forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Slabire prin Metode Naturiste (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=81)
-   -   Ceai verde (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3057)

Slabuta 10 mar 2010 00:30:15

Ceai verde
 
Un articol despre ceai verde - Ceai verde - Slabute.ro

airi85 12 mar 2010 22:00:44

Re: Ceai verde
 
come on...singurul mod prin care slabesti daca bei ceai verde e daca bei DOAR ceai verde. Eu nu spun ca nu e sanatos si nu ajuta..la detoxifiere de exemplu..dar sa nu isi inchipuie cineva ca poate manca orice daca vrea sa slabeasca, si , daca bea ceai verde..gata...kilogramele se topesc. Singurele "adjuvante" sunt pastilele de slabit foarte puternice si foarte scumpe, extrem de toxice, pe care nu le recomand nimanui. Chestiile astea ..naturiste..sunt doar de amagire, din pacate, cel mai bun mod de a slabi este sa mananci din ce in ce mai putin si controlat caloric..asta inseamna automat si sanatos.Cine crede ca poate inlocui o dieta sanatoasa saraca dpdv caloric cu pastile, ceaiuri, sucul a 40 de lamai sau mai stiu eu ce inventii..se inseala si nu va avea decat de suferit. Bineinteles, asta e doar parerea mea, am zis si eu.."n-am dat cu paru':"

Slabuta 12 mar 2010 22:06:31

Re: Ceai verde
 
Citat:

Anterior postat de airi85 (Post 116232)
come on...singurul mod prin care slabesti daca bei ceai verde e daca bei DOAR ceai verde. Eu nu spun ca nu e sanatos si nu ajuta..la detoxifiere de exemplu..dar sa nu isi inchipuie cineva ca poate manca orice daca vrea sa slabeasca, si , daca bea ceai verde..gata...kilogramele se topesc. Singurele "adjuvante" sunt pastilele de slabit foarte puternice si foarte scumpe, extrem de toxice, pe care nu le recomand nimanui. Chestiile astea ..naturiste..sunt doar de amagire, din pacate, cel mai bun mod de a slabi este sa mananci din ce in ce mai putin si controlat caloric..asta inseamna automat si sanatos.Cine crede ca poate inlocui o dieta sanatoasa saraca dpdv caloric cu pastile, ceaiuri, sucul a 40 de lamai sau mai stiu eu ce inventii..se inseala si nu va avea decat de suferit. Bineinteles, asta e doar parerea mea, am zis si eu.."n-am dat cu paru':"

Ai vazut pe undeva scris recomandarea: Inlocuiti mancarea cu ceaiul verde si veti slabi? sau asta: "poate manca orice daca vrea sa slabeasca, si , daca bea ceai verde..gata...kilogramele se topesc"

Suzume 12 mar 2010 22:06:50

Re: Ceai verde
 
Citat:

Anterior postat de airi85 (Post 116232)
come on...singurul mod prin care slabesti daca bei ceai verde e daca bei DOAR ceai verde. Eu nu spun ca nu e sanatos si nu ajuta..la detoxifiere de exemplu..dar sa nu isi inchipuie cineva ca poate manca orice daca vrea sa slabeasca, si , daca bea ceai verde..gata...kilogramele se topesc. Singurele "adjuvante" sunt pastilele de slabit foarte puternice si foarte scumpe, extrem de toxice, pe care nu le recomand nimanui. Chestiile astea ..naturiste..sunt doar de amagire, din pacate, cel mai bun mod de a slabi este sa mananci din ce in ce mai putin si controlat caloric..asta inseamna automat si sanatos.Cine crede ca poate inlocui o dieta sanatoasa saraca dpdv caloric cu pastile, ceaiuri, sucul a 40 de lamai sau mai stiu eu ce inventii..se inseala si nu va avea decat de suferit. Bineinteles, asta e doar parerea mea, am zis si eu.."n-am dat cu paru':"

Fals. Ceaiul verde ajuta la arderi si digestie. Eu beau 2L de ceai verde cu lamaie pe zi si fara sport am slabit 5kg in o luna. Ceaiul verde in paralel cu un regin sanatos ajuta la pierderea kilogramelor.

ianna 12 mar 2010 22:15:55

Re: Ceai verde
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 116234)

Fals. Ceaiul verde ajuta la arderi si digestie. Eu beau 2L de ceai verde cu lamaie pe zi si fara sport am slabit 5kg in o luna. Ceaiul verde in paralel cu un regin sanatos ajuta la pierderea kilogramelor.


aprob !...

eu beau ceai verde de aproape un an ..in fiecare seara o cana de 250 ml... si pot spune ca ma simt mult mai bine si chiar si cand am facut pauze la diete si am mancat ca o nebuna nu s-au pus la loc kilogramele:)

DrIulia2010 13 mar 2010 00:03:52

Re: Ceai verde
 
Ceaiul verde nu se bea mai mult de 3-5 cani/zi,in timp deshidrateaza organismul si diminueaza absorbtia fierului la nivelul intestinului.

ras_cristalin 13 mar 2010 00:08:19

Re: Ceai verde
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 116355)
Ceaiul verde nu se bea mai mult de 3-5 cani/zi,in timp deshidrateaza organismul si diminueaza absorbtia fierului la nivelul intestinului.

DrIulia, stii cumva daca exista ceai verde care sa nu ajute deloc tranzitul? Sau ceaiul verde nu are deloc rolul asta... :) Eu tot beau la ceai verde frunze... de-mi vine rau, si in afara ca imi tine de sete, nu mai am niciun beneficiu.
Apropo, fibrele pe care le iau ma ajuta foarte mult la tranzit, nu am niciun efect negativ asa cum ma temeam :)

DrIulia2010 13 mar 2010 00:14:04

Re: Ceai verde
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 116361)

DrIulia, stii cumva daca exista ceai verde care sa nu ajute deloc tranzitul? Sau ceaiul verde nu are deloc rolul asta... :) Eu tot beau la ceai verde frunze... de-mi vine rau, si in afara ca imi tine de sete, nu mai am niciun beneficiu.
Apropo, fibrele pe care le iau ma ajuta foarte mult la tranzit, nu am niciun efect negativ asa cum ma temeam :)


Ceaiul verde regleaza tranzitul intestinal(teoretic)dar reactioneaza diferit la fiecare persoana.Are efect diuretic,detoxifiant,curata rinichii,etc.Dar,cum spuneam,efectele nu sunt aceleasi,fiecare organism "resimte"diferit.

madaEM 13 mar 2010 10:41:35

Re: Ceai verde
 
miam luat si eu ceai verde...desi joi nu imi lacea deloc gustul...deja mam obisnuit cu el...:Dnu il beau neaparat vezi doamne sa slabesc cu el...dar stiu foarte multe persoane care beau ...si nu a avut nimeni nimic de obiectat:Dasa ca in loc de papa mai beau si ceai:)
dar am sa urmez sfatul iuliei...sa nu beau mai mult de 3-5 cani:D

carinush 14 mar 2010 12:39:00

Re: Ceai verde
 
Ceaiul verde nu are un gust tocmai pe placul meu. Daca il combin cu alt fel de ceai are acelasi efect ? :-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:27:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO