forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Slabire prin Metode Naturiste (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=81)
-   -   Ceaiuri care ajuta la slabit :) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3199)

ali_lumi 19 mar 2010 16:58:05

Ceaiuri care ajuta la slabit :)
 
Citeam astazi o revista si mi-a sarit in ochi un articol foarte interesant de care sunt sigura ca v-ar interesa si pe voi , si de aceea m-am gandit sa vi`l scriu aici:)
Slabeste sanatos cu ceai.

Ceaiul de urzica.
Cu ceaiul de urzica poti slabii pana la 5 kg intr-o luna. Insa pt a ajunge la rezultat este indicat sa consumi zilnic un litru si jumatate de ceai.
Acesta se prepara din 5 linguri de frunze de urzica peste care se toarna apa clocotita.Ceaiul se bea neindulcit .
Tine cont si de faptul ca acesta este si un leac minune pentru a elimina toxinele . Este ideal si pt persoanele care au exces de apa in organism.
Pe tot parcusul curei te vei simtii bine , fiindca urzicile contin multe vitamine si minerale.

Ceaiul de soc

ceaiul de soc este foarte eficient daca te-ai hotarat sa scapi rapid de kg-ele in plus. Ajuta de asemenea si la eliminarea toxinelor din organism.
Ca sa obtii rezultate vizibile este recomandata o cura de 3 luni , perioada in care trebuie sa bei zilnic cate 3-4 cani de ceai.Ar trebuii ca pe durata dietei sa renuntati la mancarurile grase si sa faceti un pic de sport.


Tin sa mentionez ca si ceaiul de menta ajuta la slabit deoarece taie pofta de mancare . SI este si foarte gustos , chiar daca il bei fara zahar. Nu consuma insa mai mult de 3 cani pe zi , fiindca te poate constipa.

Pont ! Nu indulciti ceaiurile nici macar cu miere , ca are tot atatea calorii ca zaharul.

Si nu in ultimul rand , un sfat personal, tine`ti minte ca nici un ceai nu face minuni , daca regimul nu este adecvat.

Mult succes si sper ca va fost de folos.

Sabine_28 19 mar 2010 17:01:41

Re: Ceaiuri care ajuta la slabit :)
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 123441)
Citeam astazi o revista si mi-a sarit in ochi un articol foarte interesant de care sunt sigura ca v-ar interesa si pe voi , si de aceea m-am gandit sa vi`l scriu aici:)
Slabeste sanatos cu ceai.

Ceaiul de urzica.
Cu ceaiul de urzica poti slabii pana la 5 kg intr-o luna. Insa pt a ajunge la rezultat este indicat sa consumi zilnic un litru si jumatate de ceai.
Acesta se prepara din 5 linguri de frunze de urzica peste care se toarna apa clocotita.Ceaiul se bea neindulcit .
Tine cont si de faptul ca acesta este si un leac minune pentru a elimina toxinele . Este ideal si pt persoanele care au exces de apa in organism.
Pe tot parcusul curei te vei simtii bine , fiindca urzicile contin multe vitamine si minerale.

Ceaiul de soc

ceaiul de soc este foarte eficient daca te-ai hotarat sa scapi rapid de kg-ele in plus. Ajuta de asemenea si la eliminarea toxinelor din organism.
Ca sa obtii rezultate vizibile este recomandata o cura de 3 luni , perioada in care trebuie sa bei zilnic cate 3-4 cani de ceai.Ar trebuii ca pe durata dietei sa renuntati la mancarurile grase si sa faceti un pic de sport.


Tin sa mentionez ca si ceaiul de menta ajuta la slabit deoarece taie pofta de mancare . SI este si foarte gustos , chiar daca il bei fara zahar. Nu consuma insa mai mult de 3 cani pe zi , fiindca te poate constipa.

Pont ! Nu indulciti ceaiurile nici macar cu miere , ca are tot atatea calorii ca zaharul.

Si nu in ultimul rand , un sfat personal, tine`ti minte ca nici un ceai nu face minuni , daca regimul nu este adecvat.

Mult succes si sper ca va fost de folos.

Multumim, Ali, chiar ar fi o idee sa incerc o detoxifiere cu ceai de urzici, mai ales ca e si sezonul acum;)
>:D<

ali_lumi 19 mar 2010 17:12:13

Re: Ceaiuri care ajuta la slabit :)
 
E foarte bun sa sti. Eu mai mereu beau.:)

drama queen 19 mar 2010 19:24:47

Re: Ceaiuri care ajuta la slabit :)
 
f interesant articolul dar daca mi-as cumpara ceai de urzici frunze de la plafar ar fi bun:D?

carinush 19 mar 2010 21:47:33

Re: Ceaiuri care ajuta la slabit :)
 
Cred ca da :-?? . Bunica mea bea ceai de urzici, dar ea bea de placere :)))

Nutica 13 apr 2010 22:36:21

Re: Ceaiuri care ajuta la slabit :)
 
Am incercat si eu ceaiul de urzici si va pot spune ca este foarte bun pentru organism ,il recomand tuturor.Cele mai bune sunt varfurile urzicilor ,cele mai fragede.puneti intr-un pahar 5-6 buc. si turnati apa fierbinte.Dupa 3-4 min .puteti bea. Nu lasati foarte mult sa stea pentru ca devine putin neplacuta la gust infuzia.Sper sa va fie de folos.Eu am baut cate o luna aproape in fiecare primavara aceasta infuzie si de fiecare data m-am simtit energizata si cu mult mai multa forta fizica si psihica.:-*

VentoFreddo 13 apr 2010 22:38:37

Re: Ceaiuri care ajuta la slabit :)
 
Fetelor, eu am in gradina niste urzici da nu stiu..toate urzicele sunt bune pt ceaiuri?sa nu fie unele otravitoare ceva..Ca daca as sti ca sunt bune mi-as face imediat, ca stiu ca sunt bune pt organism..Cred ca am sa le fac o poza sa le pun aici, poate imi zice careva daca sunt bune:P:P:P

mariana60 16 apr 2010 07:07:04

Re: Ceaiuri care ajuta la slabit :)
 
urzicile bune pt ceai si pt papa,sunt cele care te inteapa cand le culegi.

iulica 23 oct 2010 06:13:31

Re: Ceaiuri care ajuta la slabit :)
 
mai este si ceaiul din frunze de zmeur care se poate lua de la plafar. ceaiul de zmeur este foarte bun pt slabutele cu dereglari hormonale si care se ingrasa din cauza asta, mai ales cele cu sindromul ovarelor polichistice, deoarece echilibreaza hormonal organismul si astfel si retentia de apa in corp.

bebelusha 23 oct 2010 08:46:30

Re: Ceaiuri care ajuta la slabit :)
 
Am incercat si eu ceai de urzici o saptamana dar mi-a fost rau de la el..imi venea greata si tot timpul aveam buzele uscate parca eram deshidratata..nu am mai putut sa beau..poate am sa incerc ceaiul de soc


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:12:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO