forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=405)
-   -   Jurnal Liduta - vreau sa-mi schimb stilul de viata (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11371)

Liduta 07 apr 2012 21:54:28

Jurnal Liduta - vreau sa-mi schimb stilul de viata
 
sunt Liduta si trebuie sa slabesc 40 kg.Am nevoie de ajutor, sfaturi si sustinere si incurajare .Sper sa le gasesc la slabute . Va multumesc.

Floriana Simona 08 apr 2012 09:19:20

re: Jurnal Liduta - vreau sa-mi schimb stilul de viata
 
Buna Liduta Bine ai venit.Cu siguranta o sa primesti multe sfaturi si sprijin.Pt inceput ...nu sunt chiar cel mai bun exemplu de slabit ,dar incerc si eu sa merg pe drumul cel bun.Pai...ar trebuie sa elimini grasimile,dulciurile,fainoasele sa bei cel putin 2 litri de apa pe zi ceva miscare si rezultatele o sa apar iti spun din propia experinta(cea de a doua parte cu ingrasatul neluand-o in seama:D)Dar presupun ca toate lucrurile acestea le stii(cum se spune teoria ca teoria,dar practica ne omoara:))) Trebuie sa ai multa vointa.In principiu ar trebui sa studiezi cateva zile pe site si sa te hotarasti cam ce ai vrea sa urmezi.Eu zic ca cea mai buna este hipocalorica adica mananci din toate cate putin.Foarte important este si sportul.Eu fac tae bo insane abs se vad rezultatele dupa 3-4 zile(la mine cel putin)si acum mi-am descarcat si brazilian butt lift o sa incerc sa fac.Revin Multa bafta>:D< si ambitieCU RABDAREA TRECI MAREA(era o poezi prin clasa a2a cred:)))

Floriana Simona 08 apr 2012 09:22:30

re: Jurnal Liduta - vreau sa-mi schimb stilul de viata
 
:))Presupun ca nu vrei sa slabesti 40 kg intr-o luna.Slabutele m-au invatat ca aceste kg nu au venit intr-o luna,deci nici nu o sa dispara intr-o luna.Si sper ca nu ai de gand sa te infometezi incearca sa mananci cam 1000-1200 de calorii pe zi eu nu mi-am cantarit niciodata manacarea dar am citit meniurile fetelor si am invatat sa aproximez cantitatile si mananc cat trebuie.

kasty 08 apr 2012 13:05:39

Re: Jurnal Liduta - vreau sa-mi schimb stilul de viata
 
Buna Liduta!
Dupa cate observ si eu si eu tot cam 40 kg am de dat jos acum.... am avut mai multe dar am inceput deja dumul asta greu de a slabi
Pentru inceput trebuie tu sa decizi ce dieta sa urmezi, informeaza-te de pe site si apoi te hotarasti
in privinta sportului, stiu ca la aceste kg e f greu de facut mult sport, dar macar plimbari se pot face asa ca nu ocoli mersul pe jos, dc nu poti face al fel de sport momentan
mananca undeva la 1400-1500 cal/ zi si vei avea rezultate chiar dc ti se pare ca papi mult
voi mai trece pe la tine sa mai vad ce faci si cum merge slabitul
te pupic si multa bafta

nell4you 09 apr 2012 12:41:36

Re: Jurnal Liduta - vreau sa-mi schimb stilul de viata
 
Succes, suntem in aceasi barca, eu am inceput cu Rina sunt la ziua a 36-a, inca merge bine.

Liduta 09 apr 2012 19:33:32

Re: Jurnal Liduta - vreau sa-mi schimb stilul de viata
 
Va multumesc fetelor ca mi-ati raspuns asa de repede .Inca nu stiu ce diet sa incep,am inceput si eu dieta Rina anul trecut ,am tinut 2 lunisi chiar am slabit bine dar am plecat de acasa si am intrerupt. Dar am o problema tin f.greu o dieta in care trebuie sa maninc la program.Imi aste mai usor si asa am inceput acuma sa maninc mai putin si mai mult salate , amincercat sa maninc mai putine calorii,mi-am facut calculul la calorii dar am observat ca si asa am depasit grasimile.Am sa ma inspir si eu din meniurile fetelor.Si cu sportul stau rau,e adevarat caa sunt si cam comoda dar sufar si de scleroza multipla si nu prea pot face mare lucru. Mai astept vesti de la voi si sfaturi si un Hai Lidia ,curaj. Va pup pe toate

Floriana Simona 09 apr 2012 20:49:01

Re: Jurnal Liduta - vreau sa-mi schimb stilul de viata
 
Incearca hipocalorica:3 mese pe zi,2 gustari.Sportul e foarte important poti sa mergiu cat mai mult,alert.Presupun ca nu oti sa faci altceva:)Multa bafta.Sper sa nu renunti.ADICA SA FACI BINE SA NU RENUNTI>:d<

kasty 10 apr 2012 13:03:52

Re: Jurnal Liduta - vreau sa-mi schimb stilul de viata
 
Hai Lidia!
E frumos afara, asa ca hai la o plimbare si la o gustare dietetica
pup si nu te lasa

quarc 11 apr 2012 12:13:29

Re: Jurnal Liduta - vreau sa-mi schimb stilul de viata
 
Iesi la alergat! Sau cel putin la mers vioi. Pana si doctorul recomanda asta.

Floriana Simona 15 apr 2012 08:56:57

Re: Jurnal Liduta - vreau sa-mi schimb stilul de viata
 
Hristos a inviat!Paste fericit!


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:30:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO