View Single Post
  #2618 (permalink)  
Vechi 26 aug 2014, 19:02:51
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Buna Cristina,

Suna foarte bine planul tau. Eu sunt intr-o situatie un pic mai speciala, pentru ca acum 3 saptamani mi-am micsorat stomacul, am facut o operatie de gastric sleeve. Momentan mananc numai lichide si mai iau cate o gurita de mancaruri care pot fi mestecate bine de tot.

De saptamana viitoare o sa mananc piureuri diluate, apoi piureuri groase, si o sa incep sa mananc numai mancare solida.

Va trebui si eu sa mananc proteine cat mai multe. In stomacul meu nu incape mult, dar trebuie sa fie cat mai hranitor, deci o sa folosesc practic aceleasi principii ca si tine. O sa am 3 mese principale si o gustare-doua pe zi, intre care trebuie sa ma hidratez bine de tot.

Mult spor, tine-ma la curent.

P.S. De ce nu sport? Macar unul usor? Eu de saptamana viitoare ma duc la aqua zumba,e distractiv, energic si bland cu articulatiile.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
CristinaFodor (27 aug 2014)