forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Simt ca sustinerea este tot ce imi lipseste (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11843)

kanmirabell 29 aug 2012 21:15:24

Simt ca sustinerea este tot ce imi lipseste
 
Buna slabutelor!Ma numesc Raluca si am 14 ani.De cand eram mica eram mai plinuta.Cat timp am fost mica nu mi-a prea pasat caci toata lumea spunea ca arat bine, ca sunt sanatoasa.Anul trecut insa mama mea a achizitionat un cantar ,in vara.Cand m-am urcat am crezut ca ma minte cantarul ,avem 62 de kilograme.Ma rog de atunci am inceput sa tin diferite diete si am ajuns acum sa am 56 de kilograme.Nu arat deloc rau insa la inaltimea mea de 162 ar trebui ,si vreau sa am 50 de kilograme.Tot incerc sa tin dieta dar sfarsesc prin a o lasa mai moale si a cauta alte diete si am mereu cateva zile de rasfat caci apoi dupa ce incep dieta nu o sa mai revad alimentele interzise.Sunt cu moralul cam la pamant avand in vedere ca in aceasta iarna mi-am pierdut si mama si tot ce imi doresc este sa ajung la numarul de kilograme la care visez de mult timp.Fac sport de 3 ori pe saptamana , cate doua ore ,una de aerobic ori zumba si una de coregrafie si rezistenta.Tot ce imi doresc putina sustinere caci tatal meu mereu ma ia in ras si nu ma sustine,iar rudele sunt speriate ca nu vor sa mananc nu stiu ce placinte si ce bombe calorice mai pregatesc .Nu am alta sustinere de cat pe voi daca ve-ti binevoi sa ma ajutati.Trebuie sa simt ca exista cineva care crede in mine si pe care nu trebuie sa-l dezamagesc.Deci va rog ajutati-ma.

losefat 29 aug 2012 21:25:20

Re: Simt ca sustinerea este tot ce imi lipseste
 
Citat:

Anterior postat de kanmirabell (Post 1121244)
Buna slabutelor!Ma numesc Raluca si am 14 ani.De cand eram mica eram mai plinuta.Cat timp am fost mica nu mi-a prea pasat caci toata lumea spunea ca arat bine, ca sunt sanatoasa.Anul trecut insa mama mea a achizitionat un cantar ,in vara.Cand m-am urcat am crezut ca ma minte cantarul ,avem 62 de kilograme.Ma rog de atunci am inceput sa tin diferite diete si am ajuns acum sa am 56 de kilograme.Nu arat deloc rau insa la inaltimea mea de 162 ar trebui ,si vreau sa am 50 de kilograme.Tot incerc sa tin dieta dar sfarsesc prin a o lasa mai moale si a cauta alte diete si am mereu cateva zile de rasfat caci apoi dupa ce incep dieta nu o sa mai revad alimentele interzise.Sunt cu moralul cam la pamant avand in vedere ca in aceasta iarna mi-am pierdut si mama si tot ce imi doresc este sa ajung la numarul de kilograme la care visez de mult timp.Fac sport de 3 ori pe saptamana , cate doua ore ,una de aerobic ori zumba si una de coregrafie si rezistenta.Tot ce imi doresc putina sustinere caci tatal meu mereu ma ia in ras si nu ma sustine,iar rudele sunt speriate ca nu vor sa mananc nu stiu ce placinte si ce bombe calorice mai pregatesc .Nu am alta sustinere de cat pe voi daca ve-ti binevoi sa ma ajutati.Trebuie sa simt ca exista cineva care crede in mine si pe care nu trebuie sa-l dezamagesc.Deci va rog ajutati-ma.

Buna Raluca,
incep prin ati spune sincere condoleante ptr. pierderea mamei tale..e cumplit la 14 ani sa iti pierzi mama.>:D<:-*
Sustinere in acest forum o sa primesti, sfaturi bune, garantat vei avea rezultatele dorite!
Important este sa adopti o alimentatie sanatoasa, 5 mese pe zi, 3 importante si 2 gustari...fructe, legume, carne slaba pui\curcan\vita, peste\fructe de mare, cereale integrale, lactate cu grasimi ff putine...Un meniu zilnic de minim 1200-1400 calorii..esti mica si in crestere...e important sa te dezvolti armonios!
Succes in atingerea tagretului propus!
Noapte buna,
Ema

anaralu29 30 aug 2012 05:55:15

Re: Simt ca sustinerea este tot ce imi lipseste
 
Citat:

Anterior postat de kanmirabell (Post 1121244)
Buna slabutelor!Ma numesc Raluca si am 14 ani.De cand eram mica eram mai plinuta.Cat timp am fost mica nu mi-a prea pasat caci toata lumea spunea ca arat bine, ca sunt sanatoasa.Anul trecut insa mama mea a achizitionat un cantar ,in vara.Cand m-am urcat am crezut ca ma minte cantarul ,avem 62 de kilograme.Ma rog de atunci am inceput sa tin diferite diete si am ajuns acum sa am 56 de kilograme.Nu arat deloc rau insa la inaltimea mea de 162 ar trebui ,si vreau sa am 50 de kilograme.Tot incerc sa tin dieta dar sfarsesc prin a o lasa mai moale si a cauta alte diete si am mereu cateva zile de rasfat caci apoi dupa ce incep dieta nu o sa mai revad alimentele interzise.Sunt cu moralul cam la pamant avand in vedere ca in aceasta iarna mi-am pierdut si mama si tot ce imi doresc este sa ajung la numarul de kilograme la care visez de mult timp.Fac sport de 3 ori pe saptamana , cate doua ore ,una de aerobic ori zumba si una de coregrafie si rezistenta.Tot ce imi doresc putina sustinere caci tatal meu mereu ma ia in ras si nu ma sustine,iar rudele sunt speriate ca nu vor sa mananc nu stiu ce placinte si ce bombe calorice mai pregatesc .Nu am alta sustinere de cat pe voi daca ve-ti binevoi sa ma ajutati.Trebuie sa simt ca exista cineva care crede in mine si pe care nu trebuie sa-l dezamagesc.Deci va rog ajutati-ma.

Buna Ralu..:-*
Condoleante sincere din partea mea..:(
Nu stiu cum e dar banuiesc ca e groaznic.
Nu vreau sa par rea dar persoana pe care nu vrei s o dezamagesti esti chiar TU,trebuie sa te compari cu tine mereu (asta imi spun si mie),lasa i pe altii,adik nu trebuie sa te compari cu altii ca nu slabesc,ba ca slabesc mult.
Trebuie sa te compari cu tine..vreau sa spun aici ca pe zi ce trece sa te gandesti :"Azi ce face mai mult ca ieri/??Ieri ce am facut iar azi ce pot da mai mult ??Mai pot adauga 5% exercitii de miscare in plus??"
In speranta ca m am facut inteleasa ..te las si ti doresc o zi frumoasa!!!
Daca simti nevoia sa mai discuti toate te putem ajuta cu cate ceva ,de la orice om inveti ceva fie el cat de lipsit de scoala,tot ai de invatat ceva .CAt traim invatam!
Pup!!!:-*>:D<

Elena19 30 aug 2012 07:42:51

Re: Simt ca sustinerea este tot ce imi lipseste
 
Citat:

Anterior postat de kanmirabell (Post 1121244)
Buna slabutelor!Ma numesc Raluca si am 14 ani.De cand eram mica eram mai plinuta.Cat timp am fost mica nu mi-a prea pasat caci toata lumea spunea ca arat bine, ca sunt sanatoasa.Anul trecut insa mama mea a achizitionat un cantar ,in vara.Cand m-am urcat am crezut ca ma minte cantarul ,avem 62 de kilograme.Ma rog de atunci am inceput sa tin diferite diete si am ajuns acum sa am 56 de kilograme.Nu arat deloc rau insa la inaltimea mea de 162 ar trebui ,si vreau sa am 50 de kilograme.Tot incerc sa tin dieta dar sfarsesc prin a o lasa mai moale si a cauta alte diete si am mereu cateva zile de rasfat caci apoi dupa ce incep dieta nu o sa mai revad alimentele interzise.Sunt cu moralul cam la pamant avand in vedere ca in aceasta iarna mi-am pierdut si mama si tot ce imi doresc este sa ajung la numarul de kilograme la care visez de mult timp.Fac sport de 3 ori pe saptamana , cate doua ore ,una de aerobic ori zumba si una de coregrafie si rezistenta.Tot ce imi doresc putina sustinere caci tatal meu mereu ma ia in ras si nu ma sustine,iar rudele sunt speriate ca nu vor sa mananc nu stiu ce placinte si ce bombe calorice mai pregatesc .Nu am alta sustinere de cat pe voi daca ve-ti binevoi sa ma ajutati.Trebuie sa simt ca exista cineva care crede in mine si pe care nu trebuie sa-l dezamagesc.Deci va rog ajutati-ma.

Buna dimi >:D<!

Imi pare rau ca esti cu moralul la pamant,imi imaginez prin ce treci!Eu mi-am pierdut un prieten foarte apropiat si am superit foarte mult,nu vreau sa ma gandesc la mami..
Nu vei avea parte de putina sustinere,vei avea parte de toataaa sustinerea posibila. Asa e,rudele se sperie cand nu vrei sa mananci bombe calorice,iar cat despre tata..si pe mine ma ia in ras si se scalambaie pe aici cand fac eu sport :)) N-ai ce sa le ceri,nici ce sa le faci,asa sunt ei..
Lasa-l sa-si vada de treaba lui,continua sa iti vezi de treaba ta si aia e.
Inca 6 kilograme sunt putine pana ajungi la finish. Eu nu pot sa fiu un exemplu ca nu reusesc inca sa ma mobilizez dar suuuunt multe exemple concrete ca daca iti doresti cu adevarat vei reusi!

O zi frumoasa,pupici!

P.S:Nice name :)

kanmirabell 30 aug 2012 21:54:27

Re: Simt ca sustinerea este tot ce imi lipseste
 
Va multumesc mult!Sfaturile voastre sunt foarte importante pentru mine si acum stiu ca pot vorbi cu cineva care ma intelege .Imi pare foarte bine ca am descoperit acest site .

anaralu29 31 aug 2012 17:52:53

Re: Simt ca sustinerea este tot ce imi lipseste
 
Citat:

Anterior postat de kanmirabell (Post 1121927)
Va multumesc mult!Sfaturile voastre sunt foarte importante pentru mine si acum stiu ca pot vorbi cu cineva care ma intelege .Imi pare foarte bine ca am descoperit acest site .

Buna din nou!!:-*
Mai scrie ne cand vrei..:),te vom ajuta!>:D<
Da un replay ,un raspuns sa vedem unde ti lipseste si ce anume iti lipseste sa mergi mai departe..:)
Ma intreb daca ai inteles ce ti am zis in primul meu mesaj catre tine..
Te pup!!:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:51:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO