forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=405)
-   -   "Slabute" si la 50 de ani ;) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=216)

Doinita 27 sep 2009 21:10:11

Re: "Slabute" si la 50 de ani ;)
 
Slabuta, iti multumesc pentru mesajul de bun venit! Toate sunteti foarte dragute si deja ma simt ca intre prieteni>:D<. Este un loc in care sunt sigura ca o sa ajung o slabuta draguta:).

Cita 10 ian 2010 20:12:37

Re: "Slabute" si la 50 de ani ;)
 
dragelor,

eu cred ca nu neparat kilogramele iti dau virsta... ci moralul... "tonusul" pe care il ai....
chiar si cind eram cu mult mai grasa decit acum mi se dadeau cu cel putin 10 ani mai putin... ca si acum de altfel.
inafara de faptul ca sunt o mama tinara... par mult mai tinara... de foarte multe ori fetele mele erau considerate surorile mele...

deci.. moralul sus... zimbiti... cu ochii si cu toata fata... fiti senine... si fericite... aveti o vorba buna pt fiecare... o gluma... si o sa vedeti ce tinere o sa pareti...

eu am invatat asta de la mama... care si acum... la 80 si de ani, pare cu 10 ani mai tinara...

deci.. invatati sa va bucurati de tot...

stiti... adeseori ma gindeam ca majoritatea se uita la zimbetul meu fermecator... si nu mai observa poponeata mea... hm... nu-i gasesc epitet....:))

dobrescuela 11 ian 2010 18:33:48

Re: "Slabute" si la 50 de ani ;)
 
Slabuta, iti multumesc mult pentru mesajul de bun venit. Sper din tot sufletul sa pot slabi 10 Kg. Sfaturile de pe forum imi vor fi sigu de ajutor:-*

ali_lumi 11 ian 2010 22:29:22

Re: "Slabute" si la 50 de ani ;)
 
http://www.walrusmagazine.com/blogs/...nissan_w_1.jpg Asta da slabuta la 53 de ani :)) presupun ca o recunoasteti nu ???

mikifix 12 ian 2010 23:09:45

Re: "Slabute" si la 50 de ani ;)
 
Buna, dupa lungi ezitari am hotarat sa incerc sa ma numar printre voi.Mi-as dori sa fiu si eu slabuta, dar mi se pare atat de greu.Am 1.57- 80 kg si 51 ani.
Poate cu ajutorul vostru am sa reusesc si eu cat de cat .Am foarte multe kg in plus acumulate de multi ani,iar acum sanatate ma obliga sa fac acest lucru.
Eu am mai tinut o dieta in urma cu 4 ani si reusisem sa dau vro 8 kg, dar dupa o operatie le-am pus la loc.Sunt convinsa ca, cu ajtorul si sfaturile voastre sa reusesc.
M-am hotarat sa numar caloriile.Nu stiu ce sa mai scriu, sunt si foarte emotionata, e pentru prima oara cand intru pe un forum.
In speranta ca voi pute rezista pana la cele 65 kg, va multumesc ca voi fi primita in aceasta mare familie a SLABUTELOR.:-*

ali_lumi 12 ian 2010 23:18:56

Re: "Slabute" si la 50 de ani ;)
 
Mikifix bine ai venit printre noi >:D< si succes in alungarea kilogramelor !

Slabuta 12 ian 2010 23:26:35

Re: "Slabute" si la 50 de ani ;)
 
Citat:

Anterior postat de mikifix (Post 63735)
Buna, dupa lungi ezitari am hotarat sa incerc sa ma numar printre voi.Mi-as dori sa fiu si eu slabuta, dar mi se pare atat de greu.Am 1.57- 80 kg si 51 ani.
Poate cu ajutorul vostru am sa reusesc si eu cat de cat .Am foarte multe kg in plus acumulate de multi ani,iar acum sanatate ma obliga sa fac acest lucru.
Eu am mai tinut o dieta in urma cu 4 ani si reusisem sa dau vro 8 kg, dar dupa o operatie le-am pus la loc.Sunt convinsa ca, cu ajtorul si sfaturile voastre sa reusesc.
M-am hotarat sa numar caloriile.Nu stiu ce sa mai scriu, sunt si foarte emotionata, e pentru prima oara cand intru pe un forum.
In speranta ca voi pute rezista pana la cele 65 kg, va multumesc ca voi fi primita in aceasta mare familie a SLABUTELOR.:-*

Buna Miki, bine ai venit printre noi, iti doresc multi ani sanatosi si slabuti inainte :D

Cam care este alimentatia ta zilnica? Faci miscarica, mers pe jos, etc? :)
Esti primita cu multa dragoste si te vom ajuta sa reusesti sa ajungi la greutatea dorita :)

tyna 13 ian 2010 00:12:32

Re: "Slabute" si la 50 de ani ;)
 
Iata-ma ajunsa si aici ,la categoria de varsta corespunzatoare mie ! Iti multumesc ,Slabuta,pentru sugestii! Sa ma asez la taclale cu Mikifix daca accepta!? Am o pofta de vorba !!!!! Rasfoind pe sit-uri italiene si fiind inscrisa si la un dietolog pot sa va spun ce am descoperit ! Pentru accelerarea metabolismului este de preferat a se consuma:
-mustar; ardei iute; rozmarin; ridichi;alge; cicoare de cultura;radicchio(salata rosie usor amara); cafea (suficient 1-2 fara zahar); morcov crud;capsuni; ceai verde
Eu fac ,,sport" in fiecare zi 35-45 minute...sar coarda (250-400sarituri),ha,ha,ha, sa vedeti cum salta sunculitele!!!!-bicicleta eliptica,abdomene...si asta din decembrie 2009 cand ajunsesem IAR la 89kg! Adevarat ca in urma cu 3 ani am avut 100kg apoi 76 -89 ,acum 85...sa vedem ce va mai fi! Sunt convinsa ca impreuna vom reusi!

mikifix 13 ian 2010 17:45:55

Re: "Slabute" si la 50 de ani ;)
 
Multumesc Slabuta pentru mesajul de bun venit.
Meniul meu suna cam asa:
Dim.cereale cu iaurt sau ou la teflon
Prinz. ceva carne de pui sau peste
seara sau mai bine zis cand vin de la serviciu ceva gatit
fructe pe 10.30 si mai pe la 14-15 , adica mar si portocala,dar caci mai exista si asta sunt o mare pofticioasa renunt foarte greu la dulciuri si am tendinta de a ciuguli ceva tot timpul.
Nu sar peste mese depind si de ceva medicamente din cauza tensiuni
La serviciu in ultimul timp (adica dupa 1 ianuarie)merg pe jos aprox.30-40 min pe zi.
Am o bicicleta pe care o solicit cam rar dar in schimb cam de 2-3 ori pe saptamina mai dansez de unul singur prin casa.
Paine mananc f. rar sa zicem 2-3 felii pe saptamana.
Va urmaresc de multa vreme si in luna decembrie pana in Craciun reusisem sa dau 2.5 kg jos dar au venit minunatele bunatati de sarbatori la care nu am putut face fata si le-am pus la loc.
Si inca ceva sunt la menopauza de vro 8 ani.
Sper cu nu v-am plictisit cu problemele mele asa e de la o anumita varsta.
Stilul acesta de viata il am de foarte putina vreme si l-am adoptat datorita voua pt. care va multumesc inca odata. Sper sa fiu un om sanatos.:-*

mikifix 13 ian 2010 21:19:17

jurnal mikifix
 
Sunt noua pe acest site si doresc foarte mult sa ma numar printre slabute desi sunt o grasuta .
Sper ca,sfaturile si indemnurile voastre sa ma faca sa nu ma dau batuta usor asa cum am facut de multe ori,desi nu mai sunt atat de tanara ca voi si sa pot spune ca sunt o slabuta sanatoasa.:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:07:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO