forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Cand e bine sa ne cantarim? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11756)

Anisieella 31 iul 2012 10:56:41

Cand e bine sa ne cantarim?
 
Buna, slabutelor!
M-am cantarit acum o saptamana, dar nu am facut acest lucru la ora la care obisnuiam...si... surpriza m-am trezit ca imi arata cantarul cu 1kg si 600g mai mult.
M-am cantarit acum si am vazut ca am 57 kg, ca de obicei, fara 1,600 in plus...Sa-mi arate un kg si 600 in plus doar pentru ca m-am cantarit dupa amiaza mi s-a parut cam exagerat.
Voi ati trecut prin experiente asemanatoare? Cand este ideal sa ne cantarim? Banuiesc ca dimineata, inainte de a manca...
Oricum, mi-am invatat lectia, cel putin o sa respect aceeasi ora pentru cantarit.

anonim09 31 iul 2012 11:24:13

Re: Cand e bine sa ne cantarim?
 
Buna.
Eu daca ma cantaresc de 5 ori pe zi obtin 5 valori diferite. Uneori diferentele dintre dimineata si seara sunt chiar si de 2 kg in functie de activitati.
Cred ca era indicat o data pe saptamana, dimineata.

eliza david 31 iul 2012 11:24:42

Re: Cand e bine sa ne cantarim?
 
In nici un caz nu ne cantarim seara, dupa amiaza, dupa masa, dupa ce mancam 3 pepeni si bem 2 kile de apa.
Cantarirea se face dimineata pe stomacul gol si de preferat o data pe saptamana. Si daca se poate cu cat mai putine haine :)

supermire83 31 iul 2012 11:32:45

Re: Cand e bine sa ne cantarim?
 
eu ma cantaresc de obicei la 8 jumate dimineata inainte de a bea apa si de a papa ;)

supermire83 31 iul 2012 11:34:36

Re: Cand e bine sa ne cantarim?
 
Citat:

Anterior postat de anonim09 (Post 1103346)
Buna.
Eu daca ma cantaresc de 5 ori pe zi obtin 5 valori diferite. Uneori diferentele dintre dimineata si seara sunt chiar si de 2 kg in functie de activitati.
Cred ca era indicat o data pe saptamana, dimineata.

da...indicat e o data pe saptamana , dar daca ai tentatia de a te cantarii poti sa o faci doar dimineata >:D<

Anisieella 31 iul 2012 15:01:38

Re: Cand e bine sa ne cantarim?
 
Citat:

Anterior postat de anonim09 (Post 1103346)
Buna.
Eu daca ma cantaresc de 5 ori pe zi obtin 5 valori diferite. Uneori diferentele dintre dimineata si seara sunt chiar si de 2 kg in functie de activitati.
Cred ca era indicat o data pe saptamana, dimineata.

BUNA!
Mersi, vezi eu nu m-am gandit la asta, dar o sa ma cantaresc pe la 8 dimineata si cu stomacul gol. Da, tot ce intra in corp trage la cantar...Eu nu am vrut sa imi cumpar cantar ca sa nu fiu ispitita sa ma cantaresc din ora in ora:D...
>:D<

deadcountess 31 iul 2012 15:07:40

Re: Cand e bine sa ne cantarim?
 
Citat:

Anterior postat de Anisieella (Post 1103336)
Buna, slabutelor!
M-am cantarit acum o saptamana, dar nu am facut acest lucru la ora la care obisnuiam...si... surpriza m-am trezit ca imi arata cantarul cu 1kg si 600g mai mult.
M-am cantarit acum si am vazut ca am 57 kg, ca de obicei, fara 1,600 in plus...Sa-mi arate un kg si 600 in plus doar pentru ca m-am cantarit dupa amiaza mi s-a parut cam exagerat.
Voi ati trecut prin experiente asemanatoare? Cand este ideal sa ne cantarim? Banuiesc ca dimineata, inainte de a manca...
Oricum, mi-am invatat lectia, cel putin o sa respect aceeasi ora pentru cantarit.

Nu e nimic ciudat sa-ti arate cantarul cu 1,6 kg mai mult. E doar mancarea si apa din stomacul tau. :)

Cum spun si fetele mai sus, cel mai bine e sa te cantaresti dimineata pe stomacul gol dar nu zilnic, o data pe saptamana e suficient.

strawberry 10 sep 2012 12:39:19

Re: Cand e bine sa ne cantarim?
 
Din micuta mea experienta cu slabitul, am ajuns la concluzia ca e mai bine sa ne cantarim o data pe saptamana si, bineinteles, dimineata pe stomacul gol! Am avut scapari cand m-am cantarit zilnic, dar asta in ultimul an cand mi-am neglijat stilul de viata, care ar fi trebuit sa ramana din 2010 sanatos :((


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:48:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO