View Single Post
  #16061 (permalink)  
Vechi 20 iul 2021, 15:48:06
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Iaca... Apar si eu dupa aproape doua saptamani de cand nu am mai scris aici. Mi-am permis sa intru azi, vremea de zilele acestea ne-a dat programul peste cap. A plouat, in camp nu se recolteaza, asadar nici eu nu am ce acte sa intocmesc. Este prima zi libera. Libera pana la aceasta ora, ma astept sa ma sune in orice moment sa ma anunte ca au fost trimise masini spre descarcare si sa imi iau si eu zborul
Asadar, azi curatenie, m-am ocupat putin si de mine, astept sa vina si sotul sa mai stam la povesti.
Am avut copilul acasa, de data aceasta a facut rosu in gat, a venit mama cu el, noi fiind amandoi plecati la serviciu, dar am vrut sa il am aici aproape sa stiu mereu cum se simte. A stat o saptamana, acum e bine, ieri a plecat inapoi la tara, spre bucuria lui si spre greul meu
Sunt, oarecum disciplinata, in sensul ca mananc curat, beau apa la greu. Mai mananc uneori seara , tarziu, cand ies din tura de dupa amiaza, adica la ora 24, dar se intampla rar. In general mananc acasa, mancare usoara, mai rontai oleaginoase din cand in cand la serviciu/beau un iaurt.
Sport nici nu mai stiu de cand nu am mai facut. Cand sunt acasa ma impart intre curatenie/gatit/raspuns la telefoane/raspuns la emailuri.
Cu toate acestea, cantarul meu e iertator si intelegator, 83.3 imi afisa azidimineata.
Cam atat de la mine, momentan. Vreme buna sa avem si sanatate!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 20 iul 2021 at 15:50:37.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
nikytour (20 iul 2021), Zoe (21 iul 2021)