sport... Cu doua controale medicale și mâncare de făcut am abandonat ideea. Bine ca măcar copilașii sunt bine și sa dea Bunul Dumnezeu să tot fie asa!

alina_neamt 12 mai 2019 06:06:46

Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!
 
De ieri am revenit la sport. 3zile pauza... Cam mult după graficul meu, dar...
Meniu - 4zile am mâncat haotic tare, puțin și am preferat dulce in loc de peste de exemplu... Am fost stresata... Ieri am încercat să am din nou mese așezate, chiar dacă încă am păstrat dulcele... Md- un croissant și cafea, prânz - ciorba de vacuta, cina - pui cu smântână și mămăligă, usturoi, gustări - cireșe, o înghețată, un polonez.


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:23:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO