forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Consum calorii bicicleta stationara (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3430)

drama queen 10 apr 2010 21:43:00

Consum calorii bicicleta stationara
 
Slabuta am si eu o intrebare:D de fapt am mai pus-o si nu am primit decat un raspuns asa ca nu mai deschid un nou topic ci te intreb pe tine:D
eu fac 5 zile pe saptamana bicicleta stationar.. si aici este intrebarea mea la consumul de kcal cum trec intens sau moderat ??? ce insemna intens si ce inseamna moderat??? bicicleta are si un calculator dar nu imi da corect numarul de kcal arse odata apare 100 porma 500.. si asa face mereu.. eu ma iau dupa telefon il pun sa sune la fix 90 de minute:)

Slabuta 10 apr 2010 21:47:02

Re: Consum calorii bicicleta stationara
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 144770)
Slabuta am si eu o intrebare:D de fapt am mai pus-o si nu am primit decat un raspuns asa ca nu mai deschid un nou topic ci te intreb pe tine:D
eu fac 5 zile pe saptamana bicicleta stationar.. si aici este intrebarea mea la consumul de kcal cum trec intens sau moderat ??? ce insemna intens si ce inseamna moderat??? bicicleta are si un calculator dar nu imi da corect numarul de kcal arse odata apare 100 porma 500.. si asa face mereu.. eu ma iau dupa telefon il pun sa sune la fix 90 de minute:)

Pai bicicleta intens si bicicleta moderat nu se refera la frecventa cu care faci bicicletaci ci la nivelul de dificultate.

Nu stiu cum este bicicleta ta, dar astea stationare au trepte de intensitate, una e sa dai pur si simplu din pedale si altceva este sa dai la pedale cu o mai mare dificultate.

Bicicleta ta cum este?

drama queen 10 apr 2010 21:51:22

Re: Consum calorii bicicleta stationara
 
bicicleta mea are reglare cu '+' si '-' eu nu dau la nivelul cel mai jos.. dar nici la cel mai greu undeva pe la mijloc:D

Slabuta 10 apr 2010 21:53:51

Re: Consum calorii bicicleta stationara
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 144781)
bicicleta mea are reglare cu '+' si '-' eu nu dau la nivelul cel mai jos.. dar nici la cel mai greu undeva pe la mijloc:D

Inseamna ca e moderat. ;)

drama queen 10 apr 2010 21:54:27

Re: Consum calorii bicicleta stationara
 
am inteles:D mersi mult >:D<

mvthebest 10 apr 2010 23:01:35

Re: Consum calorii bicicleta stationara
 
Slabuta,as avea si eu o intrebare, am vazut ca la bicicleta epiptica este trecut pe numarul de viteze la calculatorul de calorii.
Iar la bicicleta stationara doar moderat si intens..
Eu am cu viteze de la 1 la 8 , nu se poate trece si la noi pe viteze?
:)

Slabuta 10 apr 2010 23:04:40

Re: Consum calorii bicicleta stationara
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 144830)
Slabuta,as avea si eu o intrebare, am vazut ca la bicicleta epiptica este trecut pe numarul de viteze la calculatorul de calorii.
Iar la bicicleta stationara doar moderat si intens..
Eu am cu viteze de la 1 la 8 , nu se poate trece si la noi pe viteze?
:)

Nu stiu daca exista studii atat de detaliate in ce priveste bicicleta stationara.
O sa ii spun lui Vadmin si daca gaseste ceva, va anunta.

Nu cred ca e vreo diferenta intre ele, notarea este diferita.
La stationara moderat si la eliptica cu cifre reprezentat "nivelul moderat".

mvthebest 10 apr 2010 23:27:10

Re: Consum calorii bicicleta stationara
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 144833)


Nu stiu daca exista studii atat de detaliate in ce priveste bicicleta stationara.
O sa ii spun lui Vadmin si daca gaseste ceva, va anunta.

Nu cred ca e vreo diferenta intre ele, notarea este diferita.
La stationara moderat si la eliptica cu cifre reprezentat "nivelul moderat".

>:D<Multumesc.
Sper sa gaseasca:)

anqutz 11 apr 2010 13:33:54

Re: Consum calorii bicicleta stationara
 
Ar fi bun si pt bici stationara sa se treaca totusi acele niveluri si eu tot de la 1 la 8 am. Dar una e sa pedaliezi moderat la nivelul 1 si alta e la nivelul 8 (unde sincer ca zic, abia pot invarti pedalele :))).

Anycyk90 17 iul 2012 13:25:15

Re: Consum calorii bicicleta stationara
 
Si eu am bicicleta stationara cu " +" si "-" si pedalez cu o viteza de cca 27-28 km/h.Asta ii moderat sau intens?>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:45:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO