forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Cand se face sport? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1715)

mvthebest 21 aug 2010 10:41:37

Re: Cand se face sport?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 297358)
Fetelor, aveti mare grija ce sport faceti fiind nemancate sa nu vi se faca rau.

Eu nu pot sa fac fara sa nu mananc nimic,lesin de foame:))

anqutz 21 aug 2010 11:03:18

Re: Cand se face sport?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 297467)

Eu nu pot sa fac fara sa nu mananc nimic,lesin de foame:))

Nici eu si sunt 100% sigura ca nu e ok sa te apuci de tae-bo sau de alte exercitii solicitante fara sa fi mancat nimic. Si zice in grafic, dimineata se face gimnastica lenta.

mvthebest 21 aug 2010 11:08:03

Re: Cand se face sport?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 297509)
Nici eu si sunt 100% sigura ca nu e ok sa te apuci de tae-bo sau de alte exercitii solicitante fara sa fi mancat nimic. Si zice in grafic, dimineata se face gimnastica lenta.

Eu incercam uneori sa fac pe bici dimineata,nemancata dar nu prea puteam,mai putin lesinam si mai ales ca am probleme cu,calciul:-s. Mai bine imi iau MD linistita,iar dupa 1h ma pus sa fac sport. :)

anqutz 21 aug 2010 11:12:45

Re: Cand se face sport?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 297521)

Eu incercam uneori sa fac pe bici dimineata,nemancata dar nu prea puteam,mai putin lesinam si mai ales ca am probleme cu,calciul:-s. Mai bine imi iau MD linistita,iar dupa 1h ma pus sa fac sport. :)

Iti scade si destul de mult glicemia daca nu iei MD. Eu sunt pro mancat inainte de sport!

sunshine 21 aug 2010 11:27:38

Re: Cand se face sport?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 297532)
Iti scade si destul de mult glicemia daca nu iei MD. Eu sunt pro mancat inainte de sport!

hmm, in cazul asta o sa incerc sa mananc si eu un fruct macar inainte cu 1 h. e bine , nu?

anqutz 21 aug 2010 12:41:05

Re: Cand se face sport?
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 297569)
hmm, in cazul asta o sa incerc sa mananc si eu un fruct macar inainte cu 1 h. e bine , nu?

Da, e ok pt ca fructul iti dispare in o ora din stomac. Dar nu ai timp sa iti iei MD si sa astepti cele 2 ore pe care trebuie sa le lasi intre masa si sport?

sunshine 21 aug 2010 12:44:46

Re: Cand se face sport?
 
Nu :D Ma trezesc la 6, iau micul dejun, plec la servici, la servici la 11-12 mananc un mar/iaurt/migdale, plec la 14 de la servici direct la sala. Si stau de la 15-16, cateodata 17.
Si dupa sala iau pranzul. M-am obisnuit asa, si imi este cam greu acum...
De dim, m-am trezit la 8, am baut cafeaua si am plecat direct la sala. Stiu ca nu e bine, de ceea o sa incerc sa mananc macar un mar, ceva

anqutz 21 aug 2010 13:07:57

Re: Cand se face sport?
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 297672)
Nu :D Ma trezesc la 6, iau micul dejun, plec la servici, la servici la 11-12 mananc un mar/iaurt/migdale, plec la 14 de la servici direct la sala. Si stau de la 15-16, cateodata 17.
Si dupa sala iau pranzul. M-am obisnuit asa, si imi este cam greu acum...
De dim, m-am trezit la 8, am baut cafeaua si am plecat direct la sala. Stiu ca nu e bine, de ceea o sa incerc sa mananc macar un mar, ceva

Poti sa iti reordonezi mesele: MD cum te-ai trezit, gustare la 10, pranzul la 13 si dupa sport o gustare mica, plina de proteine. Asa ar fi normal. :)

Iar in weekend astepata pana dupa MD sa mergi la sala sau mananca ceva usor inainte, nu pleca dupa doar o cafea. Ma mir cum de nu ai senzatie de lesin.

sunshine 21 aug 2010 13:12:43

Re: Cand se face sport?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 297690)
Poti sa iti reordonezi mesele: MD cum te-ai trezit, gustare la 10, pranzul la 13 si dupa sport o gustare mica, plina de proteine. Asa ar fi normal. :)

Iar in weekend astepata pana dupa MD sa mergi la sala sau mananca ceva usor inainte, nu pleca dupa doar o cafea. Ma mir cum de nu ai senzatie de lesin.

Pai nu am cum, din cauza orarului....nu stiu cum sa fac :-/
Deci eu plec de acasa la 7 dim, singura pauza de masa pe care pot sa o iau la servici este la 11:30, 12 in functie si de colegi, si am max 10 min, in care mai mult de un mar nu am cum sa manac. Termin serviciul la 14..si de acolo la sala..

anqutz 21 aug 2010 13:15:07

Re: Cand se face sport?
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 297694)

Pai nu am cum, din cauza orarului....nu stiu cum sa fac :-/
Deci eu plec de acasa la 7 dim, singura pauza de masa pe care pot sa o iau la servici este la 11:30, 12 in functie si de colegi, si am max 10 min, in care mai mult de un mar nu am cum sa manac. Termin serviciul la 14..si de acolo la sala..

Ce aiurea. :-s Ia o gustare consistenta in cele 10 min si mananca ceva si in drum spre sala.


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:47:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO