forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Vreau o dieta eficienta si rapida (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4030)

cristina22008 02 iun 2010 18:17:02

Vreau o dieta eficienta si rapida
 
Va rog ma puteti ajuta, am nevoie de o dieta eficienta, destul de rapida(dar nu o zi de infometare, sau o saptamana de infometare), dar fara efect yo-yo si cu 5 mese pe zi. Daca se poate va rog mult sa ma ajutati. Dati-mi un sfat ...

anndreea 02 iun 2010 18:25:21

Re: help...am nevoie de o dieta
 
buna cristina..uite dieta asta o tin eu dar nici nu o pot numi dieta..
.tine 3 saptamanai si are de toate..insa dimineata nu tin cont de ce imi indica dieta sa mananc si mananc ceea ce mananc de obicei adica musli cu iaurt 0%grasime..apoi in prima saptamana: la pranz piept de pui cu salata si la cina o salata, a2a saptamana: acelasi mic dejun, la pranz peste cu legume iar la cina branza de vaci degresata, a3a saptamana: acelasi mic dejun,la pranz piept de pui cu salta si la cina iaurt dietetic sau salata; si pe langa cele 3 mese am 2 gustari:P

insa tu pentru inaltimea ta ai exact cate kg ar trebui...dc vrei sa mai slabesti ?

deadcountess 02 iun 2010 19:26:18

Re: Vreau o dieta eficienta si rapida
 
Citat:

Anterior postat de cristina22008 (Post 207885)
Va rog ma puteti ajuta, am nevoie de o dieta eficienta, destul de rapida(dar nu o zi de infometare, sau o saptamana de infometare), dar fara efect yo-yo si cu 5 mese pe zi. Daca se poate va rog mult sa ma ajutati. Dati-mi un sfat ...

Nu vreau sa te dezamagesc, dar si rapida si sa nu dea efect yo-yo nu prea se poate. Cat de rapida vrei?

mvthebest 02 iun 2010 19:38:42

Re: Vreau o dieta eficienta si rapida
 
Citat:

Anterior postat de cristina22008 (Post 207885)
Va rog ma puteti ajuta, am nevoie de o dieta eficienta, destul de rapida(dar nu o zi de infometare, sau o saptamana de infometare), dar fara efect yo-yo si cu 5 mese pe zi. Daca se poate va rog mult sa ma ajutati. Dati-mi un sfat ...

In primul rand esti foarte micuta ca sa te gandesti la diete. Esti inca in crestere.
Fa-i mult sport si papa normal.>:D<:-*
Papa dulciuri mai putine>:D< si ve-i slabi.

LicuriciColorat 02 iun 2010 20:30:35

Re: Vreau o dieta eficienta si rapida
 
bine ai venit
cea mai buna dieta e cea personalizata
spune NU:
dulciurilor
sucurilor
prajelilor
cipsurilor
produselor fast-food
produselor de la patiserie/cofetarie
papa 3 mese si 2 gustari pe zi
cum a zis Mira e super,gasesti pe site retete bune dietetice,i le poti da la mami tau sa ti le faca,la cuptor cu ulei de masline,fara prajeala si fara rentaj
incerca o data pe saptamana sa papi si ceva bun dar dietetic,bea apa cat poti tu ,adica cat iti cere organismul
fa sport ca e foarte important,sa cresti frumos si armonios
papa ultima masa cu 4h inainte de culcare
multe fructe si legume,cereale si lactate,carne slaba:peste,pui,curcan:)
>:D<

LicuriciColorat 02 iun 2010 20:32:20

Re: Vreau o dieta eficienta si rapida
 
nici vorba de a slabii repede
daca slabesti repede=efect yo-yo
mai bine incet da sigur
in plus la inaltimea ta nu ai multe kg
incerca sa te concentrezi pe sport,esti tanara
corpul oricum ti se va mai schimba,pana pe la 21 de ani,asa ca,ai mare grija de tine si axeaza-te pe sport>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:57:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO