forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Slabit eXtrem (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=378)
-   -   Slabit extrem? (categoric nu! ) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10436)

adidasstyle22 14 oct 2011 22:25:26

Slabit extrem? (categoric nu! )
 
In vara anului trecut am reusit sa slabesc la varsta de 15 ani , 25 de KG in ~90 de zile , prin infometare. Mentionez ca am avut greutatea de 73 de KG la inaltimea de 165 cm.

motivul?
am vrut sa arat bine.
de ce infometare?
pentru ca am fost un prost , alegand aceasta varianta in detrimentul sportului.
urmari?
Dupa inca 2 luni au inceput sa apara dureri de o intensitate foarte mare ( nu ma puteam misca ) in zona ficat / colecist. Am mers la medic si am fost diagnosticat cu litiaza biliara , verdictul fiind crunt - colecistectomie ( scoaterea colecistului).
Vara aceasta am reusit sa ma operez la Spitalul Universitar din Cluj-Napoca. Din fericire pietricelele au fost micute si am scapat doar cu o laparoscopie(operatie minim invaziva).
A 2-a zi am fost acasa , iar acum ma simt perfect.
rezultat?
-mi-a fost inlaturat un organ (fie el si colector) care avea insa un rol bine definit.
-am simtit pe pielea mea cat de firava este sanatatea unui om.

Am scris aceste randuri in speranta ca alti grasuti nu vor repeta aceeasi greseala. E mai bine sa adoptati un stil de viata sanatos , decat sa va jucati cu sanatatea dumneavoastra!

O dieta ce se presupunea a fi temporara , s-a transformat intr-una permanenta si totul din nechibzuinta unui adolescent (avand in vedere ca toate functiile colecistului au fost preluate de ficat , sunt nevoit sa urmez un regim alimentar toata viata)... :)

In speranta ca nu v-am plictisit prea tare , va urez o seara buna tuturor!

p.s.
-Daca se intreaba cineva daca mi-am invatat lectia...CATEGORIC , DA! Momentan statisticile mele ar arata astfel :D -> inaltime: 173 cm ; greutate: 55 kg ; sporturi practicate: 1)inot (cate 2 ore in fiecare sambata) , 2)fitness (luni , miercuri si vineri). Daca dupa cura nebuna aratam ca un copil african malnutrit, acum am reusit cat de cat sa ajung la o masa musculara rezonabila.

aussie_girl 14 oct 2011 22:36:38

Re: Slabit extrem? (categoric nu! )
 
Slava cerului ca te-ai trezit..Prin infometare..adica practic nu mancai mai nimic? Hai mai copile si mama nu te-a vazut? Ma rog, nici nu mai conteaza acum, bine ca te simti bine. Mi s epar totusi putine 52 de kilograme la 1.70 pentru un baiat..
Sanatate multa si ai grija de tine!

rozica1965 14 oct 2011 22:43:17

Re: Slabit extrem? (categoric nu! )
 
La varsta de 25 de ani m-am infometat si eu 3 luni si am slabit 24 de kg...de la 80 la 56.....urmarea?.....dupa 20 de ani am ajuns la +180..............ATENTIEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...3 LUNI AM BAUT CAFEA FARA ZAHAR TOATA ZIUA PLUS UN MAR MIC SAU O ROSIE MICA..........NIMIC ALTCEVA................x-(

adidasstyle22 14 oct 2011 22:51:19

Re: Slabit extrem? (categoric nu! )
 
Totul a inceput cand am gasit pe net un regim minune . Se presupunea sa slabesc 6-7 kg / saptamana , urmand sa consum in majoritatea zilelor doar fructe si legume... :)
Citat:

Mi s epar totusi putine 52 de kilograme la 1.70 pentru un baiat..
Nu am mai avut timp sa intru pe acest forum , asa ca nu am mai facut update la statistici.
Am scris in primul post greutatea actuala + inaltimea...

barbuta 14 oct 2011 22:55:48

Re: Slabit extrem? (categoric nu! )
 
ai grija cu infometarea chiar acum ma gindeam la baiatul meu el are 12 ani 160 si 45 de kg asta vara avea 50 de kg si avea putina burta si nu mai a vrut sa manince ca rid copii ca are burta si tite acum a slabit si nu imi place deloc toata ziua stau cu gura pe el sa manince


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:59:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO