forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Retete dietetice de deserturi si dulciuri (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=143)
-   -   Banana Crunch (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1243)

Roxana 17 sep 2009 14:28:50

Banana Crunch
 
Banana Crunch


Timp de preparare: 7 minute

Numar portii: 4

Ingrediente: - 300 grame de cereale integrale - 4 banane medii - 1 albus de ou - 300 ml iaurt natural, fara grasimi - 250 grame branza de vaci - sucul de la o jumatate de lamaie

Mod de preparare: Luati un bol si turnati in el sucul de lamaie si bananele taiate felii si amestecati-le. Amestecati apoi separat branza de vaci cu iaurtul, amestecati apoi foarte bine si albusul. Impartiti in patru parti amestectul rezultat, adaugand peste el amestecul de banane si suc de lamaie. Adaugati apoi cerealele si ati preparat usor si rapid un mic dejun consistent si foarte gustos.

karmara 17 sep 2009 14:42:37

Re: Banana Crunch
 
Suna bine :)

Insa nu inteleg ceva, albusul il punem peste compozitita de branza cu iaurt, deci mancam albus de ou crud? :P hiihi

Roxana 17 sep 2009 14:47:29

Re: Banana Crunch
 
Citat:

Anterior postat de karmara (Post 33059)
Suna bine :)

Insa nu inteleg ceva, albusul il punem peste compozitita de branza cu iaurt, deci mancam albus de ou crud? :P hiihi

Nu am incercat aceasta reteta pana acum,o am in colectia mea de retete ...dar nu stiu ce gust are.Poate o voi prepara in week end si va voi spune ce gust are cu acel albus crud :d

Extasssy 17 sep 2009 15:14:34

Re: Banana Crunch
 
Citat:

Anterior postat de karmara (Post 33059)
Suna bine :)

Insa nu inteleg ceva, albusul il punem peste compozitita de branza cu iaurt, deci mancam albus de ou crud? :P hiihi

Daca ai gustat vreodata din compozitia ce se pune in placinta cu branza, sau in pasca e cam acelasi lucru... Numai ca mai are si banana

Extasssy 17 sep 2009 15:15:58

Re: Banana Crunch
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 33061)
Nu am incercat aceasta reteta pana acum,o am in colectia mea de retete ...dar nu stiu ce gust are.Poate o voi prepara in week end si va voi spune ce gust are cu acel albus crud :d

Eu am mai mancat creme cu ou crud si nici nu tii ca-i acolo :D

Extasssy 17 sep 2009 15:16:39

Re: Banana Crunch
 
Citat:

Anterior postat de karmara (Post 33059)
Suna bine :)

Insa nu inteleg ceva, albusul il punem peste compozitita de branza cu iaurt, deci mancam albus de ou crud? :P hiihi

Gandeste-te ca si in salata de vinete tot ou crud e (ma refer la cea cu maioneza)

Roxana 17 sep 2009 15:31:52

Re: Banana Crunch
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 33068)
Gandeste-te ca si in salata de vinete tot ou crud e (ma refer la cea cu maioneza)


Ai dreptate...deci banuiesc ca este gustos...asa ca nu ne ramane decat sa incercam !

karmara 17 sep 2009 15:42:57

Re: Banana Crunch
 
Da, deci in maioneza de casa e ou crud si ulei mult!! Hiiihih, oare cum putem manca asa ceva si sa ne mai si placa? :D :-s

Roxana 17 sep 2009 15:47:46

Re: Banana Crunch
 
Citat:

Anterior postat de karmara (Post 33072)
Da, deci in maioneza de casa e ou crud si ulei mult!! Hiiihih, oare cum putem manca asa ceva si sa ne mai si placa? :D :-s

Tot ce i bun ingrasa :D ...Eu adoram maioneza pana am ajuns la 80 kg .Sa numai spun ca as fi manca numai salata boeuf sau de vinete cu multa maioneza :">


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:19:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO