forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=12)
-   -   calorii si remodelare corporala (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12636)

AnnaIulia 25 ian 2015 10:24:17

calorii si remodelare corporala
 
Buna !! As vrea sa fac cateva sedinte de remodelare corporala macar de doua ori pe saptamana....dar as vrea sa le asociez cu sport facut casa(pilates si hip hop abs)....dar ma gandeam sa nu fie prea mult pentru corp....voi ce parere aveti?
Cam cate calorii se ard la sedintele de remodelare corporala(exemp electrostimulare, vacuum,criocripoliza...) !!
va multumesc

Kclaudyia 30 ian 2015 12:47:00

Re: calorii si remodelare corporala
 
Buna,

Bine ai venit!
Parerea mea e ca aceste sedinte de remodelare corporala sunt exagerat de scumpe pentru rezultatele pe care le dau..
Singura remodelare corporala adevarata se face cu ajutorul sportului si a alimentatiei adecvate.
In afata faptului ca "te remodelezi", sportul te ajuta sa fii mai sanatoasa, sa ai o stare psihica si fizica excelenta..

Asa ca decat sa dai banii aiurea pe aceste sedinte, mai bine iti iei un abonament la sala ;)

Si nu in ultimul rand sa ai grija putin la alimentatie.

Michelina 30 ian 2015 13:02:53

Re: calorii si remodelare corporala
 
Si eu cred ca pana nu reusesti sa disciplinezi alimentatia - nici sportul, nici remodelarea nu ajuta.

Asa ca mai intai inveti sa mananci curat, apoi faci sport si la final daca chiar esti perfectionist - faci remodelare corporala.

butterfly30 30 ian 2015 13:21:55

Re: calorii si remodelare corporala
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1373270)
Si eu cred ca pana nu reusesti sa disciplinezi alimentatia - nici sportul, nici remodelarea nu ajuta.

Asa ca mai intai inveti sa mananci curat, apoi faci sport si la final daca chiar esti perfectionist - faci remodelare corporala.

Exact!!!!!! Remodelarea este fix ultimul pas, uneori necesar totusi. Dar ca sa dai o poala de bani si in 6 luni sa arati la fel sau mai rau, nu vad rostul

Michelina 30 ian 2015 13:28:29

Re: calorii si remodelare corporala
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1373278)
Exact!!!!!! Remodelarea este fix ultimul pas, uneori necesar totusi. Dar ca sa dai o poala de bani si in 6 luni sa arati la fel sau mai rau, nu vad rostul

Daca stau sa ma gandesc eu sunt inca la primul pas in care invat sa mananc curat. Sport fac - ca sa nu imi intepeneasca de tot articulatiile si sa nu se topeasca muschii si pentru ca ma simt bine cand fac sport ( descarc din tonele de energie negativa pe care le am).

AnnaIulia 30 ian 2015 21:09:15

Re: calorii si remodelare corporala
 
Va multumesc pentru sfaturi ...
Problema e ca nu am sala de sport pe aproape,nu am timpul necesar sa ma duc la o sala,de asta am ales electrostimularea :(.Sport incerc sa fac acasa in zilele in care nu ma duc la electro....Iar alimentatia e destul de acceptabila...mananc aproape de toate dar incerc sa nu depasesc 1200/1500 calorii pe/zi

deadcountess 18 feb 2015 21:09:38

Re: calorii si remodelare corporala
 
Electrostimularea nu ar trebui sa inlocuiasca sportul decat in situatii extreme, de ex boala, lipsa de timp e mai mult o scuza, no offence, dar in timpul cat mergi pana la salon, stai intinsa si te intorci acasa poti face ceva sport, exista o gramada de programe scurte si intensive.

La vacuum si criolipoliza consumul de calorii e zero.
Criolipoliza am facut si eu si sunt multumita, dar se recomanda doar pt zone care nu se rezolva cu sport si dieta.


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:50:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO