forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Sfaturi calculator de calorii (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=389)
-   -   Cum adaug un aliment in calculatorul de calorii? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3048)

Alexik 14 aug 2011 11:47:02

Re: Cum adaug un aliment in calculatorul de calorii?
 
Slabuta pot sa adaug un aliment care deja exista? E vb de Paine crocanta de secara cu susan, 3-ahren-brot. Numai ca la mine pe pachet sunt alte valori decat cele din caculatorul de calori..

happygirldiana 14 aug 2011 11:53:03

Re: Cum adaug un aliment in calculatorul de calorii?
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 759462)
Slabuta pot sa adaug un aliment care deja exista? E vb de Paine crocanta de secara cu susan, 3-ahren-brot. Numai ca la mine pe pachet sunt alte valori decat cele din caculatorul de calori..

Nu,nu se poate adauga un aliment de 2 ori.Dar poti modifica valorile.Dai click pe alimentul respectiv iar undeva in dreapta sus trebuie sa scrie valori noi.:)Propune-le:)

Alexik 14 aug 2011 12:39:54

Re: Cum adaug un aliment in calculatorul de calorii?
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 759465)

Nu,nu se poate adauga un aliment de 2 ori.Dar poti modifica valorile.Dai click pe alimentul respectiv iar undeva in dreapta sus trebuie sa scrie valori noi.:)Propune-le:)

Aha.ms:DAtunci o sa le propun

violina 23 aug 2011 15:34:09

Re: Cum se adauga un produs nou la calculatorul nutritional?
 
Cred ca in felul asta ar trebui sa-mi dedic tot timpul si toata viata calculand calorii.Nu exista o metoda mai simpla?
de exmplu de unde sa stiu cate calorii sau cati cargohidrati are un dovlecel,sau o felie de ceapa,sau uleiul care il pun?

Slabuta 23 aug 2011 16:05:59

Re: Cum se adauga un produs nou la calculatorul nutritional?
 
Citat:

Anterior postat de violina (Post 768562)
Cred ca in felul asta ar trebui sa-mi dedic tot timpul si toata viata calculand calorii.Nu exista o metoda mai simpla?
de exmplu de unde sa stiu cate calorii sau cati cargohidrati are un dovlecel,sau o felie de ceapa,sau uleiul care il pun?

Ca sa stii gramajul unui aliment, ai nevoie de un cantar.

Acest subiect este despre "adaugarea alimentului la calculatorul nutritional". Viitoarele intrebari te rog sa le pui in subiecte corecte.

mariaruxandra 19 mai 2012 09:32:01

Re: Cum mut jurnalul? :D
 
Buna ziua !
Cum as putea sa adaug un aliment care nu exista in baza calculatorului ?
Multumesc !

happygirldiana 19 mai 2012 09:34:44

Re: Cum mut jurnalul? :D
 
Citat:

Anterior postat de mariaruxandra (Post 1043656)
Buna ziua !
Cum as putea sa adaug un aliment care nu exista in baza calculatorului ?
Multumesc !

Buna!Uite, intri AICIsi dai click pe " Adauga" apoi completezi campurile libere cu datele noului aliment:)
Sper ca ti-am fost de ajutor;)

mariaruxandra 19 mai 2012 09:42:41

Re: Cum mut jurnalul? :D
 
Multumesc mult pentru ajutor!

happygirldiana 19 mai 2012 09:47:52

Re: Cum mut jurnalul? :D
 
Citat:

Anterior postat de mariaruxandra (Post 1043668)
Multumesc mult pentru ajutor!

Cu mare placere si altadata:):-*

kimberly 01 sep 2012 12:11:13

Re: Cum adaug un aliment in calculatorul de calorii?
 
Poate s-a schimbat ceva la calculator, dar eu nu vad nicaieri "butonul Adauga" :-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:28:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO