forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Eu pot, Eu vreau! Nu exista 'nu pot'! (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4347)

ras_cristalin 07 iul 2010 10:32:05

re: Eu pot, Eu vreau! Nu exista 'nu pot'!
 
Felicitari pentru modul in care ai scris aceste cuvinte antrenante. :) Cine iti cunoaste evolutia, stie si cat adevar e in cuvintele tale, Ali :)

ali_lumi 07 iul 2010 10:40:00

re: Eu pot, Eu vreau! Nu exista 'nu pot'!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 243951)
Felicitari pentru modul in care ai scris aceste cuvinte antrenante. :) Cine iti cunoaste evolutia, stie si cat adevar e in cuvintele tale, Ali :)

Multumesc Iulia[*10*]

codynutza 07 iul 2010 10:43:06

re: Eu pot, Eu vreau! Nu exista 'nu pot'!
 
cat adevar spui ali!
imi place mult topicul acesta si sunt sigura ca ai ridicat moralul multor fete!:D
eu sunt totalmente de acord cu tine si sunt sigura ca daca nu gandeam asa nu puteam sa slabesc!
eu cred ca totul vine de la ”mansarda”, adica de la vointa noastra de a obtine un lucru.:x

felicitari pentru cuvintele frumos redate!>:D<

ali_lumi 07 iul 2010 10:47:32

re: Eu pot, Eu vreau! Nu exista 'nu pot'!
 
Citat:

Anterior postat de codynutza (Post 243980)
cat adevar spui ali!
imi place mult topicul acesta si sunt sigura ca ai ridicat moralul multor fete!:D
eu sunt totalmente de acord cu tine si sunt sigura ca daca nu gandeam asa nu puteam sa slabesc!
eu cred ca totul vine de la ”mansarda”, adica de la vointa noastra de a obtine un lucru.:x

felicitari pentru cuvintele frumos redate!>:D<

Saru'mana mult. Intradevar multe fete au primit un " boost" dupa ce au citit articolul , si ma bucur :)

ras_cristalin 10 iul 2010 15:46:33

re: Eu pot, Eu vreau! Nu exista 'nu pot'!
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 239140)
Exista care nu vor - chiar daca e de necrezut.

Cred ca e mai mult o metafora :) eu nu vreau sa intoarca barbatii capul si sa fluiere sau mai stiu eu ce, dar vreau sa fiu intr-asa o forma incat sa pot atrage privirile. Nu e cazul sa raspunzi pe ton rautacios la un mesaj atat de incarcat pozitiv.

17simonette 15 iul 2010 12:23:27

re: Eu pot, Eu vreau! Nu exista 'nu pot'!
 
Ai mare dreptate :) Desi tentatii si pofte exista la tot pasul si daca mai ai si o matusa (sau un frate) care te intreaba daca vrei prajituri, daca vrei cartofi si toate cele, stiind ca esti la regim e si mai dificil. Dar trebuie sa invatam sa spunem NU tentatiilor. Eu inca o fac si sper sa continui tot asa :)

irina27 16 iul 2010 09:38:10

re: Eu pot, Eu vreau! Nu exista 'nu pot'!
 
Frumos articolul si foarte motivant!
Tu cat ai reusit sa slabesti?Ca am vazut ca multa lume te ia drept exemplu :D
Mie mi-e foarte greu sa tin dieta sau chestii pt ca sunt o gurmanda...si eu merg pe ideea decat jumate dintr-o napolitana,mai bine toata...ori deloc,ori toata :)) .
Cat timp nu am dulciurile in casa,nu e nici o problema,dar daca le am,le mananc din plictiseala,pofta,obisnuinta..

ali_lumi 25 aug 2010 08:35:23

re: Eu pot, Eu vreau! Nu exista 'nu pot'!
 
Citat:

Anterior postat de irina27 (Post 256289)
Frumos articolul si foarte motivant!
Tu cat ai reusit sa slabesti?Ca am vazut ca multa lume te ia drept exemplu :D
Mie mi-e foarte greu sa tin dieta sau chestii pt ca sunt o gurmanda...si eu merg pe ideea decat jumate dintr-o napolitana,mai bine toata...ori deloc,ori toata :)) .
Cat timp nu am dulciurile in casa,nu e nici o problema,dar daca le am,le mananc din plictiseala,pofta,obisnuinta..

Buna !
Eu am slabit 16 kg din cate se vede,:)
Stiu , ca si eu am trecut pe acolo , dar sa vezi ce frumos e DUPA ce scapi de kg si ai unda verde sa mananci tot ce vrei in cantitati moderate + sport ;)

cristinamaria 20 nov 2010 17:42:11

re: Eu pot, Eu vreau! Nu exista 'nu pot'!
 
eu am o problema si chiar pot spune 'nu pot' :(,am tahicardie ...imi bate inima foarte repede, si la putin efort deja am o criza. asa ca nu pot decat sa tin un regim dar nu stiu cat de mult ma ajuta :-<

cristi2201 03 dec 2010 21:03:05

Re: Eu pot, Eu vreau! Nu exista 'nu pot'!
 
Aveam atata nevoie sa citesc un articol ca acesta, cred ca il voi citi de zeci de ori pe zi sa ma motiveze ;))... Am nevoie de multa ambitie si motivatie pentru a putea lasa in urma o viata nesanatoasa in pragul sarbatorilor, cand vine sezonul dulciurilor.. Dar, cum ai spus si tu, Ali, daca tu ai putut, voi putea si eu! Multumim pentru acest articol superb !


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:18:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO