forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Back to me. Jurnal de regasire. (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12791)

LOREDANA99 31 oct 2021 07:41:24

Back to me. Jurnal de regasire.
 
Hello! It's me, Picasso. :)

LOREDANA99 31 oct 2021 07:57:09

Re: Back to me. Jurnal de regasire.
 
Pentru ca in ultimul timp am fost un dezastru dpdv alimentar, am decis sa revin aici. De la "diete" rapide, la shake-uri proteice, spirulina, urmate de binge-uri, am sfarsit prin a-mi da fierea peste cap si dupa atatea luni in care mi-am supus corpul la stilul asta alimentar defectuos, eu am tot 71 de kg, ca acum un an, doar ca ma simt mai rau fizic.
In schimb nu mai sunt "disperata", chiar daca in continuare ma deranjeaza anumite remarci in ceea ce priveste noua mea "forma", simt un fel de acceptare fata de mine, desi clar imi doresc sa slabesc, dar in acelasi timp vreau sa am grija si de "interiorul" meu.

LOREDANA99 31 oct 2021 07:59:30

Re: Back to me. Jurnal de regasire.
 
Primii pasi...sa revin la o alimentatie sanatoasa, sa beau mai multa apa si mai putina cafea, sa ma "misc" mai mult, sa vad cu 6 in fata.

lidiuta 31 oct 2021 08:03:20

Re: Back to me. Jurnal de regasire.
 
Bine ai revenit! Succes! Important e să fii sănătoasă. Și pe mine mă mai supără fierea, din cauza alimentației și a oboselii. Încet încet o scoatem noi la capăt.
Duminică frumoasă!

LOREDANA99 31 oct 2021 08:05:26

Re: Back to me. Jurnal de regasire.
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1454600)
Bine ai revenit! Succes! Important e să fii sănătoasă. Și pe mine mă mai supără fierea, din cauza alimentației și a oboselii. Încet încet o scoatem noi la capăt.
Duminică frumoasă!

Multumesc, Lidi! Dumnica frumoasa si tie! :">

lidiuta 31 oct 2021 11:36:50

Re: Back to me. Jurnal de regasire.
 
Ce zici, reluăm postarea meniurilor? Hai că trec meniul de azi în jurnalul meu.

LOREDANA99 31 oct 2021 11:46:16

Re: Back to me. Jurnal de regasire.
 
Da, Lidi, mi se pare o idee grozava. Asa vedem mai bine unde nu-i ok.

LOREDANA99 31 oct 2021 16:18:38

Re: Back to me. Jurnal de regasire.
 
Meniu azi:
Md: Cafea cu o lingurita de miere
Iaurt mic 3%, 5 linguri ovaz, 1 lingura stafide
P: varza cu ciolan la cuptor mamaliga, ardei iute in otet
G: mar verde, 3 nuci

La cina nu stiu, ca seara e problema la mine.

lidiuta 31 oct 2021 18:14:27

Re: Back to me. Jurnal de regasire.
 
Păi e bine meniul tău. Mult mai frumos ca al meu. Rezolvăm noi și cu mesele de seară. Ceva sport mai faci?

LOREDANA99 31 oct 2021 18:43:25

Re: Back to me. Jurnal de regasire.
 
Nu, Lidi, din pacate. In seara asta am mancat o bucata de carne si 2 linguri de varza, un ceai cu miere si gata.
Bine ca mi ai zis tu sa scriem meniurile, ca altfel cine stie ce mi se lipea de mana, chiar imi venea sa rad ca am un ecler in frigider si zic...cum puii mei sa scrii ca vrei sa slabesti si ecler la cina :)). Am avut o pofta de dulce dar mi am satisfacut-o cu marul ala, mi a trecut imediat, e de la cap, clar. Azi fara a 2-a cafea si fara dulce, yuhuu!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:09:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO