Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

M-am lasat de fumat - efecte aparute (constipatie, posibila ingrasare)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 11:46:52
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: M-am lasat de fumat - efecte aparute (constipatie, posibila ingrasare)

ps: Am tot vrut sa iti scriu legat de constipatie, dar mi-a scapat

Ai putea incerca cu painici de acest tip, au multe fibre si efect garantat.
Calorii: Mancaruri: Painite cu 11% fibre din spelta, tarate de grau, tarate de ovaz, mac - Calculator calorii - Slabute.ro
Calorii: Mancaruri: Aluat de painite crocante cu mac, 16% fibre - Calculator calorii - Slabute.ro
Calorii: Mancaruri: Painite crocante din spelta si tarate de grau, 16% fibre - Calculator calorii - Slabute.ro

In plus, dimineata, o lingura rasa de seminte de in macinate in iaurt, iarasi ajuta foarte bine.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 20:02:13
Ana Christina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Date: 160cm, 50kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: M-am lasat de fumat - efecte aparute (constipatie, posibila ingrasare)

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
O portie zilnica sigur nu. 1 data pe saptamana sau chiar 2, mai mergem, dar nu zilnic.
Cartofii si porumbul sunt alimente slab nutritiv, si in plus amestecul cartofi-ulei este o combinatie gresita din punct de vedere alimentatie.

In plus, fulgii numai cartofi nu sunt.
Iar cartofii la cuptor, fara ulei, ii poti manca 1 data pe saptamana.
Hmm, atunci va trebui sa gasesc altceva care sa completeze gratarul. Salata aceea pe care o maninc eu nu este suficienta.

Multe multumiri, dar il citisem mai demult. Nu mi se pare ca argumenteaza suficient de detaliat necesitatea unor combinatii sau de ce altele sint gresite, ci pare sa fie mai mult o enumerare a combinatiilor Ok/gresite, despre care deja stiam. Eu vroiam sa stiu de ce (eventual cu argumente) anumite combinatii sint eronate, cam in genul in care incepe articolul pe care mi l-ai sugerat, adica detalii despre tipurile de digestie etc. Cred ca cel mai bine ar fi sa caut eu mai multe despre asta. Multumesc inca o data pt amabilitate.

Citat:
Micul dejun este o masa importanta, iti furnizeaza suficienta energie pentru prima jumatate a zilei si in plus riscul de a manca mai mult in a doua parte a zilei spre seara este mai mic.
De obicei, un mic dejun mai saracacios duce la mancat/pofte excesive seara.
In cazul meu, este diferit. Eu maninc aproape acelasi lucru in fiecare zi, iar atunci cind imi numar caloriile, nu maninc peste.

Citat:
Nu e vorba de Montignac, este vorba de nutritie in general.
Fructele se digera foarte rapid, deci procesul de digestie implicat in digerarea lor este mult diferit fata de cel al altor alimente si de aceea niciodata nu se combina cu alte alimente.
La linkul de mai sus gasesti o tablita cu combinatii.
Am inteles. Stiam despre combinatii pentru ca am tot citit pe acest site despre ele. Eu vroiam doar sa aflu mai multe cu privire la nutritie & de unde regula asta cu combinatiile, pentru ca mie personal imi aduce aminte de dieta disociata, care nu mi se pare deloc logica. Nu vreau sa provoc o dezbatere, asa ca o sa ma opresc aici si o sa ma duc sa citesc mai multe despre nutritie.

Citat:
Painea este recomandata, in general, pentru mesele de dimineata, si numai integrala, neagra, procent fibre cat mai maricel.
Maninc piine integrala, dar la prinz sau seara. Nu mi se pare ca exista vreun motiv sa o pun dimineata, avind in vedere ca nu mi-e foame.

Citat:
In cazul tau, ti-am recomandat sa muti dimineata pentru ca la tine a iesit cina mai copioasa si mai satioasa decat micul dejun, ceea ce nu este bine.
Si sa nu uitam painea este si ea amidon.
Seara se mananca mai lejer.
Cred ca depinde foarte mult de individ. Tot ce am citit pina acum despre diete implica faptul ca in timp ce intr-adevar, unii oamenii pierd greutate daca maninca mai mult dimineata decit seara, pt altii functioneaza invers. La mine nu rezolva nimic daca fac micul dejun mai mare decit cina sau prinzul, pt ca tot atit de foame mi-este la prinz & cina, deci tot atit voi minca + cantitati suplimentare la MD de care chiar nu simt nevoia, pt ca nu mi-e foame. Am incercat sa mentin principiul de a minca numai cind mi-e foame si numai pina cind ma satur. Daca ma umplu de calorii la MD, nu ma va ajuta sa ma satur cu mai putin la cina. Daca maninc cit am nevoie la amindoua, pastrez echilibrul.

Iti multumesc mult de tot pt tot ajutorul, in special pt retetele recomandate. Le voi incerca cu siguranta atunci cind ma voi muta si voi invata sa gatesc.

Sper ca nu am fost nesuferita prin exprimarea citorva dezacorduri si ca am reusit sa fac clar faptul ca apreciez tot ajutorul si sfaturile primite, si iti respect foarte mult parerile, chiar daca sint diferite de ale mele.
Ana Christina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1365 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 848 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 22:32:11
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: M-am lasat de fumat - efecte aparute (constipatie, posibila ingrasare)

buna si bine ai venit!

e bine sa mananci dimineata cereale integrale sau paine, deoarece carbohidratii sunt o sursa rapida de energie, ca sa ai un start excelent zi de zi. dat fiind ca avem nevoie de toate grupele de alimente zi de zi, dimineata este momentul excelent pentru carbohidrati, nu seara, la cina, cand nu ai avea ce sa faci cu energia pe care ti-o confera.


combinatia carbohidrati/amidon-proteine e nesanatoasa deoarece la digestia carbohidratilor, care se digera primii, se modifica pH-ul sucului gastric inspre bazic, ceea ce impiedica digestia proteinelor, care au nevoie de mediu acid, si duce la indigestie, balonare, probleme de tranzit, probleme de absorbtie de nutrienti, etc.

legumele care nu contin amidon (in afara de cartofi, orez, porumb etc) nu modifica mediul din stomac si sunt bune ca si garnitura atat pentru proteine, cat si pentru carbohidrati.
poti incerca varza, broccolli, ciuperci, salate, conopida, linte, mazare, pastai, spanac, praz etc.....ca si garnitura la carnita, branza sau oua.
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 22:44:25
Ana Christina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Date: 160cm, 50kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: M-am lasat de fumat - efecte aparute (constipatie, posibila ingrasare)

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna si bine ai venit!
Buna, si multumesc pt urari.

Citat:
e bine sa mananci dimineata cereale integrale sau paine, deoarece carbohidratii sunt o sursa rapida de energie, ca sa ai un start excelent zi de zi. dat fiind ca avem nevoie de toate grupele de alimente zi de zi, dimineata este momentul excelent pentru carbohidrati, nu seara, la cina, cand nu ai avea ce sa faci cu energia pe care ti-o confera.
Eu nu simt ca cerealele/painea imi ofera mai multa energie decit pieptul de pui la gratar pe care il maninc acum, iar seara sint oricum destul de activa cind ma intorc de la munca. O sa mai experimentez, cine stie, poate invata si metabolismul meu sa functioneze ca la carte.

Citat:
combinatia carbohidrati/amidon-proteine e nesanatoasa deoarece la digestia carbohidratilor, care se digera primii, se modifica pH-ul sucului gastric inspre bazic, ceea ce impiedica digestia proteinelor, care au nevoie de mediu acid, si duce la indigestie, balonare, probleme de tranzit, probleme de absorbtie de nutrienti, etc.

legumele care nu contin amidon (in afara de cartofi, orez, porumb etc) nu modifica mediul din stomac si sunt bune ca si garnitura atat pentru proteine, cat si pentru carbohidrati.
poti incerca varza, broccolli, ciuperci, salate, conopida, linte, mazare, pastai, spanac, praz etc.....ca si garnitura la carnita, branza sau oua.
Ok, am inteles. Multumesc mult de tot pt rabdare si pt explicatie!
Ana Christina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1365 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 848 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 19 nov 2011, 23:28:26
aannddrreeaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 19 nov 2011
Locaţie: constanta, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 50kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: M-am lasat de fumat - efecte aparute (constipatie, posibila ingrasare)

buna fetelelor am 4 zile de cand m-am lasat de fumat si simt ca inebunesc . ieri am fost la farmacie si am vb cu farmacista de acolo i-am zis ca eu fumat si 3 pachete pe zi si mi-a recomandat un pachet de tigari fara nicotina si fara tutun care pot fuma o tigare cand ma iau crizele ca la o asa cantitate mare pe care o fumam e posibil sa am parte de vreo depresie mi s-a zis . dar nu stiu ce sa fac ca parca simt ca iau in greutate nu stiu ce pot manca non stop sa nu imi dauneze
aannddrreeaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 911 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #16 (permalink)  
Vechi 20 nov 2011, 08:13:27
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: M-am lasat de fumat - efecte aparute (constipatie, posibila ingrasare)

Citat:
Anterior postat de aannddrreeaa Vezi mesajul
... e posibil sa am parte de vreo depresie mi s-a zis . dar nu stiu ce sa fac ca parca simt ca iau in greutate nu stiu ce pot manca non stop sa nu imi dauneze
Buna,

Apuca-te sa faci ceva migalos, sa cosi, sa brodezi sau si mai bine...apuca-te de sport. De cate ori te apuca nervii fa putin sport sa te relaxezi un pic. Ajuta foarte mult. In primele zile acum de nefumat s-ar putea sa fii putin depresata dar incearca sa treci peste gasindu-ti mereu ceva de facut. Ceva placut.
Răspuns cu citat
  #17 (permalink)  
Vechi 20 nov 2011, 12:05:47
grasuta1961's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Oltenita, Romania
Vârsta: 62
Date: 165cm, 82kg
Mesaje: 3.222
Aprecieri acordate: 797
Am fost apreciat(a) de 1.294 ori in 735 mesaje
Implicit Re: M-am lasat de fumat - efecte aparute (constipatie, posibila ingrasare)

Citat:
Anterior postat de aannddrreeaa Vezi mesajul
buna fetelelor am 4 zile de cand m-am lasat de fumat si simt ca inebunesc . ieri am fost la farmacie si am vb cu farmacista de acolo i-am zis ca eu fumat si 3 pachete pe zi si mi-a recomandat un pachet de tigari fara nicotina si fara tutun care pot fuma o tigare cand ma iau crizele ca la o asa cantitate mare pe care o fumam e posibil sa am parte de vreo depresie mi s-a zis . dar nu stiu ce sa fac ca parca simt ca iau in greutate nu stiu ce pot manca non stop sa nu imi dauneze
Draga mea si eu am fumat! Dupa mine fumam mult adica 10 tigari pe zi.Vad ca tu ai un record pe care eu cred ca eera greu de atins vreodata de mine.Insa nu asta doream sa-ti spun.Dupa ce m-am lasat de fumat sa stii ca m-am ingrasat 8 kg.Insa sincer nu mi-a parut niciodata rau ca am realizat ca am taiat un rau de la radacina.Fumatul e cel mai nociv obicei.Si asa tot ce ne inconjoara si ce mancam nu mai e ce era,de ce sa ne mai otravim corpul si cu buna stiinta.Parerea mea e ca daca rezisti fara acele tigari date de farmacista nu le fuma scumpa mea.Incearca sa-ti spui mereu ca esti o femeie puternica daca ai reusit sa lasi tigara.Stiu ca si eu privind in urma realizez ca m-am ingrasat pentru ca nemaifumand am dat iama in dulciuri.Incearca sa mananci morcovi,incearca sa te plimbi mai mult.incearca sa realizezi ca ai castigat o mare lupta impotriva fumatului si sigur o sa te mobilizezi si-o sa reusesti si cu lupta impotriva kg.Mult,mult succes!
grasuta1961, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 20 nov 2011, 12:57:06
pinksirena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 17 iul 2011
Locaţie: bucuresti, Portugalia
Vârsta: 37
Dieta: Echilibrata
Date: 166cm, 61.9kg
Mesaje: 1.257
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: M-am lasat de fumat - efecte aparute (constipatie, posibila ingrasare)

Eu m-am lasat de fumat exact acum 2 ani...am citi o carte si am reusit sa ma las fara sa-mi dau seama.M-am ingrasat 5 kg,dar dupa vreo 2 luni,am slabit foarte usor...oricum e mai important sa nu mai fumezi,sa nu ma mai chinui cu tigarile decat sa ma ingras.Sa nu crezi ca e obligatoriu sa te ingrasi,nu trebuie inlocuita tigara cu mancarea!!!
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 20 nov 2011, 20:54:44
aannddrreeaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 19 nov 2011
Locaţie: constanta, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 50kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: M-am lasat de fumat - efecte aparute (constipatie, posibila ingrasare)

va multumesc pentru sfaturi si pentru incurajari . vreau sa va zic ca ma simt foarte bine fara tigari cu toate ca am momente cand as vrea cate o tigare dar pun pana pe tel si o sun pe mama si stau de vb cu ea sa uit de tigare la cafea am renuntat ca oricum fara sa fumez nu puteam sa beau cafeaua asa ca am renuntat. deci mai dependenta ca mine la tigari nu cred ca exista . pur si simplu fumam una dupa alta uitam ca am tigare in scrumiera si aprindeam alta , sau uitam ca am stinso si aprindeam imediat alta , cat statea fumam non stop: groaznic . acum de cand le-am lasat din gat ma inec si scuip numai negreala ca cerneala neagra . si dureri mari de cap si am momente cand vad in ceata si liminite parca se plimba prin casa. o sa radeti daca va zic dar am vedeneii parca se plimba cineva prin casa aiurea . cand dorm e groaznic somn agitat am vise ca parca vad numai lumea in jurul meu ca fumeaza si imi intinde cate o tigare ma trezesc foarte transpirata ..
aannddrreeaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 911 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #20 (permalink)  
Vechi 20 nov 2011, 22:01:59
pinksirena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 17 iul 2011
Locaţie: bucuresti, Portugalia
Vârsta: 37
Dieta: Echilibrata
Date: 166cm, 61.9kg
Mesaje: 1.257
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: M-am lasat de fumat - efecte aparute (constipatie, posibila ingrasare)

Citat:
Anterior postat de aannddrreeaa Vezi mesajul
va multumesc pentru sfaturi si pentru incurajari . vreau sa va zic ca ma simt foarte bine fara tigari cu toate ca am momente cand as vrea cate o tigare dar pun pana pe tel si o sun pe mama si stau de vb cu ea sa uit de tigare la cafea am renuntat ca oricum fara sa fumez nu puteam sa beau cafeaua asa ca am renuntat. deci mai dependenta ca mine la tigari nu cred ca exista . pur si simplu fumam una dupa alta uitam ca am tigare in scrumiera si aprindeam alta , sau uitam ca am stinso si aprindeam imediat alta , cat statea fumam non stop: groaznic . acum de cand le-am lasat din gat ma inec si scuip numai negreala ca cerneala neagra . si dureri mari de cap si am momente cand vad in ceata si liminite parca se plimba prin casa. o sa radeti daca va zic dar am vedeneii parca se plimba cineva prin casa aiurea . cand dorm e groaznic somn agitat am vise ca parca vad numai lumea in jurul meu ca fumeaza si imi intinde cate o tigare ma trezesc foarte transpirata ..
Pai chiar tu zici ca era groaznic cand fumai...dar te asigur ca desi acum ai aceste "efecte secundare"nu o sa le ai toata viata...dar dak continui sa fumezi te vei simti groaznic toata viata.
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, diete, efecte secundare, fumat, ingrasare, kilograme, psyllium, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Ruxxi-cum m-am lasat de fumat si ce ma mentine motivata! ruxxi Arhiva jurnale slabit 64 14 ian 2013 09:37:05
Mainile sus cine vrea sa se lase de fumat Slabuta Sanatatea in familie 273 19 mai 2012 08:13:34
Nutritia dupa ce ai renuntat la fumat mvthebest Am nevoie de ajutor! 37 18 mar 2012 11:05:31
Cum putem scapa de constipatie? karmara Discutii generale despre diverse afectiuni 67 12 nov 2011 14:17:38
VAmedeea-Misiune posibila VAmedeea Arhiva jurnale slabit 873 23 aug 2010 14:28:58

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole