forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Again... (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12503)

Floriana Simona 25 feb 2014 14:58:19

Again...
 
Buna! deci...:)) am gasit acest site cu aproape 3 ani in urma(de atunci nici nu am mai baut suc) am reusit sa slabesc atunci sa ajung de la 60-61 de kg la 55 cu tae bo insane abs si dieta fara dulciuri, grasasimi paine.. chiar m-am tinut de treaba toata vara aia(mai degraba au fost vreo 2 luni), dar eu sunt de la tara si cand a inceput scoala a trebuit sa ma duc la liceu si unde stateam in gazda nu aveam net, asa ca fara fetele aicici care ma motivau foarte mult am inceput sa renunt usor, usor.. am mai avut eu tentative sa fac tae bo dar fara nici un rezultat, toate astea se inatamplu in clasa a11a. In vara dintre clasa a11a si a a12a am incercat sa mai tin dieta sa fac sport.. dar nu mai reuseam nu mai aveam ambitia pe care o avusesem cu o vara in urma.. dar tot nu am trecut de 60 de kg... In clasa a12a m-am mentinut la 60 nici nu am incercat sa ma mai abtin de la ceva ca am zis ca eram cu invatatul admiterea... dar acum a trecut si bacul si admiterea sunt la facultate si am 64 de kg... :((( in viata mea nu am fost atat de grasa am cu 10 kg in plus ma simt ca un butoi. Stau in camin si mereu rontai cate ceva fie de al mine fie de la colegii din camin... Programul nu-mi prea permite sa fac sport... sunt la medicina si laboratoarele sunt obligatorii si la cursuri fac prezenta.. deci timp de sport nu prea am plus ca in camera cu alte 3 persoane nu stiu cum as putea sa dau cu picioarele in stanga si in dreapta ca Billy :)):)). Practic regulile le stiu fara aia , fara aia, fara aia... doar ca motivatie nu prea e si sunt constienta ca daca nu i-au o masura cat de curand o sa ajung rau de tot si nu vreau asta :(( Va multumesc frumos! :*

butterfly30 25 feb 2014 15:24:49

Re: Again...
 
felicitari! e o facultate frumoasa, dar foarte grea! inteleg ca e greu, dar marele avantaj e ca vine primavara, poti sa iesi sa alergi, sa mergi pe jos macar, sa mergi cu bicicleta, ce vrei tu. e mai bun decat nimic, iar la vara acasa o sa te apuci si de sport.;) eu mai simt nevoia uneori sa rontai cand citesc ceva, si nu pot sa renunt in totalitate, asa ca aleg: boabe de rodie, felii de morcov, batoane de telina, cotoare de varza, castraveti, dovlecei cruzi. e un inceput, cu timpul poate o sa te motivezi sa nu mai rontai deloc.:D

Floriana Simona 25 feb 2014 16:03:15

Re: Again...
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1332886)
felicitari! e o facultate frumoasa, dar foarte grea! inteleg ca e greu, dar marele avantaj e ca vine primavara, poti sa iesi sa alergi, sa mergi pe jos macar, sa mergi cu bicicleta, ce vrei tu. e mai bun decat nimic, iar la vara acasa o sa te apuci si de sport.;) eu mai simt nevoia uneori sa rontai cand citesc ceva, si nu pot sa renunt in totalitate, asa ca aleg: boabe de rodie, felii de morcov, batoane de telina, cotoare de varza, castraveti, dovlecei cruzi. e un inceput, cu timpul poate o sa te motivezi sa nu mai rontai deloc.:D

Multumesc frumos>:D< da, e foarte greu, dar si foarte frumos. o sa incerc sa ma mobilizez.. nu vreau sa fiu una dintre doctoritele alea babane :))). o sa fie mai greu cu mancare ca mami trebuie sa fac de obicei 3 pachete cu mancare pt mine, tati (pleaca la serviciu pt toata saptamana) si fraterle meu care e la liceu, deci nu pot sa-i zic sa-mi faca mie special mancare ccu putine grasimi si cat mai sanatoasa... o sa incerc sa adaptez ce-mi da ea cu cate o salata ceva. cu mersul pe jos nu stiu ce sa zic:D caminul e la 10 min de facultate, as putea sa merg pe scari ca stau la 8 dar parca ii si vad pe toti razand asta e nebuna aia care urca scarile pana la 8 :))))

Jayen 25 feb 2014 17:14:15

Re: Again...
 
Buna :-)
Nu conteaza ce cred ceilalti despre tine si urcatul pana la 8 :-p , oamenii oricum cred doar ceia ce le convine, tu fa ceia ce e mai bine pt tine :-)
Cand am citit ceia ce ai scris mi-am amintit de mine, si eu cunosc pagina din 2011 si de atunci tot zic ca slabesc dar degeaba :-)) am o colectie imensa de diete :-)) incep una doua zile si dupa aia o las pt ca gasesc alta mai buna...cica..:-))
In fine ,mult succes si iti doresc sa obtii corpul visat :-)

Floriana Simona 25 feb 2014 17:46:09

Re: Again...
 
Citat:

Anterior postat de Jayen (Post 1332900)
Buna :-)
Nu conteaza ce cred ceilalti despre tine si urcatul pana la 8 :-p , oamenii oricum cred doar ceia ce le convine, tu fa ceia ce e mai bine pt tine :-)
Cand am citit ceia ce ai scris mi-am amintit de mine, si eu cunosc pagina din 2011 si de atunci tot zic ca slabesc dar degeaba :-)) am o colectie imensa de diete :-)) incep una doua zile si dupa aia o las pt ca gasesc alta mai buna...cica..:-))
In fine ,mult succes si iti doresc sa obtii corpul visat :-)

Eu atunci chiar slabisem :( dar am renuntat daca nu am mai avut motivatie din partea celor din jur... stiu ca motivatia trebuie sa vina de la mine.. dar eu am pierdut-o pe parcurs.. cand am vazut astazi pozele de atunci imi venea sa plang... oricum sport chiar nu am cum sa fca.. dar o sa modific alimentatia

serendipity9 25 feb 2014 20:16:07

Re: Again...
 
Sper sa reusesti sa ajunge la kg pe care ti le doresti. Si eu anul acesta am bacul si dupa facultatea si oricat de mult imi doresc sa ajung la fac tot deabea astept sa treaca odata bacu si admiterea :)) in ce oras esti la facultate?

Floriana Simona 25 feb 2014 20:38:19

Re: Again...
 
Citat:

Anterior postat de serendipity9 (Post 1332952)
Sper sa reusesti sa ajunge la kg pe care ti le doresti. Si eu anul acesta am bacul si dupa facultatea si oricat de mult imi doresc sa ajung la fac tot deabea astept sa treaca odata bacu si admiterea :)) in ce oras esti la facultate?

:)))) Ghici ciuperca unde? In Craiova:*

serendipity9 25 feb 2014 20:46:18

Re: Again...
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1332964)
:)))) Ghici ciuperca unde? In Craiova:*

Haha :)) In primul an nu?

Deabea astept sa intru si eu:x

Floriana Simona 25 feb 2014 20:52:36

Re: Again...
 
Citat:

Anterior postat de serendipity9 (Post 1332976)

Haha :)) In primul an nu?

Deabea astept sa intru si eu:x

da. Baftaa:***

serendipity9 25 feb 2014 20:55:32

Re: Again...
 
Citat:

Anterior postat de Floriana Simona (Post 1332983)
da. Baftaa:***

Mersi :-*
Desi vreau mai repede la facultate mi-e frica de cat o sa am de invatat, ca mai am perioade acum in care imi place sa lenevesc si deabea ma pun sa invat :)) of of :( Deh, daca tot imi place, merita efortul


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:26:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO