forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Cum scapam de pofta de dulce? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1717)

Slabuta 06 nov 2009 17:25:40

Cum scapam de pofta de dulce?
 
Haideti fetelor sa dam fiecare cate un sfat.
Ce a functioinat in cazul vostru, si v-a potolit pofta de dulce?

Sheba 06 nov 2009 17:38:10

Re: Cum scapam de pofta de dulce?
 
Daca nu e situatie de urgenta merge o cafea. Altfel mai bine mananc ceva dulce ca sa nu ma trezesc peste 2 ore ca vreau sa golesc firgiderul :)

mayya 06 nov 2009 17:53:21

Re: Cum scapam de pofta de dulce?
 
Pe mine ma potoleste ceaiul cald,cafeaua daca sunt acasa sa uit de ispitele astea fac sport,ma apuc de calcat,dau cu aspiratorul:)).....o sa va intrebati da seara tarziu ce fac????pe mine seara tarziu nu ma apuca pofta de dulciuri sunt obisnuita de mic copil seara sa spun nu dulciurilor....

Laura 06 nov 2009 17:58:31

Re: Cum scapam de pofta de dulce?
 
la mine sportul functioneaza de fiecare data!.......cand am pofte de nu ma pot stapani, ma apuc de taebo, si dupa ce termin nu imi mai trebuie nimic!, doar apa;).......
si mai am un truc, imi fac jeleu de casa;)....are putine calorii si e foarte bun!.....inainte imi cumparam jeleu, dar avea multe calorii.........dar asta de casa il fac cu indulcitor si caloriile scad multtttttttt........;;)

mayya 06 nov 2009 18:00:39

Re: Cum scapam de pofta de dulce?
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 47919)
la mine sportul functioneaza de fiecare data!.......cand am pofte de nu ma pot stapani, ma apuc de taebo, si dupa ce termin nu imi mai trebuie nimic!, doar apa;).......
si mai am un truc, imi fac jeleu de casa;)....are putine calorii si e foarte bun!.....inainte imi cumparam jeleu, dar avea multe calorii.........dar asta de casa il fac cu indulcitor si caloriile scad multtttttttt........;;)

hmmm,cum faci jeleul:)?nu am facut pana acum,dar banuiesc ca nu e dificil?poti sa-mi zici reteta?

Laura 06 nov 2009 21:56:17

Re: Cum scapam de pofta de dulce?
 
aici gasesti mai multe retete ....si sunt foarte bune......sa le incerci:)
Retete dietetice de deserturi si dulciuri .......eu le fac cu geletina simpla si pun indulcitor in loc de zahar;)..........

roseadria 06 nov 2009 22:26:40

Re: Cum scapam de pofta de dulce?
 
Laura, ce mai faci? Multumim pt retete.
Numai bine.

femi_nina 06 nov 2009 22:43:23

Re: Cum scapam de pofta de dulce?
 
eu mananc un morcov...imi dispare pofta si deja ma simt full:)

ramonabb 08 nov 2009 23:31:49

Re: Cum scapam de pofta de dulce?
 
eu mananc un fruct, de regula gutuie, sau beau ceai cald...functioneaza intotdeauna

aalina2003 08 nov 2009 23:54:10

Re: Cum scapam de pofta de dulce?
 
Io nu prea scap..:>..asa ca sunt off topic, da', ca sa zic si eu ceva: am citit ca o sticluta de esenta de vanilie mirosita in momentele critice, ar taia instantaneu pofta de dulce. Poate functioneaza, nu pot proba, dar merita incercat!
Totusi, la mine cateodata functioneza guma de mestecat.


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:03:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO