forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Sanatatea in familie (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Periuta de dinti electrica (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12096)

VentoFreddo 21 nov 2012 13:04:18

Re: Periuta de dinti electrica
 
Maria,chiar spuneam in mesajul meu ca la prima folosire a fost ciudat,daca mie nu mi-a placut,il inteleg pe copilasul tau..Poate e prea micut sa accepte..Acum asteapta si opinii de la mamici..spune si cati ani are micutul tau?:x
Floricel,chiar,cum a fost prima ta spalare pe dinti cu noua periuta?:D

floricica0vesela 21 nov 2012 13:09:53

Re: Periuta de dinti electrica
 
Emi, imi vajaie capul cat ma fac cu ea, ma simt ca la dentist.
si daca nu mi-ar curata dintii mai bine, jur ca as da-o de toti peretii, ca ma calca pe nervi
zau, imi vine sa nu ma spal pe dinti, trag chiulul cat pot

maria, eu sunt acolo, cu fiul tau;;);;);;);;);;)

serios vorbind acuma, eu zic sa intri la mamici in casuta si sa ceri sfaturi cu privire la asta.
tu folosesti tot periuta electricca?
poate daca o sa tot vada ca tu nu mori de la ea, o sa vrea sa incerce iar
multa bafta>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<


VentoFreddo 21 nov 2012 13:22:31

Re: Periuta de dinti electrica
 
=)) exact senzatia aia o aveam si eu..imi vibrau dintii si creierii,m-a si durut capul:PDar persevereaza,dupa putin timp iti dispare senzatia,si iti va place sa te speli pe dinti..eu acum nu am nicio problema,si dintii raman f faini dupa aia;;)

floricica0vesela 21 nov 2012 13:36:37

Re: Periuta de dinti electrica
 
Emi, uneori imi sangereaza gingiile de la ea.
si tu ai patiti asta?

si doamne, cat de putina pasta de dinti folosesc.......:D

floricica0vesela 21 nov 2012 13:37:50

Re: Periuta de dinti electrica
 
apropo de persevarat, am noroc ca mi-am aruncat periuta de dinti veche, si nu am mai luat alta, din alea normale.
ca altfel cred ca statea cea electrica in cui mult si bine ;;);;);;)

VentoFreddo 21 nov 2012 13:49:13

Re: Periuta de dinti electrica
 
Da,la primele spalari sangereaza,pana se intareste gingia,o sa treaca,daca nu,inseamna ca ai o problema si sa mergi la dentist.Nu apasa cu ea tare,sa nu se aprinda beculetul ala rosu..
Si cand te speli pe dinti,trece cu ea si peste gingii,pana sus,ajuta la intarirea gingiilor:-*
Si continua!:D

marianet 21 nov 2012 13:59:43

Re: Periuta de dinti electrica
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1178664)
Maria,chiar spuneam in mesajul meu ca la prima folosire a fost ciudat,daca mie nu mi-a placut,il inteleg pe copilasul tau..Poate e prea micut sa accepte..Acum asteapta si opinii de la mamici..spune si cati ani are micutul tau?:x
Floricel,chiar,cum a fost prima ta spalare pe dinti cu noua periuta?:D

Are 3 ani jumate. Cica e de la 3 ani cea pe care i-am cumparat-o. Au insistat doi dentisti sa incerc, pentru ca la cat e de "argint viu" nu are rabdare si ramane placa bacteriana pe dinti. :( Dar nici nu-l pot forta, saracutul. Il mai las, poate se razgandeste. Sotul meu zicea sa ne cumparam noi capete de adulti si sa folosim dracia daca el nu vrea...

VentoFreddo 21 nov 2012 14:01:56

Re: Periuta de dinti electrica
 
Da,Mari,folositi voi si cand va spalati luati-l cu voi in baie,baieteii tind sa imite parintii in tot,mai ales pe sotul tau:)>:D<

marianet 21 nov 2012 14:02:31

Re: Periuta de dinti electrica
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1178668)
Emi, imi vajaie capul cat ma fac cu ea, ma simt ca la dentist.
si daca nu mi-ar curata dintii mai bine, jur ca as da-o de toti peretii, ca ma calca pe nervi
zau, imi vine sa nu ma spal pe dinti, trag chiulul cat pot

maria, eu sunt acolo, cu fiul tau;;);;);;);;);;)

serios vorbind acuma, eu zic sa intri la mamici in casuta si sa ceri sfaturi cu privire la asta.
tu folosesti tot periuta electricca?
poate daca o sa tot vada ca tu nu mori de la ea, o sa vrea sa incerce iar
multa bafta>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<


Nu, am luat una doar pentru el, ca era frumos colorata si ii are pe Mickey si Minnie pe ea :D La atsia micii functioneaza chestiile astea, in general. Noi ne spalam inca cu periutele clasice. O sa ma interesez sa vad daca e compatibila baza de la asta cu capetele Braun normale, sper sa fie si incercam si noi. Ca una nou nu putem sa ne luam acum...

Intreb si la mamici, multumesc de idee >:D<

marianet 21 nov 2012 14:08:49

Re: Periuta de dinti electrica
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 1178710)
Da,Mari,folositi voi si cand va spalati luati-l cu voi in baie,baieteii tind sa imite parintii in tot,mai ales pe sotul tau:)>:D<

Hmmmm... al meu e mai reticent, nici pipi din picioare nu am reusit sa-l convingem sa faca. :(( Dar incercam, oricum nu avem ce pierde. Daca nu merge sa punem periute normale, ne spalam noi cu "michimausi" :))>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:24:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO