forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Fara grasime pe corp (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9780)

iCeDoMinO 21 iul 2011 14:48:00

Fara grasime pe corp
 
Slabutelor,credeti ca este posibil sa scap de toata grasimea de pe abdomen,picioare shi sa ramana numai mushchi?:-"

DrIulia2010 21 iul 2011 14:51:52

Re: Fara grasime pe corp
 
Citat:

Anterior postat de iCeDoMinO (Post 730803)
Slabutelor,credeti ca este posibil sa scap de toata grasimea de pe abdomen,picioare shi sa ramana numai mushchi?:-"


Daca vei avea o alimentatie curata, sanatoasa,vei face sport regulat,antrenamente intense executate corect vei putea avea abdomenul dorit.:)

deadcountess 21 iul 2011 15:08:50

Re: Fara grasime pe corp
 
Citat:

Anterior postat de iCeDoMinO (Post 730803)
Slabutelor,credeti ca este posibil sa scap de toata grasimea de pe abdomen,picioare shi sa ramana numai mushchi?:-"

Chiar de toata grasimea nu ai cum, dar presupun ca nu asta vrei si ca asta era doar o metafora;) Daca te referi la obtinerea siluetei dorite, da, se poate, dar cere foarte mult timp, efort si mai ales rabdare.

iCeDoMinO 21 iul 2011 15:20:08

Re: Fara grasime pe corp
 
Ms fetelor ca ati reactionat asa repede:-* Nu stiu cum voi,dar eu cand pun mana pe grasimea mea simt dezgust si as vrea ca intr-o zi sa nu mai am aceasta senzatie:)

Tina 21 iul 2011 15:29:52

Re: Fara grasime pe corp
 
Este imposibil. In general sportivele de performanta au minimum 6% BF (body fat) insa de multe ori asta inseamna probleme de sanatate, infertilitate, dereglari hormonale. Femeile au in medie 15-18% BF, insemnand un procent normal, la care muschii se vad perfect (daca sunt si lucrati)
Barbatii au mai putin: 10-12% BF, asa e genetic.
0% BF inseamna boala, practic nici in anorexie nu exista, BF fiind foarte mic, dar nu 0%. Grasimea nu trebuie blamata, ea e acolo pt un scop, e necesara in conditii de stress, creierul o foloseste.
Deci, nu, ne e nevoie sa ai 0% BF:)

iCeDoMinO 21 iul 2011 15:39:42

Re: Fara grasime pe corp
 
Tina,mersi mult pentru informatii:-*Eu mi-am calculat procentajul de grasime si mi-a dat 10%,dar vizual nu s-ar zice ca am doar 10,practit toata grasimea mea s-a depus pe coapse si aripioare.Deci,daca slabesc procentajul va scadea mai jos...nu stiu:D

Tina 21 iul 2011 15:42:04

Re: Fara grasime pe corp
 
Citat:

Anterior postat de iCeDoMinO (Post 730887)
Tina,mersi mult pentru informatii:-*Eu mi-am calculat procentajul de grasime si mi-a dat 10%,dar vizual nu s-ar zice ca am doar 10,practit toata grasimea mea s-a depus pe coapse si aripioare.Deci,daca slabesc procentajul va scadea mai jos...nu stiu:D

Din pacate e posibil sa pierzi muschi sau apa, corpul nu renunta asa usor la grasimea de siguranta. Dar, daca vrei calzule exacte e nevoie de mai mult decat de un calculator pe net. Exista aparatura speciala care masoara BF, muschii, apa din tesuturi.
Totusi, estimativ stai bine cu acel 10%. Risti sa pierzi muschi (de fapt ei ard grasimea si cand stai) daca mai slabesti.

DrIulia2010 21 iul 2011 16:08:57

Re: Fara grasime pe corp
 
Aprob si eu ce au spus Tina si Countess(apropo,nu te-am mai citit demult,sper ca esti ok:)).Sfatul meu era unul general,pentru persoanele care vor sa aiba un corp armonios si tonifiat.

Slabuta 21 iul 2011 16:15:25

Re: Fara grasime pe corp
 
Citat:

Anterior postat de iCeDoMinO (Post 730887)
Tina,mersi mult pentru informatii:-*Eu mi-am calculat procentajul de grasime si mi-a dat 10%,dar vizual nu s-ar zice ca am doar 10,practit toata grasimea mea s-a depus pe coapse si aripioare.Deci,daca slabesc procentajul va scadea mai jos...nu stiu:D

Buna :)

Tu esti sigura ca ai trecut valori corecte la profil? :)
77 cm in solduri?
Coapsa (cm)
87?

Tina 21 iul 2011 16:46:52

Re: Fara grasime pe corp
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 730932)
Aprob si eu ce au spus Tina si Countess(apropo,nu te-am mai citit demult,sper ca esti ok:)).Sfatul meu era unul general,pentru persoanele care vor sa aiba un corp armonios si tonifiat.


Ma bucur ca am aprobarea Dr. Iulia, asa nu pare ca vorbescin van sau din reviste:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:45:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO