forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Obsesia cantarului (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=7512)

Anca77yvb 17 ian 2011 06:25:16

Re: Obsesia cantarului
 
apropo de obsesia cantarului ..... in fiecare dimineata ma cantaresc si am o pisica persana si saraca ma vede in fiecare ca ma urc pe cantar a inceput sa se urce si ea ...:))

irina27 17 ian 2011 14:02:40

Re: Obsesia cantarului
 
e greu cu cantarul asta:)) si mie mi-a luat mult pana sa inteleg ca adevarata greutate este cea de dimineata,pe stomacul gol.

deadcountess 17 ian 2011 14:27:02

Re: Obsesia cantarului
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 477814)
apropo de obsesia cantarului ..... in fiecare dimineata ma cantaresc si am o pisica persana si saraca ma vede in fiecare ca ma urc pe cantar a inceput sa se urce si ea ...:))

No asta da obsesie contagioasa :)):)) saraca pisica... macar e grasa?

luciaA 17 ian 2011 19:24:20

Re: Obsesia cantarului
 
buna:*
eu sunt "noua" in aceasta comunitate..insa ma bucur foarte mult ca ma pot alatura si eu voua.
de asemeni, am si eu aceasta ingrozitoare " obsesie a cantarului" care imi dauneaza fff mult.de ce? pentru ca de muuulte ori ma cantaresc dupa o zi in care mananc dupa o dieta anume si vad ca, cantarul arata mai putin..si ma apuc sa mananc apoi pentru ca consider ca imi permit sa o fac si sa nu ma ingras fata de ziua precedenta..ceea ce e un lucruuu foarte stupid!
Ajutor.pupici slabutelor:*

deadcountess 18 ian 2011 10:36:40

Re: Obsesia cantarului
 
Citat:

Anterior postat de luciaA (Post 478975)
buna:*
eu sunt "noua" in aceasta comunitate..insa ma bucur foarte mult ca ma pot alatura si eu voua.
de asemeni, am si eu aceasta ingrozitoare " obsesie a cantarului" care imi dauneaza fff mult.de ce? pentru ca de muuulte ori ma cantaresc dupa o zi in care mananc dupa o dieta anume si vad ca, cantarul arata mai putin..si ma apuc sa mananc apoi pentru ca consider ca imi permit sa o fac si sa nu ma ingras fata de ziua precedenta..ceea ce e un lucruuu foarte stupid!
Ajutor.pupici slabutelor:*

Aici nu cantarul este problema :P ci faptul ca nu esti constienta ca niciodata nu ai voie sa mananci prostii. Rezultatele cantarului ar trebui sa te motiveze nu sa te faca sa mananci.;)

rodica2010 18 ian 2011 20:17:06

Re: Obsesia cantarului
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 477814)
apropo de obsesia cantarului ..... in fiecare dimineata ma cantaresc si am o pisica persana si saraca ma vede in fiecare ca ma urc pe cantar a inceput sa se urce si ea ...:))



:)):)):))M-ai facut sa rad!!!:)):)):))Mi-o si inchipui cum se urca ea tacticoasa pe cantar!:)):)):))
Nu cred ca a te cantari zilnic e o obsesie.Eu ma cantaresc asa de 1 an si 7 luni,dar asta nu face decat sa ma tina ancorata in realitate,sa ma motiveze.Dimineata,pe stomacul gol si in costumul Evei,ma cantaresc si-mi trec greutatea intr-un carnetel.Asa cred eu ca sunt ferita de tentatii si daca am facut cumva vreo prostie,sa pot a doua zi sa iau masuri.;):)

Mihaela1006 19 ian 2011 10:30:43

Re: Obsesia cantarului
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 480691)
:)):)):))M-ai facut sa rad!!!:)):)):))Mi-o si inchipui cum se urca ea tacticoasa pe cantar!:)):)):))
Nu cred ca a te cantari zilnic e o obsesie.Eu ma cantaresc asa de 1 an si 7 luni,dar asta nu face decat sa ma tina ancorata in realitate,sa ma motiveze.Dimineata,pe stomacul gol si in costumul Evei,ma cantaresc si-mi trec greutatea intr-un carnetel.Asa cred eu ca sunt ferita de tentatii si daca am facut cumva vreo prostie,sa pot a doua zi sa iau masuri.;):)

ai dreptate, si pe mine ma ajuta cantaritul zilnic, ma face sa iau masuri urgente daca am fluctuatii in sus si ma motiveaza daca scade mai mult ca orice. Plus ca mai urc si in timpul zilei, ma ajuta sa-mi cunosc mai bine organismul.
sunt insa persoane demoralizate de orice revenire a cantarului la o valoare mai mare decat cea de ieri si pentru ele se recomanda cantarirea saptamanala care e mai corecta

loveyngy 23 ian 2011 03:58:01

Re: Obsesia cantarului
 
Buna Andra sunt si eu noua slabuta pe aici am vazut intrebarea ta............nu e nici o obsesie.si eu ma cintaresc des...........Cind m-iam cumparat cintarul era instructiunea cum s-al folosesc.asa ca ...e dimineata cind te scoli dupa 15 min...............aceaste vor fi chilogramele reale.Asa ca ia si fii linistita................................pupici

Anca77yvb 25 ian 2011 06:09:58

Re: Obsesia cantarului
 
nu e grasa pisica mea ........ e mai mare ca ea parul ........... in fine si eu tot ca sa fiu sigura ca nu am facut vreo prostie ma cantaresc mereu ........ de teama cantarului am ajuns la 86 de kg si sincer nu vreau sa mai ajung acolo ...........

Sand 25 ian 2011 07:06:18

Re: Obsesia cantarului
 
A fost draguta faza cu pisica, am ras si eu si sotul meu.:) Si noi avem pisica, suntem mari iubitori de blanei din astia mici si scumpici.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:57:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO