forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal_Mika. Here we go again (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12768)

mika_me 17 mar 2019 18:04:23

Jurnal_Mika. Here we go again
 
[FONT="Georgia"][COLOR="Purple"]So, 100 de ani de cand nu am mai intrat pe aici. Sau ma rog, cel putin nu la sectiunea jurnale.

Yep, still gorda! Lipsa motivatie, consecventa....you name it! Ar trebui sa mi fie rusine!

Chestia e ca, aparent nu mi lipseste nimic..am toate datele necesare pentru a duce lupta cu kg la capat si totusi...esuez lamentabil.

Nu am abandonat, dar recunosc ca am fost nesimtita in ultimele luni...nesimtita tare.

Trebuie sa imi fac un plan. Am informatiile necesare. Am citit in ultimii 10 ani, de ii pot invata si pe altii. Si atunci care sa fie problema? Pai, aparent, niciuna. Sunt doar o netrebnica...careia ii lipseste ambitia. Ironic though!! Sunt ambitioasa cand vine vorba de orice altceva...dar cand e vorba de slabit, parca s tampita! Nu mai reusesc sa ma mobilizez.

Probabil ca acest nou jurnal e un pas mic. Sper sa reusesc sa preiau fraiele si sa ma tin naibii de treaba! Nici macar nu mai e vorba de a slabi pentru a arata bine, ci pentru a avea o greutate normala si pentru a fi sanatoasa

Nope, nu ma deranjeaza nimic..inca..dpdv fizic...Poate doar imaginea din oglinda si hainele care ma strang. Ar trebui sa fie suficient de motivant, dar...cand vreodata am fost eu ca toti ceilalti?!! Nooo, mie tre' sa mi pice ceva in cap, ca sa ma dezmeticesc!������������

Well, sa vedem cat m o tine de data asta...avantul...

Laura 18 mar 2019 07:24:08

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Anca, welcome back! Cred ca noi suntem tipul care toata viata o sa fim in lupta cu kg. Si sunt perioade in care reusesti sa te tii de treaba si perioade in care o dai naibii.
Ce plan de bataie ai?

adinico 18 mar 2019 09:26:14

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
bine ai revenit Mika me, cu bune cu rele noi suntem aici si te mai asteptam cu ce ti-ai pus in plan sa reusesti >:D<
cel mai important e sa fim sanatosi si trebuie sa luptam pentru asta >:D<>:D<

Zoe 18 mar 2019 09:54:33

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
welcome back! >:D<

mika_me 18 mar 2019 10:18:15

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Buna, dragile mele! Multumesc de vizita si de incurajari!

Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1444024)
Anca, welcome back! Cred ca noi suntem tipul care toata viata o sa fim in lupta cu kg. Si sunt perioade in care reusesti sa te tii de treaba si perioade in care o dai naibii.
Ce plan de bataie ai?

Eu inca mai sper sa nu fie asa. Adica eu chiar sper ca va veni si pentru mine ziua in care voi fi slabit, voi fi ajuns unde vreau si nu mi voi mai bate joc de munca mea.Problema e ca am avut perioade de succes, am slabit destul de mult dar NICIODATA nu am ajuns la cele 52 de kg la care visez din 2009. Si e cam trist, pentru ca asta spune un lucru tare nasol despre mine.
Dar totusi, toata admiratia pentru tine. Acum cativa ani buni plecam cam de la aceeasi greutate. Tu cam te ai mentinut la 60 sau sub. Eu am tot pus. As I said, nesimtita! Bine, cred ca e mai mult de atat..poate si mici depresii pe care nu vreau sa le admit si chestii dintr astea. Dar chiar si asa, tot nu se justifica.

Problema e ca nu am un plan clar de bataie. Miscare fac cam de o luna si ceva. Dar constant , am sa zicem cam doua saptamani. O alternare intre Turbo Jam si Functional Training. Beleaua e la mancare. Nu reusesc sa ma mobilizez. Nu reusesc sa mi impun ceva si sa ma tin de treaba. Ori sunt cuminte toata ziua si seara o sfeclesc...ori o sfeclesc pe parcurs. Cert e ca o ard aiurea. Mi am propus sa reduc carbohidratii, sa nu mai beau sucuri. Deloc. De niciun fel. Si sa nu mai mananc dupa o anumita ora. Cam gandul asta ma incearca de vreo 2-3 zile. Sa vad daca imi iese astazi. Ca stiu ca cele mai grele zile sunt primele 3-4.


Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1444028)
bine ai revenit Mika me, cu bune cu rele noi suntem aici si te mai asteptam cu ce ti-ai pus in plan sa reusesti >:D<
cel mai important e sa fim sanatosi si trebuie sa luptam pentru asta >:D<>:D<

Multumesc, adinico!! Sper sa reusesc!:)

Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1444030)
welcome back! >:D<

Era si timpul:)

butterfly30 18 mar 2019 10:24:53

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Mult succes! Eu una te inteleg perfect..

Laura 18 mar 2019 10:52:26

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Si eu te inteleg perfect! Prin aceleasi stari trec si eu. Ajung sa imi bat joc de munca mea. La mine e necesar sa se produca click-ul ala care declanseaza motivatia si creierul intra in starea ij care nu mai calc pe langa. Acum sunt cam dezamagita. Am început keto de la sfarsitul lui ianuarie, de pe 68 kg si acum sunt tot intre 64-65 kg. Ma asteptam sa ajung cat mai aproape de 59..... dar cred ca am mancat mult prea multe calorii....undeva la 2000 pe zi, sau mai mult.
A, si inca o chestie, nu stiu daca e relevant sau e posibil, mi s-a schimbat ciclul menatrual de la 28 de zile la 22 de zile......si asta e tare ciudat pt mine.
Eu sport nu am facut in ultima perioada. Mers pe jos doar.
Bafta! Cu pași mici inainte!

mika_me 18 mar 2019 12:38:21

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1444033)
Mult succes! Eu una te inteleg perfect..

Saru mana! Mult succes si tie!;)

Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1444036)
Si eu te inteleg perfect! Prin aceleasi stari trec si eu. Ajung sa imi bat joc de munca mea. La mine e necesar sa se produca click-ul ala care declanseaza motivatia si creierul intra in starea ij care nu mai calc pe langa. Acum sunt cam dezamagita. Am început keto de la sfarsitul lui ianuarie, de pe 68 kg si acum sunt tot intre 64-65 kg. Ma asteptam sa ajung cat mai aproape de 59..... dar cred ca am mancat mult prea multe calorii....undeva la 2000 pe zi, sau mai mult.
A, si inca o chestie, nu stiu daca e relevant sau e posibil, mi s-a schimbat ciclul menatrual de la 28 de zile la 22 de zile......si asta e tare ciudat pt mine.
Eu sport nu am facut in ultima perioada. Mers pe jos doar.
Bafta! Cu pași mici inainte!

Eu nu am curaj de keto. Stiu sigur ca as da o n bara!:))
Dar o sa reduc carbo. Fara painita, fara paste, fara cartofi! Daca fac o ciorbita de perisoare, pun numai o lingura de orez in carne, dar nu mai pun si un cuib de fidea lata in ciorba.
Fructe, o sa ma rezum doar la kiwi si afine si doar dimineata. Chestii de genul.

Apoi, daca o da Domnu' si voi incepe sa slabesc, pe parcurs, o sa mai ajustez. Pentru ca stii care e chestia, cine mi citeste jurnalele, vede dovada ca nu trebuie sa excluzi ceva for ever sau de tot, ca sa slabesti. Eu am slabit mancand paine, paste, cartofi..am slabit lent, constant .dar ce sa vezi..mi am pierdut rabdarea...m am plictisit, m am "nesimtit"..si am revenit mereu in acelasi punct, plus kg extra

Dar...cand vine vorba de slabit, n ai voie sa te plictisesti..Poate imi intra si mie chestia asta in cap..zici ca s dusa cu pluta! De parca n ar fi corpul meu:-/. De parca nu eu m as frustra zilnic...As I said..inconstienta si batuta in cap:-o

Mult succesc si tie..sper sa ne vedem mai des pe aici. Cu vesti bune!
Ps. Chiar daca nu faci sport momentan, sunt convinsa ca esti activa. Eu chiar nu am nicio scuza. Nu am!
Poate this is it. Poate asta e click ul.meu:)). Sper!!!

mika_me 18 mar 2019 12:39:16

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Raportez pana in momentul de fata
40 de minute de Turbo Jam Cardio Party 1

Un baton proteic si 4 kiwi

Zoe 18 mar 2019 12:51:18

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
vezi că se face prânzul şi ar trebui să mănânci ceva mai consistent, totuşi. mă gândeam (şi n-am apucat să-ţi scriu) că s-ar putea să dai iama seara pentru că nu mănânci destul peste zi. my 2 cents :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:50:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO